Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25 26
VC ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole ve skoku dalekém
27 28 29 30
Krajský přebor družstev staršího žactva, 1. kolo, Vyškov
1
2 3 4 5 6 7
Mistrovství Moravy a Slezska družstev dorostu a juniorů, 1. kolo, Vyškov
8
Přebor JMK ml. a st. žactva jednotlivců, Břeclav
9 10
Pohár rozhlasu, Vyškov
11 12 13 14 15
II. liga mužů a žen, sk. E, 1. kolo, Vyškov
II. liga začíná ve Vyškově 15. 5. 2022
16 17 18 19
KP družstev mladších žáků a mladších žákyň, skupina B, 1. kolo, Břeclav
20 21
Mistrovství Moravy a Slezska dorostenců a dorostenek jednotlivců, Znojmo
Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích, Přerov
22
Mistrovství Moravy a Slezska juniorů a juniorek, mužů a žen jednotlivců, Ostrava
Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích, Přerov
23 24
Krajský přebor družstev st. žactva, 2. kolo
25 26 27 28 29
II. liga M a Ž, sk. E, 2. kolo, Otrokovice
30 31
Zlatá tretra Ostrava, Ostrava-Vítkovice
1 2 3
Nanukový pětiboj pro mladší žactvo, Vyškov
4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > V Kladně o republikové medaile, bronzová pro AHA Vyškov

V Kladně o republikové medaile, bronzová pro AHA VyškovV Kladně atleti AHA Vyškov bojovali se ctí

Mario Hajzler korunoval kolektivní dílo republikovým bronzem

ve skoku o tyči

 

Mladí atleti mají za sebou vrchol domácí atletické sezony, „na Kladně“ se sešlo 1046 atletů ze 134 oddílů a klubů, aby si to rozdali o domácí tituly, o nominační výkony na blížící se vrcholné mezinárodní akce. Přítomni tomuto měření sil byli atleti AHA Vyškov. Těch se na kladenském „Sletišti“ představilo celkem osm, navíc, v závěru programu excelovala i štafeta dorostenců AHA Vyškov, kteří v novém klubovém rekordu vybojovali skvělou 8. příčku domácího šampionátu. Velkou radost pro výpravu znamenala bronzová medaile Maria Hajzlera, který tedy k halovému zlatu přidal „venkovní“ bronz.

 

Skok o tyči, dorostenci:

3. místo, bronzová medaile – Mario HAJZLER, 4,43 m

9. místo – Kryštof VINTERA, 3,60 m

 

Duo vyškovských tyčkařů tentokrát nepředvedlo výkony hraničící s osobními maximy. Ne všechno se před soutěží a během ní odvíjelo ideálním způsobem, což činilo ze soutěže pravou tyčkařskou loterii. Navíc, souběžná soutěž juniorů (na vedlejším doskočišti) na klidu také nepřidala. V takto vypjaté atmosféře tedy závodili mladí skokané. Nakonec vyškováci vybojovali dvě umístění v první republikové desítce. Mario Hajzler vybojoval cennou bronzovou medaili!

 

Běh na 3000 m př., juniorky:

5. místo – Tereza MAZLOVÁ, 12:14,22 min.

Terka se vydala ze všech sil, republikový bronz by si tato bojovnice určitě zasloužila, Měla jej na dosah, nicméně velké přání nebylo vyslyšeno. Již ostřílená běžkyně se představila na „své“ nejsilnější trati a ukázala příkladnou bojovnost a nasazení. Páté místo má svou velkou hodnotu, na medailový atak už síly, bohužel, nezbyly.

 

Štafeta 4 x 400 m, dorostenci:

8. místo – AHA Vyškov (Matouš ČERNÝ, Mario HAJZLER, Tomáš PLEVA a Michal DERKA), 3:36,03 min.

 

Skvělé představení AHA kvarteta, když velkou roli pro vlastní start štafety sehrál kapitán vyškovského družstva dorostenců Tomáš Pleva. Kluci spojili síly a ve velké atmosféře kladenského Sletiště předvedli výkon, který se nyní velebí na čele klubových tabulek a v republikovém měření štafet je osmé místo fantastické. Velké uznání všem členům štafety!

