Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9
Odkazy na PŘIHLÁŠKY - Čokoládová tretra Vyškov, 9. 4. 2024
Čokoládová tretra Vyškov 2024, atletický stadion za parkem ve Vyškově
10 11 12 13 14
15 16
Štafetový pohár, okresní kolo Vyškov, ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole, p. o.
17 18
Nábor do sportovních skupin 6. tříd
19 20 21
22 23 24 25 26 27
KP JMK družstev ml. a st. žactva, skupina SEVER, 1. kolo, Blansko
28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Bronzový i "bramborový" úspěch a další kvalitní výkony v ostravském MČR "22"

Bronzový i "bramborový" úspěch a další kvalitní výkony v ostravském MČR "22"Mistrovská tajenka byla pro AHA Vyškov bronzová

 

Série mistrovských republikových závodů vyvrcholila Mistrovstvím ČR mužů a žen do 22 let na dráze v Ostravě. Barvy AHA Vyškov hájila pětice atletů, 3 běžci a 2 skokani o tyči. Kvalitní šampionát (506 atletů z 92 oddílů a klubů) přinesl nejen rekordy šampionátu, ale také atleti AHA Vyškov odjížděli spokojeni s výkony, které předvedli.

V sobotním programu jako první z pětice vyškovských atletů nastoupil benjamínek výpravy, dorostenec Michal Derka, na trati 400 m.

Běh na 400 m, muži do 22 let:

22. místo – Michal DERKA, 50,80 s.

Michal předvedl velice kvalitní výkon, nové osobní maximum je toho důkazem. Nezalekl se kvalitních soupeřů, ani deště a svedl souboj se ctí. Výborné vystoupení mladého půlkaře na poloviční trati.

Po čtvrtkařích přišly na řadu půlkařky, tam se na své trati představila běžkyně z Velešovic, Sabina Fiantová.

Běh na 800 m, ženy do 22 let:

10. místo – Sabina FIANTOVÁ, 2:15,05 min.

V prvním ze tří rozběhů předvedla Sabina výkon, který byl vzhledem k situaci správný. Sabina soupeřkám „udělala“ závod, neboť až na šestistovku, běžela na mokrém vítkovickém tartanu, ve svižném tempu, na čele startovního pole. V samotném finiši již nebylo v silách vyškovské bojovnice postupové příčky uhájit. Osmý čas šampionátu, 10. příčka celkového pořadí a druhý čas kariéry je pěkná vizitka vyškovské půlkařky.

V podvečer se na již suché dráze objevil Jakub Derka, na „své“ trati 400 m př.

Běh na 400 m př., muži do 22 let:

15. místo – Jakub DERKA, 57,19 s.

Jakub se nedal a v ne ideálně se odvíjející sezoně zabojoval v pravou chvíli. Čas blízký osobnímu maximu je nejlepší výkon, který Jakub na „dlouhých“ překážkách v tomto roce předvedl. Síly vydržely až do cílové rovinky a 15. místo je hezkou odměnou.

V nedělním programu dlouhou dobu na ploše stadionu závodili tyčkaři. Mezi početným polem byli i dva atleti AHA Vyškov.

Skok o tyči, muži do 22 let:

3. místo, bronzová medaile – Mario HAJZLER, 4,95 m

4. místo – Sebastian HAJZLER, 4,95 m

Divoké počasí trvá již dlouho, ve skoku o tyči to není ideální stav. Ve vypjaté atmosféře mistrovského závodu se oba dva vyškovští tyčkaři prali ze všech sil, rozhodující momenty soutěže zvládli s bronzovou medailí. Děkujeme za ni.

 

Ohlasy tyčkařského dua jsou následující, bronzový Mario Hajzler hodnotí své vystoupení následovně:

 

Jelikož jsem ještě v juniorské kategorii, je pro mě MČR do 22 let, závodem trochu navíc, ale i tak jsem zde chtěl podat co nejlepší výkon. Nebylo to jednoduché startovní pole se bylo velice vyrovnané a ke konci první části sezóny už jsem začínal cítit i lehkou nastupující únavu. Také jsem se velmi těšil na první společný start s bratrem v letní sezóně. Bohužel, jak to poslední dobou často bývá, byl závod velmi poznamenán počasím, tentokrát nám soutěž komplikoval prudký vítr. Na podmínky, které panovaly je zisk bronzové medaile velký úspěch, i když bych si přál skočit výš“.

????

 

Čtvrté místo, „bramborovou“ medaili hodnotí Sebastian Hajzler:

"Na závod jsem se hodně připravoval, v sezóně se mi poměrně dařilo a myslím si, že formu jsem měl taky. Bohužel se mi nepodařilo udělat ten správný pokus na správné výšce. To se ve skoku o tyči stává. Hodně mě to mrzí, ale sezóna ještě neskončila."

????

 

Děkujeme atletům AHA Vyškov k předvedeným výkonům a děkujeme za vynikající reprezentaci klubu v Ostravě.

Kompletní výsledky viz: https://online.atletika.cz/vysledky/65735/0/2

 

O MČR "22" také: https://vyskovsky.denik.cz/ostatni_region/aha-vyskov-pokracuje-ve-sbirani-medaili-opet-ji-privezl-mario-hajzler-20230705.html