Krajská liga atletických přípravek (KLAP), 1. kolo, Blansko
KP JMK družstev ml. a st. žactva, skupina SEVER, 1. kolo, Blansko
Mistrovství Moravy a Slezska družstev juniorek a juniorů, 1. kolo, Ostrava
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Eliška Derková s bronzem z Mistrovství ČR

Eliška Derková s bronzem z Mistrovství ČR

Eliška Derková doskočila pro mistrovský bronz

Mistrovství ČR žactva jednotlivců hostila atletická hala Otakara Jandery v pražské Stromovce. Dvoudenní atletické klání opět přineslo spoustu vynikajících výkonů, tentokrát v podání nejlepších českých žákovských atletických nadějí - 418 atletů ze 129 oddílů a klubů.

Výprava atletického klubu byla docela početná, dva atleti měli s sebou i podpůrný tým, tak to má být! Výsledek byl velice potěšující, radost bronzové medailistky z vyškovského AHA Elišky Derkové byla zcela zasloužená. Novým osobním maximem vybojovala republikový bronz ve skoku dalekém. Druhý atlet AHA Vyškov, Karel Pechmann jel na zkušenou, zdolal základní výšku 1,62 m, což přes nadějné skoky na další postupové výšce znamenalo stop v další soutěži.

Mistrovství ČR žákyň ve skoku dalekém:

3. místo – Eliška DERKOVÁ, 5,46 m

Eliška Derková vstoupila do, pro ni již známého prostředí, z únorových mistrovských vícebojů. Své zkušenosti se sektorem dokázala přetavit v republikový bronz, navíc v novém osobním rekordu. Po vlažném rozjezdu prvních dvou pokusů musela Eliška zabojovat ve třetím pokusu tak, aby si zajistila postupovou osmičku. Zabojovala, jak se patří. Novým osobním rekordem nejenže si zajistila finálovou osmičku, ale byl to současně i pokus medailový. Veliký úspěch a zasloužená odměna pro skromnou vyškovskou atletku.

Mistrovství ČR žáků ve skoku vysokém:

=18. místo – Karel PECHMANN, 1,62 m

Karel Pechmann zdolal na druhý pokus základní výšku v soutěži, což mu zajistilo dělenou 18. příčku mistrovského pořadí. Další výška ukázala, že nemusela být poslední, leč nebylo tomu tak, laťka si to dlouho rozmýšlela a spadla… Karel dostal možnost nakouknout mezi naši žákovskou elitu a je jen na ním, zda svého vrozeného talentu dále využije či nikoliv.

Atleti zakončili takto svoji pouť halovou sezonou 2024. Patří jim velká gratulace a poděkování za vynikající reprezentaci klubu v centru dění mistrovské soutěže žactva.