Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let na dráze, Brno

Úvod > Aktuality > Z MČR mládeže v Ostravě se zlatou medailí

Z MČR mládeže v Ostravě se zlatou medailí

Mariova zlatá medaile pro AHA Vyškov

Dvě umístění v první desítce republikového pořadí

V Ostravě se uskutečnilo Mistrovství ČR dorostenek, dorostenců, juniorek a juniorů. Exploze výkonů atletů byla evidentní, samotná účast na šampionátu je pro atleta úspěchem. Každopádně vyvrcholení domácí atletické scény mládežníků se vydařilo, jak zkušeným ostravským pořadatelům, tak atletům samotným. Počasí bylo teplé, což má atletika ráda.

Z AHA Vyškov se do Ostravy dostala čtveřice atletů. Klub reprezentovali běžec Michal Derka, nad „krátkými“ i „dlouhými“ překážkami Jakub Derka, skupinu tyčařů zastupovali Kryštof Vintera a Mario Hajzler. Zlatá medaile Maria Hajzlera, ve skoku o tyči, byla medailovou odměnou nejen jemu, ale i celému klubu.

MČR skok o tyči, junioři:

1. místo, Mistr ČR – Mario HAJZLER, 4,95 m

Po halovém triumfu přišlo období jarní a nevyrovnané výsledky, z toho pramenící nejistota vč. přechodu na tvrdší tyče. Snahou bylo zapomenout na jarní trápení a upřít síly k MČR. Samotná mistrovská soutěž byla vypjatá, rozhodující momenty Mario zvládl vč. krizového momentu na výšce 4,75 m. Nové osobní maximum bylo zakončením soutěže, která přinesla mistrovský titul do AHA Vyškov. Úspěch, který se podaří málokdy, když Mario navázal na mistrovské zlato z halové sezony.

Jsem rád, že se mi podařilo využít příznivé počasí, potvrdit letošní vedení v tabulkách a obhájit titul Mistra ČR z haly. Závod probíhal dobře, dařilo se mi skákat většinu výšek na první pokusy, škoda jen toho, že jsem nepředvedl žádný povedený pokus na 5,02 m. Je to můj první venkovní titul, navíc nový osobní rekord, takže mám velkou radost“, hodnotí Mario Hajzler své ostravské vystoupení.

MČR skok o tyči, dorostenci:

7. místo – Kryštof VINTERA, 4,05 m

Jarní zranění kotníku vůbec nepřispělo k pohodě atleta, velká škoda tréninkového deficitu. I takto Kryštof potvrdil svůj potenciál, když sedmým místem navázal na pátou příčku halového šampionátu.

MČR v běhu na 800 m, dorostenci:

15. místo – Michal DERKA, 2:02,85 min.

Michal je atlet, který oplývá více atletickými dovednostmi. Trénink laděný spíše vícebojařsky má rezervy vůči tréninku typického půlkaře či mílaře. Míša tedy ze své šikovnosti vydoloval 15. místo republikového pořadí. Bezesporu velký úspěch a je jen na Míšovi, kterým směrem se chce atleticky ubírat. Tohle dokumentuje Michal i vlastními slovy: „Docela vysilující horko a dusno. Rozcvička byla asi 50 minut (možná až moc dlouhá na to horko). Závod z taktického hlediska asi OK. Tak na 600 m se ještě dalo a pak mi došlo, ale to asi všem. Já myslím, že to asi šlo, i přestože trénink vždycky nebyl úplně na 800 m. Asi to prostě chce víc makat a za rok třeba…“.

MČR v běhu na 400 m př.:

17. místo - Jakub DERKA, 58,11 s.

Tato trať je Jakubovi bližší, než krátké „ploty“. Druhý start v jednom dni jen dokladoval náročnost tohoto počínání. První část tratě byla famózní, ovšem ve druhé části již nebylo vše tak, jak má být.

MČR v běhu na 110 m př.:

21. místo – Jakub DERKA, 15,68 s.

Nad krátkými překážkami se Jakub objevuje přeci jen méně, než nad „dlouhými“, tedy čtvrtce s překážkami. O to cennější je výsledek, navíc v sezónním maximu a snad i povzbuzením do dalšího tréninku.

Své mistrovské vystoupení Jakub Derka hodnotí slovy: „110 m př. se mi běželo hezky, na to, že to byl můj druhý závod sezóny. Rozcvička byla dobrá, bez bolesti. Na 400 m př. to bylo horší, v rozcvičce jsem cítil hamstring. Bylo na mě moc dusno, ale první 200-ka se mi běžela hezky, pak to přišlo. Se závody jsem spokojený, ale bylo na víc“.

Uvedení atleti se na Mistrovství ČR nominovali a dokázali se prosadit v konkurenci, která je ohromná. Bez jejich vlastní cílevědomé tréninkové práce nelze takových výsledků dosáhnout. Děkujeme jim tedy za tréninkovou píli, nasazení a skvělou reprezentaci atletiky AHA Vyškov mezi českou mládežnickou špičkou.