 

Skok o tyči, juniorky:

9. místo – Kateřina ČAMLÍKOVÁ, 3,00 m

Výsledek, který velice potěšil nejen závodnici samotnou, ale jistě všechny kolem ní. Katka předvedla v pravou chvíli vše, na co má jistě již dlouho natrénováno. Vstup mezi třímetrové skokanky je víc než zasloužený! Vylepšení osobního maxima, na mistrovském závodě, o 6 cm a klubový rekord Evy Šenkové je na dostřel. Skvělé vystoupení atletky bojovnice, která již také ví, co jsou to zranění a jak bolestivé jsou sportovní návraty.

 

Běh na 400 m př., junioři:

 

11. místo – Jakub DERKA, 57,78 S. (R. 57,47 s.)

Vystoupení Jakuba nemělo chybu! Způsobem nevídaným se pustil do boje s republikovými nadupanými soupeři, když finále „B“ bylo tou pravou odměnou a zadostiučiněním pro tohoto atleta s velkým „A“. Fakt moc dobré vystoupení, když v rozběhu výrazně zdolal své dosavadní osobní maximu a vše korunoval 5. místem v „B“ finále, kde znovu stlačil čas pod 58 s. Jakub byl vynikající!

 

Běh na 3000 m, dorostenci:

11. místo – Jan KOUTNÝ, 9:36,37 min.

Jan a jeho start na MČR byl dlouho „ve hvězdách“. Komplikované a nečitelné zranění již uvádělo tohoto mladého běžce k zoufalství. V pravý čas se vše otočilo správným směrem a z tohoto pohledu je 11. Místo vynikajícím úspěchem. I pojetí boje na trati již připomínalo dřívějšího republikového šampiona v krosu. Jen tak dál.

 

Běh na 110 m př., junioři:

17. místo – Jakub DERKA, 16,04 s.

Teplo a bezvětří = ideální podmínky pro sprintery obzvlášť. Velká škoda částečné kolize s pátou překážkou, která vyškovský expres trochu přibrzdila. I tak výkon na hranici osobního maxima je vynikajícím vystoupením v kruté republikové konkurenci.

 

Běh na 400 m, junioři:

21. místo – Pavel LENOMAR, 54,85 s.

Pavel startoval v první dráze, soupeře měl před sebou. Bohužel, před sebou měl soupeře i v cíli rozběhu. Znamená to, že výsledný čas nestačil na druhou republikovou desítku. Avšak již samotná účast na šampionátu byla skvělá zpráva pro tohoto talentovaného běžce, který však nestačil dohnat tréninkové manko, způsobené situací kolem vládních omezení.

 

Běh na 400 m př., juniorky:

23. místo – Adéla PROVAZNÍKOVÁ, 74,41 s.

Adéla byla na MČR nováčkem. Účast před dvěma roky v mistrovské Olomouci ji tenkrát zhatilo onemocnění. I tentokrát prodělané zdravotní komplikace nebyly tím, co by mělo tuto talentovanou atletku posilnit a správně nabudit na výkon, který by prolomil hranici druhé republikové desítky. Skvělá technika překážek zdobí tuhle mladou běžkyni z Drnovic, o to víc bychom ji přáli, ať předvede vše, na co natrénováno jistě má.

 

Čtyři dny v Kladně byly náročné, po všech stránkách. Ne všechno se odvíjelo ideálním způsobem a o problémy nebyla nouze. O to víc je cenné nasazení všech zainteresovaných do výpravy atletů AHA Vyškov, rodiči počínaje a realizačním teamem konče. Nejdůležitějšími články výpravy byly samotní atleti. Ti prokázali bojovnost a vůli ukázat vše, co umí a na co již dlouhou dobu trénují a snaží se být připraveni. Svým přístupem moc potěšili trenéry a patří jim za to velké uznání a poděkování za skvělou reprezentaci klubu na Mistrovství ČR dorostu a juniorů na dráze v Kladně.

Kompletní výsledky najdete na: https://online.atletika.cz/vysledky/46899/0/2