Mistrovství JMK družstev ml. a st. žactva, sk. SEVER, 2. kolo, Vyškov
Mistrovství M a Sl družstev mládeže, 2. kolo, Olomouc
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Sabina Fiantová a Marek Kalous v Novém Městě nad Metují

Sabina Fiantová a Marek Kalous v Novém Městě nad Metují

Sabina Fiantová a Marek Kalous startovali v Novém Městě nad Metují

V Novém Města nad Metují získali před léty republikové medaile atleti AHA Vyškov, tehdy žáci – Tomáš Fišer ve výšce a štafeta 4 x 60 m v sestavě Filip Navrátil, Ivan Plets, Jacob Gryc a Tomáš Fišer. Po letech se tedy na zdejším atletickém stadionu objevili atleti AHA Vyškov, běžci Sabina Fiantová a Marek Kalous.

Běh na 1500 m, muži:

10. místo – Marek KALOUS, 4:01,11 min.

Běh na 400 m, ženy:

13. místo – Sabina FIANTOVÁ, 59,50 s.

Vystoupení hodnotí trenér Luboš Stloukal následovně:

„Ve velmi parném a horkém sobotním odpoledne, v pěkné atmosféře absolvovali atleti AHA Vyškov Sabina Fiantová a Marek Kalous v rámci přípravy na MČR dospělých v Táboře, závody na velmi kvalitně obsazeném mítinku Velká cena Nového Města Nad Metují. Byl to již 45.ročník tradičních letních závodů.

Sabina Fiantová běžela 400 m hladkých. Byla nalosována do první dráhy třetího, toho nejkvalitnějšího běhu se zahraničními závodnicemi s velmi kvalitními osobáky.

Sabča se nezalekla a snažila se udržet v závěsu, leč závěr již běžela s větším odstupem, což znamenalo sice solidní čas 59,50 s., ale plán byl běžet o sekundu lépe. Škoda, že neběžela v jiném vyrovnanějším rozběhu. I tak je to po krátké dovolené solidní výsledek. Znamenalo to 13.místo z 18 závodnic.

Marek Kalous si chtěl na 1500 m vylepšit výrazně letošní nejlepší výkon a pokusit se s tímto časem pak probojovat na MČR dospělých. Tempo bylo od začátku na Marka příliš rychlé, běžel rovnoměrně, ale nebyla tam potřebná energie na finiš. Sice z toho přece jen byl nejlepší letošní čas, ale bohužel nad 4 minuty. 10.místo a čas 4:01,11 minuty je určitě zklamáním.

O reparát se pokusíme ve čtvrtek 20.7. v Praze na stadionu Slavie |Praha, kde jsou tradiční Pražské memoriály.“