Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7
II. liga mužů a žen, sk. E, 2. kolo, Břeclav
8
9 10 11 12 13 14 15
16
Letní sportovní tábor Ostružná 2021
17
Letní sportovní tábor Ostružná 2021
18
Letní sportovní tábor Ostružná 2021
19
Letní sportovní tábor Ostružná 2021
20
Letní sportovní tábor Ostružná 2021
21
Letní sportovní tábor Ostružná 2021
22
II. liga M a Ž, sk. E, 3. kolo, Břeclav
23 24 25 26
Schůzka s rodiči, od 16:30 hod.
27 28 29
30 31
Valná hromada AHA Vyškov v úterý 31.8.2021 - POZVÁNKA
1 2
Semifinále "A" Mistrovství Moravy a Slezska družstev st. žactva, Vyškov
3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Žáci AHA Vyškov doma vítězně

Žáci AHA Vyškov doma vítězně



Družstvo žáků AHA VyškovP1050647.JPG

na domácí půdě nezaváhalo

Druhé kolo soutěží družstev bývá zpravidla stěžejní z hlediska potvrzení postupových nadějí či potvrzení definitivní postupové beznaděje. Ne jinak tomu bylo za parkem ve Vyškově, když utkání pořádající AHA Vyškov prožil jak potvrzení postupových nadějí, tak i ten případ opačný – definitivní konec všech postupových ambicí.

 

Mistrovství jižní Moravy družstev žáků, 2. kolo:

1. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. – 189 bodů

2. BYAC Brno – 149,5

3. Atletický klub Hodonín, z. s. – 125,5

4. VSK Univerzita – 120

5. AC Moravská Slavia Brno, spolek – 118

6. TJ Znojmo, z. s. – 58

7. AC Čejkovice – 33

8. TJ Lokomotiva Břeclav – 11

 

Atleti AHA Vyškov bodující pro družstvo (prvních 10 atletů v dané disciplíně):

 

Hod kladivem 4 kg, žáci:

2. místo – Alex FIOLE, 28,12 m

3. místo – Ondřej LUDROVAN, 24,37 m

4. místo – Matyáš CHARVÁT, 20,23 m

6. místo – Adam ŽEMLIČKA, 17,61 m

Běh na 1500 m př., žáci:

2. místo – Matyáš CHARVÁT, 5:30,30 min.

3. místo – Michal DERKA, 5:45,60 min.

Skok o tyči, žáci:

2. místo – Kryštof VINTERA, 3,14 m

3. místo – Matouš ČERNÝ, 2,84 m

4. místo – Tomáš PLEVA, 2,44 m

4. místo – Michal DERKA, 2,44 m

Běh na 300 m, žáci:

3. místo – Matouš ČERNÝ, 39,86 s.

7. místo – Tomáš PLEVA, 40,89 s.

Běh na 100 m př., žáci:

3. místo – Kryštof VINTERA, 15,55 s.

5. místo – Kryštof KROUPA, 15,98 s.

Běh na 200 m př., žáci:

3. místo – Kryštof VINTERA, 29,50 s.

4. místo – Matouš ČERNÝ, 29,61 s.

7. místo – Kryštof KROUPA, 30,03 s.

9. místo – Michal DERKA, 34,98 s.

Hod oštěpem 600 g, žáci:

4. místo – Tomáš PLEVA, 35,82 m

5. místo – Sebastian DRLÍK, 34,51 m

7. místo – Alex FIOLE, 31,62 m

Hod diskem 1 kg, žáci:

4. místo - Ondřej LUDROVAN, 24,63 min.

7. místo – Adam ŽEMLIČKA, 19,05 m

 

Vrh koulí 4 kg, žáci:

4. místo – Alex FIOLE, 9,75 m

5. místo – Sebastian DRLÍK, 9,52 m

6. místo – Matyáš CHARVÁT, 9,18 m

Skok vysoký, žáci:

5. místo - Kryštof KROUPA, 1,61 M

Štafeta 4 x 60 m, žáci:

6. místo – AHA Vyškov (Jan KOUTNÝ, Ondřej AMBROS, Vojtěch AMBROS, Vojtěch PŘIKRYL), 33,42 min.

Běh na 800 m, žáci:

6. místo – Jan KOUTNÝ, 2:14,03 min.

7. místo – Vojtěch PŘIKRYL, 2:16,91 min.

 

Mistrovství jižní Moravy družstev žákyň, 2. kolo:

1. TJ Lokomotiva Břeclav – 192,5 bodu

2. ASK Blansko - 141

3. AK Olymp Brno, spolek – 107

4. JAC Brno – 90,5

5. AC Moravská Slavia Brno, spolek – 78

6. Atletický klub Hodonín, z. s. – 53

7. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. - 38

8. AC Čejkovice - 28

9. Atletický klub Kyjov, z. s. – 26

10. SK Speed Brno, spolek – 25

11. TJ Znojmo, z. s. – 58

12. AC Čejkovice – 33

 

Atletky AHA Vyškov bodující pro družstvo (prvních 10 atletů v dané disciplíně):

 

Hod Kladivem 3 kg, žákyně:

3. místo - Adéla DEKANOVÁ, 25,36 m

Skok o tyči, žákyně:

3. místo – Tereza RAČANSKÁ, 2,34 m

Skok vysoký žákyně:

4. místo – Pavla ČAMLÍKOVÁ, 1,51 m

Běh na 1500 m, žákyně:

6. místo – Karolína DIASOVÁ, 6:26,52 min.

Běh na 100 m př.  žákyně:

8. místo – Pavla ČAMLÍKOVÁ, 18,69 s.

Hod oštěpem 500 g, žákyně:

7. místo – Adéla DEKANOVÁ, 28,03 m

Běh na 200 m př., žákyně:

8. místo – Tereza RAČANSKÁ, 34,70 s.

 

Atletickému utkání družstev přálo počasí – teplo až dusno, téměř bezvětří a žádný déšť. Tohle počasí přálo atletice – dokázali toho využít závodníci k celé řadě osobních rekordů, ale především pro pořadatele bylo odměnou zaujetí všech atletů, s jakým k soutěži přistoupili.

O všem se tedy rozhodne v Břeclavi v sobotu 20. června 2020. Prvních pět družstev postupuje do semifinále Mistroství Moravy a Slezska družstev starších žáků a starších žákyň. To se uskuteční v září v Olomouci.

Kompletní výsledky najdete na: https://online.atletika.cz/vysledky/44606/0/2