Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31 1 2
Baráž o I. ligu M a Ž Moravy a Slezska, Zlín
3
4 5
České akademické hry, Olomouc
6
AHA tyčka ve středu 6. 9. 2023, Vyškov
7
Finále Mistrovství Jihomoravského kraje družstev mladšího žactva, Hodonín
8 9
Finále JMK KLAP - Krajské ligy atletických přípravek, Slavkov u Brna
10
Valná hromada Atletického klubu AHA Vyškov, z. s.
11 12 13 14
Středoškolský atletický pohár, okresní kolo, Vyškov
15 16
Mistrovství ČR žactva jednotlivců na dráze, Břeclav
17
Mistrovství ČR žactva jednotlivců na dráze, Břeclav
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Na MČR ve Slavkově u Brna jsme neobstáli

Na MČR ve Slavkově u Brna jsme neobstáliMistrovství ČR v běhu na 10000 m ve Slavkově u Brna

Atleti AHA Vyškov neuspěli

 

Atletický šampionát ČR v běhu na 10000 m zavítal na krásně zrekonstruovaný atletický stadion ve Slavkově u Brna. Akce, jejíž původní termín byl plánován na konec dubna, byla přesunuta na červen, těsně před prázdny. Tohle byl zřetelný signál, že vytrvalci budou prověřeni nejen délkou tratě, ale také vyšší teplotou, kterou lze v červnu předpokládat. Tyhle předpoklady byly naplněny beze zbytku.

Skvělá atmosféra na stadionu hnala do cíle všechny soutěžící, žel oba juniorští atleti AHA Vyškov cílovou pásku nespatřili. Náročnost tohoto závodu neunesli a závod kvůli vyčerpání a zranění předčasně ukončili.

 

MČR v běhu na 10000 m ženy:

DNF – Tereza MAZLOVÁ

Juniorka Terka udělala v tréninku maximum pro to, aby závod zvládla. Nestalo se tak. Perfektně tempově rozběhnutý závod byl i tak nad její síly. I to se stává. Po polovině trati, pro naprosté vyčerpání, závod ukončila…

 

MČR v běhu na 10000 m juniorů:

DNF – Jakub BÁREK

Jakub si své protrpěl loni na mistrovské „desítce“ v Břeclavi, když v křečích, na sedmičce, v nadějné pozici, závod vzdal. V tréninku také udělal maximu pro úspěch, ovšem jeho tělo opět vypovědělo službu, v nejméně vhodnou dobu. Závod byl nucen ukončit, v polovině trati, pro křeče v pravém lýtku. Problém, který zhatil všechny naděje.

 

Jestliže pořadatelům se šampionát vydařil, tak atleti AHA Vyškov propadli. Ke kvalitě mistrovství svými výkony nepřispěli, což je kruté konstatování. Oba atleti, ač mladí, jsou již zkušenými harcovníky, své kvality ukázali již mnohokrát. Přejeme jim brzký návrat na dráhu s výsledky, které si především oni sami zaslouží. I porážky jsou za určitých okolností vítězstvím…

Kompletní výsledky najdete na https://online.atletika.cz/vysledky/41029