Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5
Mezistátní utkání U18, Piešťany (Slovenská republika)
6
Mistrovství ČR víceboje, Stará Boleslav
7
Mistrovství ČR víceboje, Stará Boleslav
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Ve Zlíně, na Mistrovství ČR, čtyřikrát v první desítce, nelze si více přát

Ve Zlíně, na Mistrovství ČR, čtyřikrát v první desítce, nelze si více přátStěží chtít lepšího vystoupení na vrcholu domácí atletické scény, než co předvedli atleti AHA Vyškov ve Zlíně. Tam se sešla domácí atletická špička. Ve hře byly mistrovské tituly, limity na mezinárodní akce vč. OH. Výběrem prošlo sedm atletů v barvách AHA Vyškov. S výpravou však neodcestovala půlkařka Daniela Řiháková, potýkající se se zraněním. Nakonec tedy šest atletů čelilo našlapané konkurenci a ve svém výsledku dosáhli historicky nejúspěšnějšího vystoupení. Celkem čtyři umístění v první republikové desítce jsou skvělou vizitkou. 

Mistrovství ČR, skok o tyči, muži:

5. místo – Mario HAJZLER, 5,16 m

7. místo – Sebastian HAJZLER, 5,16 m

Podvečerní souboj v tyčkařském sektoru měl napětí i kvalitu. Bratská dvojice z Vyškova bojovala, seč mohla. Nástrahy soutěže, především proměnlivý vítr, zvládali bratři docela dlouho. Škoda, že další postupná výška 5,31 m byla již nad jejich síly. Umístění a nové osobní maximum Sebastiana, jsou velmi cenné výsledky. 

Mistrovství ČR, štafeta 4 x 400 m, muži:

5. místo – AHA Vyškov (Josef JAHODA, Michal DERKA, Mario HAJZLER, Sebastian HAJZLER), 3:20,66 min.

Přípravy na tuto štafetu byly dlouhé, problematické a nakonec cíl, který měla štafeta „za úkol“, naplnila beze zbytku. Čtveřice běžců nechala na trati maximum a odměnou je jim nový okresní rekord, završili takto dlouhodobou trenérskou vizi. Navíc páté místo na MČR … Fantastický výkon.

Mistrovství ČR, běh na 400 m ženy:

6. místo – Michaela VYLAMOVÁ, 56,05 s. (rozběh 55,77 s. q)

Neuvěřitelný počin mladé atletky, věkem dorostenky. Dokázala proklouznout do hvězdného finále, utkala se s našimi slavnými čtvrtkařkami. Šesté místo je neskutečné, příležitost k získání cenných zkušeností přetavila Michaela v neuvěřitelný výsledek.

Mistrovství ČR v běhu na 800 m, muži:

14. místo – Michal DERKA, 1:55,02 min.

Michal předvedl výkon na hranici svého osobního maxima. Čtvrté místo v rozběhu a celkové vystoupení mu slušelo. Také podal skvostný výkon ve štafetě, svým způsobem vytvořil nezapomenutelné okamžiky.

 Mistrovství ČR v běhu na 400 m, muži:

18. místo – Josef JAHODA, 49,81 s.

Čtvrtka „pod padesát“ je značkou kvality. Dorostenec, běžec z Olšan dokázal, poslední měsíce opakovaně, tuto hranici zdolat. Podařilo se mu to i ve Zlíně, v souboji s absolutní českou čtvrtkařskou elitou. 

Mistrovství ČR v běhu na 800 m, ženy:

19. místo – Sabina FIANTOVÁ, 2:19,09 min.

Nesmírné odhodlání nejrychlejší vyškovské půlkařky vedlo k tomu, že konečný výsledek neodpovídá kvalitě, kterou v poslední týdny Sabina na atletických oválech předváděla. Utkala se však v závodě hvězdného obsazení, což bývá vždycky velkým přínosem a zadostiučiněním.

Vystoupení výpravy AHA Vyškov bylo ve Zlíně úspěšné. Ne vždy se podaří takto vše načasovat, zvládnou úskalí vrcholné soutěže, nástrahy počasí či pekelné teplo, které ve Zlíně o víkendu panovalo. Skvělé MČR, kde atleti AHA Vyškov rozhodně nezklamali. Zaslouží poděkování a obdiv za to, co ve Zlíně předvedli.

Kompletní výsledky viz: https://online.atletika.cz/vysledky/70002/80

Komentář předsedy a trenéra AHA Vyškov Luboše Stloukala:

„Víkendové MČR dospělých se časově vklínilo mezi dva atletické vrcholy…ME a OH. I tak mělo parádní úroveň a vynikající atmosféru. To, že bylo vybráno 7 závodníků z AHA Vyškov je obrovský úspěch. A byly jsme vidět… Sabina Fiantová vybojovala 18. misto na 800m, Michal Derka 14. místo na 800 m a nejlépe si vedla Míša Vylamová, která mezi elitními čtvrtkařkami skončila na neskutečném 6 místě!! Třešničkou na dortu pak vyl výkon mužské štafety na 4x400m, která do posledních metrů útočila na bronzovou medaili. Nakonec z toho bylo 5. místo. Pozitivem na tom jo to, že 4 z těchto atletů a atletek jsou ještě v juniorském věku…. Takže budoucnost je velice slibná, jen vydržet se zdravím a s chuti na sobě pracovat… všem moc gratuluji a děkuji za to, co předvedli!!“