Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
Mistrovství Moravy a Slezska družstev juniorek a juniorů, 1. kolo, Ostrava
6
Pohár rozhlasu, okresní kolo Vyškov
7 8
Mistrovství Moravy a Slezska dorostu, juniorů, mužů a žen, Ostrava
9 10 11
II. liga M a Ž, sk. E, 1. kolo, Hodonín
12
Mistrovství Moravy a Slezska ml. a st. žactva jednotlivců, Znojmo
13 14 15 16 17 18 19
Mistrovství JMK družstev ml. a st. žactva, sk. SEVER, 2. kolo, Vyškov
20 21 22 23 24 25 26
II. liga, sk. E, 2. kolo, Vyškov
27 28
Zlatá tretra Ostrava (Zlatý mítink WACT), 28. 5. 2024, Ostrava
29 30 31 1
Mistrovství M a Sl družstev mládeže, 2. kolo, Olomouc
2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Bravo, Mario

Bravo, MarioMario Hajzler v první evropské desítce

 

Na Mistrovství Evropy juniorů v atletice, ve skoku o tyči, obsadil atlet AHA Vyškov, Mario Hajzler, 10. místo. Završil tak svoji dosavadní atletickou kariéru jedinečným úspěchem.

 

Pondělí, 7. srpna 2023, kvalifikační závod ve skoku o tyči, junioři:

Dělené 12. místo – Mario HAJZLER, 5,05 m

15. místo – Jan KRČEK, 5,05 m

20. místo – Ladislav SEDLÁČEK, 5,05 m

 

V teplém prostředí nádherného atletického stadionu se vyškovský atlet představil ve vůbec prvním bloku programu, v kvalifikačním závodu tyčkařů. Celkem 33 nejlepších evropských skokanů o tyči bylo rozděleno na dvě skupiny, které „jely“ současně na dvou sektorech. Ve skupině A bojoval Mario Hajzler spolu s Ladislavem Sedláčkem, v sousedním sektoru bojoval Jan Krček. V nervy drásajícím klání všichni tři čeští skokani zdolali 5,05 m, postupová radost se díky lepšímu zápisu přesunula k Mariu Hajzlerovi. Znamenalo to tedy postup do středečního finále, radost a zklamání tak provázelo úvodní vystoupení tří českých tyčkařských nadějí, kamarádů bydlících na jednom pokoji…  

 

Středa 9. srpna 2023, finále Mistrovství Evropy juniorů ve skoku o tyči:

10. místo – Mario HAJZLER, 4,95 m

 

Středeční finále se odehrávalo v bloku disciplín podvečeru třetího dne šampionátu. Skvělé, tropicky teplé počasí částečně narušovaly povětrnostní podmínky, minutový interval na provedení skoku se stával pro tyčaře nepříznivým faktorem. Skokani však předváděli své dovednosti ve vší parádě. Mario se celou dobu snažil chytit závod za „pačesy“, v momentě, kdy mohl chytit nové síly do žil přišel na třetí postupové výšce třetí, velmi nadějný pokus na 5,10 m, pro Maria bohužel neúspěšný. Znamenalo to tedy stop v soutěži a konečné 10. místo evropského pořadí.

 

Mario Hajzler své vystoupení hodnotí následovně: „10. místo na juniorském Mistrovství Evropy je skvělý úspěch, rozhodně jsem to před závody nečekal. Moc jsem chtěl postoupit do finále, což se mi se štěstím podařilo. Právě ve finále jsem se už necítil tak dobře. Je škoda, že jsem nedokázal skočit o něco výše, nechybělo k tomu mnoho, ale celkově jsem s výsledkem spokojený. Také vím, že mi spousta lidí fandila přes internet z domova, tak bych jim tímto, na závěr, rád poděkoval za podporu“.

 

V izraelském Jerusalemu se představilo 44 českých juniorských reprezentantů, které ČAS, na základě nominačních kritérií nominoval. Ve dnech 7. až 10. srpna 2023 si česká juniorská reprezentace na Blízkém východu počínala skvělým způsobem, celkově třetí místo v medailové klasifikaci států mluví za vše.

Umístění Maria je výsledek, o kterém se nám ani nezdálo. Až čas ocení, čeho vyškovský atlet vlastně dosáhl. Ohromná gratulace atletovi ke všem závodům a výsledkům, které cestu do Jeruzaléma lemovaly!

 

Výsledky z ME U 20 viz:

https://online.atletika.cz/upload/jerusalem_7-10_8_2023.pdf

Zprávy z ME U 20 viz:

https://www.atletika.cz/aktuality/page:1/

Článek v Deníku viz: https://vyskovsky.denik.cz/ostatni_region/tyckar-mario-hajzler-vstoupil-mezi-evropskou-juniorskou-elitu-jako-desitka-20230.html