Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31 1 2
Baráž o I. ligu M a Ž Moravy a Slezska, Zlín
3
4 5
České akademické hry, Olomouc
6
AHA tyčka ve středu 6. 9. 2023, Vyškov
7
Finále Mistrovství Jihomoravského kraje družstev mladšího žactva, Hodonín
8 9
Finále JMK KLAP - Krajské ligy atletických přípravek, Slavkov u Brna
10
Valná hromada Atletického klubu AHA Vyškov, z. s.
11 12 13 14
Středoškolský atletický pohár, okresní kolo, Vyškov
15 16
Mistrovství ČR žactva jednotlivců na dráze, Břeclav
17
Mistrovství ČR žactva jednotlivců na dráze, Břeclav
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vyškovská "S" v Plzni nezklamala

Vyškovská "S" v Plzni nezklamalaVyškovská „S“ v Plzni nezklamala

Sebastian devátý, Sabina místo třinácté

 

V Plzni uspořádali velmi vydařené Mistrovství ČR mužů a žen na dráze, vrcholný podnik české atletiky pro rok 2020. Teplo k atletice patří, takže výborně připraveným atletickým hvězdám určitě zima v Plzni nebyla. Po oba dva dny diváky naplněný stadion a skvělá atmosféra učinila z tohoto podniku atletické galapředstavení, na které se bude dlouho vzpomínat.

Mezi skvěle připravenými českými atlety, kteří se na šampionát probojovali, se předvedli i 3 mladí atleti AHA Vyškov. Neměli jednoduchou úlohu, věkem ještě junior a juniorka či prvním rokem muž, bojovali jak jen mohli a 9. resp. 13. místo mezi českou elitou je potěšující fakt.

 

Skok o tyči, muži:

9. místo – Sebastian HAJZLER, 4,41 m

 

Vysokou základní výšku vyškovský atlet zdolal na první pokus, což se ukázalo jako rozhodující pro umístění v první republikové desítce. Další postupová výška, na úrovni 4,61 m, byla znovu nad síly Sebastiana, v poslední době již poněkolikáté se útok na nové osobní maximu nepodařilo úspěšně realizovat. Ani Plzeň nebyla tomuto momentu nakloněna. Skoky výšku mají, jenže laťka jaksi „není ve formě“… Zkušenosti k nezaplacení, výkon a umístění, kterými tento junior rozhodně nezklamal.

 

Běh na 800 m, ženy:

13. místo – Sabina FIANTOVÁ, 2:20,41 min.

 

Juniorka Sabča z Velešovic moc chtěla, měla jedinečnou možnost získat další zkušenosti z vyhrocených soubojů nejvyšší kvality. Zúročit tyto zkušenosti by měla mít příležitost v dalších závodech, především na „gigantu“, což je právě MČR juniorek… V Plzni se dokázala v mistrovském pořadí protlačit na 13. příčku, což bychom před „mistrákem“ určitě brali! Stabilizace výkonnosti je také dobrým momentem, takže jen tak dále!

 

Běh na 1500 m, muži:

DNF – Marek KALOUS

 

Velké ambice Marka vzaly za své díky konkurenci, která předvedla jeden z nejkvalitnějších závodů české mílařské školy. Vítězný Filip Sasínek vlastní historické maximum mistrovství překonal téměř o sedm vteřin časem 3:36.72 min., což je mega super výkon, kterým se vyhoupl na páté místo průběžných světových tabulek. Na svůj osobní rekord ztratil jen pět desetin. Za ním se ke skvělým osobním rekordům vytáhli i další mílaři, nebyl však mezi nimi „dědický Zátopek“, který nastolené tempo neakceptoval a při náběhu do finální části závodu odstoupil.

Pokora, neskutečná dřina a kýble potu vedou do české běžecké elity. Záleží jen na Markovi, zda je schopen a ochoten tuhle cestu nadále absolvovat. Dispozice a možnosti pro to zatím má. Byla by ohromná škoda jich nevyužít.

 

Český atletický vrchol atletické sezony 2020 byl i s účastí atletů vyškovského AHA klubu. To je samo o sobě velkým úspěchem. Konkurence rozhodně nespí, ba naopak… Je jen na našich mladých atletech, jak se ke svým sportovním možnostem nadále postaví. Za úsilí a výsledky, kterými se do Plzně nominovali zaslouží slova uznání a současně poděkování za reprezentaci klubu při fantastickém svátku atletiky na západě Čech, v městě sportu zaslíbeném, Plzni. Pořadatelům patří také velký hold, neboť svůj fantastický atletický areál neustále rozvíjí a pomalu se tak i Plzeň stává i atletickou baštou republiky.

 

Výsledky MČR najdete viz:

https://online.atletika.cz/vysledky/41043/0/2

 

Více o MČR v atletice v Plzni se dozvíte na:

https://www.atletika.cz/aktuality/mcr-plzen-nedele/