Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
Mistrovství Moravy a Slezska družstev juniorek a juniorů, 1. kolo, Ostrava
6
Pohár rozhlasu, okresní kolo Vyškov
7 8
Mistrovství Moravy a Slezska dorostu, juniorů, mužů a žen, Ostrava
9 10 11
II. liga M a Ž, sk. E, 1. kolo, Hodonín
12
Mistrovství Moravy a Slezska ml. a st. žactva jednotlivců, Znojmo
13 14 15 16 17 18 19
Mistrovství JMK družstev ml. a st. žactva, sk. SEVER, 2. kolo, Vyškov
20 21 22 23 24 25 26
II. liga, sk. E, 2. kolo, Vyškov
27 28
Zlatá tretra Ostrava (Zlatý mítink WACT), 28. 5. 2024, Ostrava
29 30 31 1
Mistrovství M a Sl družstev mládeže, 2. kolo, Olomouc
2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vyškovská "S" v Plzni nezklamala

Vyškovská "S" v Plzni nezklamalaVyškovská „S“ v Plzni nezklamala

Sebastian devátý, Sabina místo třinácté

 

V Plzni uspořádali velmi vydařené Mistrovství ČR mužů a žen na dráze, vrcholný podnik české atletiky pro rok 2020. Teplo k atletice patří, takže výborně připraveným atletickým hvězdám určitě zima v Plzni nebyla. Po oba dva dny diváky naplněný stadion a skvělá atmosféra učinila z tohoto podniku atletické galapředstavení, na které se bude dlouho vzpomínat.

Mezi skvěle připravenými českými atlety, kteří se na šampionát probojovali, se předvedli i 3 mladí atleti AHA Vyškov. Neměli jednoduchou úlohu, věkem ještě junior a juniorka či prvním rokem muž, bojovali jak jen mohli a 9. resp. 13. místo mezi českou elitou je potěšující fakt.

 

Skok o tyči, muži:

9. místo – Sebastian HAJZLER, 4,41 m

 

Vysokou základní výšku vyškovský atlet zdolal na první pokus, což se ukázalo jako rozhodující pro umístění v první republikové desítce. Další postupová výška, na úrovni 4,61 m, byla znovu nad síly Sebastiana, v poslední době již poněkolikáté se útok na nové osobní maximu nepodařilo úspěšně realizovat. Ani Plzeň nebyla tomuto momentu nakloněna. Skoky výšku mají, jenže laťka jaksi „není ve formě“… Zkušenosti k nezaplacení, výkon a umístění, kterými tento junior rozhodně nezklamal.

 

Běh na 800 m, ženy:

13. místo – Sabina FIANTOVÁ, 2:20,41 min.

 

Juniorka Sabča z Velešovic moc chtěla, měla jedinečnou možnost získat další zkušenosti z vyhrocených soubojů nejvyšší kvality. Zúročit tyto zkušenosti by měla mít příležitost v dalších závodech, především na „gigantu“, což je právě MČR juniorek… V Plzni se dokázala v mistrovském pořadí protlačit na 13. příčku, což bychom před „mistrákem“ určitě brali! Stabilizace výkonnosti je také dobrým momentem, takže jen tak dále!

 

Běh na 1500 m, muži:

DNF – Marek KALOUS

 

Velké ambice Marka vzaly za své díky konkurenci, která předvedla jeden z nejkvalitnějších závodů české mílařské školy. Vítězný Filip Sasínek vlastní historické maximum mistrovství překonal téměř o sedm vteřin časem 3:36.72 min., což je mega super výkon, kterým se vyhoupl na páté místo průběžných světových tabulek. Na svůj osobní rekord ztratil jen pět desetin. Za ním se ke skvělým osobním rekordům vytáhli i další mílaři, nebyl však mezi nimi „dědický Zátopek“, který nastolené tempo neakceptoval a při náběhu do finální části závodu odstoupil.

Pokora, neskutečná dřina a kýble potu vedou do české běžecké elity. Záleží jen na Markovi, zda je schopen a ochoten tuhle cestu nadále absolvovat. Dispozice a možnosti pro to zatím má. Byla by ohromná škoda jich nevyužít.

 

Český atletický vrchol atletické sezony 2020 byl i s účastí atletů vyškovského AHA klubu. To je samo o sobě velkým úspěchem. Konkurence rozhodně nespí, ba naopak… Je jen na našich mladých atletech, jak se ke svým sportovním možnostem nadále postaví. Za úsilí a výsledky, kterými se do Plzně nominovali zaslouží slova uznání a současně poděkování za reprezentaci klubu při fantastickém svátku atletiky na západě Čech, v městě sportu zaslíbeném, Plzni. Pořadatelům patří také velký hold, neboť svůj fantastický atletický areál neustále rozvíjí a pomalu se tak i Plzeň stává i atletickou baštou republiky.

 

Výsledky MČR najdete viz:

https://online.atletika.cz/vysledky/41043/0/2

 

Více o MČR v atletice v Plzni se dozvíte na:

https://www.atletika.cz/aktuality/mcr-plzen-nedele/