Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 30
Silvestrovská laťka, tyč a výška, Ostrava
31 1
2 3 4 5
Schůzka rodičů budoucích šesťáků
6 7 8
9
Akademické MČR v hale pro rok 2023, Praha-Strahov
10 11 12 13
Mistrovství jižní Moravy v hale ml. a st. žactva, Ostrava-Vítkovice
14
Česká tyčka, Praha-Strahov
15
16 17 18 19 20 21
Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích, Ostrava-Vítkovice
22
Mistrovství Moravy a Slezska v chůzi, Ostrava-Vítkovice
Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích, Ostrava-Vítkovice
23 24
VC ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole ve skoku vysokém, Vyškov
25 26 27 28 29
30
Atletika pro rodinu, ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole
31 1 2
Czech Indoor Gala (Stříbrný mítink WIT), Ostrava-Vítkovice
3
Mistrovství Moravy a Slezska v hale mladšího žactva, Ostrava-Vítkovice
4
Mistrovství Moravy a Slezska dorost, junioři, muži a ženy v hale, Ostrava-Vítkovice
5
Mistrovství Moravy a Slezska v hale staršího žactva, Ostrava-Vítkovice
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mario Hajzler Mistr ČR, Sabina 6. a Katka 7.

Mario Hajzler Mistr ČR, Sabina 6. a Katka 7.Mario Hajzler

Mistr ČR ve skoku o tyči dorostenců

Půlkařka Sabina Fiatová šestá, tyčkařka Kateřina Čamlíková sedmá

V ostravském atletickém halovém komplexu se o víkendu, 6. až 7. března 2021, uskutečnil domácí halový šampionát dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek, tzv. GIGANT. Akce, na kterou získal ČAS povolení pro pořádání akce. Mladí sportovci, hladoví po výkonech, po soutěžích, na které již léta trénují, mohli takto konečně předvést to, co se jim při současných omezeních a zákazech vlastně podařilo natrénovat. Průběh, zaměření a místa tréninků, během podzimu a zimního období je vesměs u každého samostatným, velice barvitým příběhem.

Při atletických závodech jsou důležité výsledky. Je to kruté, ale v tom je hlavní kouzlo atletiky. Vše, co s tím souvisí, stojí za tím. O to více je umocněna radost z případných dosažených úspěšných výsledků. Cesta do Ostravy tedy nebyla vůbec jednoduchá. Neúprostný klíč výběru atletů umožnil celkem 6-ti mládežnickým atletům AHA Vyškov ve Vítkovicích startovat. Již tenhle fakt vybrané atlety a jejich trenéry opravdu moc potěšil. Poslední nástraha, testy C-19 byla úspěšně zvládnuta, takže nakonec nic nebránilo tomu, aby se celá šestka atletů AHA Vyškov postavila na vytoužený start svých disciplín.

Skok o tyči, dorostenci:

1. místo, Mistr ČRMario HAJZLER, 4,54 m

Soutěžní zápis atleta mluví za další komentář. Představení Maria, který si v soutěži hned 8 x vylepšil své osobní halové maximum, bylo strhující. Tyčkařskou tajenku rozluštil neuvěřitelným způsobem. Velice kvalitní soutěž sobotního večera měla strhující finále, v němž souboj Praha-Opava-Vyškov vyzněl nejlépe pro vyškovského atleta.

Běh na 800 m, juniorky:

6. místo – Sabina FIANTOVÁ, 2:18,78 min. (R 2:20,70 min.)

Sabina s přehledem, kvalitním výkonem, zvládla nástrahy sobotního rozběhu, když 3. místem si zajistila přímý postup do vytouženého nedělního finále. Výborné. Nedělní finále mělo jednoznačnou favoritku Pavlu Štoudkovou, ostatní pořadí bylo otevřené. Průběžná 4. pozice v ostře rozběhlém finále nebyla pro Sabinu konečná, nakonec 6. místo je potvrzení umístění z letního mistrovství. Dva kvalitní výkony, během dvou dnů, byly perfektním vystoupením a povzbuzením do další přípravy.

Skok o tyči, juniorky:

7. místo – Kateřina ČAMLÍKOVÁ, 2,75 m

Umístění v první republikové desítce je v atletice počin, který není vůbec jednoduchý. Jednoduchá není ani příprava ani vlastní realizace atletického výkonu. Katka prokázala svoji zkušenost a dokázala se vyrovnat se všemi nástrahami skoku o tyči. Klobouk dolů a velká pochvala.

Běh na 3000 m, juniorky:

12. místo – Tereza MAZLOVÁ, 11:50,89 min.

Mistrovský závod nebyl pro Terezku v ideální den, nicméně specialistka na stýpla nezklamala a předvedla nadějný výkon právě vzhledem ke stejné distanci s překážkami. Nutno vyléčit bolístky a navrátit super formu, kterou předvedla na 4K.

Běh na 800 m, junioři:

14. místo – Pavel LENOMAR, 2:24,45 min.

Pavel zdaleka nepředvedl výkon, díky kterému byl k účasti na domácím šampionátu vybrán. V dnešní nelehké době lze obtížně hodnotit výkon, který Pavlovi nesluší. Každopádně účast na domácím šampionátu by mohla být povzbuzením pro talentovaného běžce z Brňan.

Běh na 60 m př., junioři:

15. místo – Jakub DERKA, 9,05 min.

Jakub je prvním rokem junior. Výška překážek 99 cm je zatraceně vysoká. Pracovitost a tréninková píle Jakuba je příkladná a start na MČR naprosto zasloužený. Výkon bez kolize s překážkou i soupeři, rovnocenný s překážkovými mistry juniorské kategorie.

 

Atleti AHA Vyškov zaslouží jen slova uznání a velké poděkování za skvělou reprezentaci klubu v tvrdé republikové konkurenci. Závodilo celkem 477 atletů ze 100 oddílů. Celkem 67 oddílů si odváží domů medaili, mezi nimi je i Atletický klub AHA Vyškov, z. s.

Kompletní výsledky najdete na:

https://online.atletika.cz/vysledky/46819/0/2