Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
31 1
Čokoládová tretra Vyškov 2021, platný termín
2
Atleti spolu, otevřený trénink atletů AHA Vyškov, přijď mezi nás!
3 4 5
Mistrovství Moravy a Slezska družstev juniorů a juniorek, 1. kolo, Olomouc
6
MM a Sl. družstev dorostenců a dorostenek, 1. kolo, MMaSl. jednotlivců, Zlín
7
Memoriál Josefa Odložila - DUKLA mítink, Praha-Juliska
8 9
Klubový přebor II
10
KLAP, sk. C, 1. kolo, Slavkov u Brna
11 12 13
II. liga mužů a žen, skupina E, 1. kolo, Znojmo
14 15
KLAP, sk. C, 2. kolo, Kyjov
16
KP družstev starších žáků a starších žákyň, 1. kolo, M JMK jedn. ve vybr. disc., Břeclav
17
KP družstev mladších žákyň a mladších žáků, sk. B, Slavkov u Brna
18 19
Mistrovství ČR dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek na dráze, Kladno
20
Mistrovství ČR dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek na dráze, Kladno
21 22 23
KP družstev starších žáků a starších žákyň, 2. kolo, M JMK ve vybr. discipl., Hodonín
24
Atletika pro rodinu, Vyškov
25
Nanukový pětiboj, Vyškov
26
Mistrovství ČR mužů a žen na dráze, Zlín
27
Mistrovství ČR mužů a žen na dráze, Zlín
Mistrovství JMK M, Ž, J a dorostu jednotlivců, Hodonín
28 29 30 1 2 3
II. liga M a Ž, sk. E, 2. kolo, Hodonín
4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vyškovská "S" v Plzni nezklamala

Vyškovská "S" v Plzni nezklamalaVyškovská „S“ v Plzni nezklamala

Sebastian devátý, Sabina místo třinácté

 

V Plzni uspořádali velmi vydařené Mistrovství ČR mužů a žen na dráze, vrcholný podnik české atletiky pro rok 2020. Teplo k atletice patří, takže výborně připraveným atletickým hvězdám určitě zima v Plzni nebyla. Po oba dva dny diváky naplněný stadion a skvělá atmosféra učinila z tohoto podniku atletické galapředstavení, na které se bude dlouho vzpomínat.

Mezi skvěle připravenými českými atlety, kteří se na šampionát probojovali, se předvedli i 3 mladí atleti AHA Vyškov. Neměli jednoduchou úlohu, věkem ještě junior a juniorka či prvním rokem muž, bojovali jak jen mohli a 9. resp. 13. místo mezi českou elitou je potěšující fakt.

 

Skok o tyči, muži:

9. místo – Sebastian HAJZLER, 4,41 m

 

Vysokou základní výšku vyškovský atlet zdolal na první pokus, což se ukázalo jako rozhodující pro umístění v první republikové desítce. Další postupová výška, na úrovni 4,61 m, byla znovu nad síly Sebastiana, v poslední době již poněkolikáté se útok na nové osobní maximu nepodařilo úspěšně realizovat. Ani Plzeň nebyla tomuto momentu nakloněna. Skoky výšku mají, jenže laťka jaksi „není ve formě“… Zkušenosti k nezaplacení, výkon a umístění, kterými tento junior rozhodně nezklamal.

 

Běh na 800 m, ženy:

13. místo – Sabina FIANTOVÁ, 2:20,41 min.

 

Juniorka Sabča z Velešovic moc chtěla, měla jedinečnou možnost získat další zkušenosti z vyhrocených soubojů nejvyšší kvality. Zúročit tyto zkušenosti by měla mít příležitost v dalších závodech, především na „gigantu“, což je právě MČR juniorek… V Plzni se dokázala v mistrovském pořadí protlačit na 13. příčku, což bychom před „mistrákem“ určitě brali! Stabilizace výkonnosti je také dobrým momentem, takže jen tak dále!

 

Běh na 1500 m, muži:

DNF – Marek KALOUS

 

Velké ambice Marka vzaly za své díky konkurenci, která předvedla jeden z nejkvalitnějších závodů české mílařské školy. Vítězný Filip Sasínek vlastní historické maximum mistrovství překonal téměř o sedm vteřin časem 3:36.72 min., což je mega super výkon, kterým se vyhoupl na páté místo průběžných světových tabulek. Na svůj osobní rekord ztratil jen pět desetin. Za ním se ke skvělým osobním rekordům vytáhli i další mílaři, nebyl však mezi nimi „dědický Zátopek“, který nastolené tempo neakceptoval a při náběhu do finální části závodu odstoupil.

Pokora, neskutečná dřina a kýble potu vedou do české běžecké elity. Záleží jen na Markovi, zda je schopen a ochoten tuhle cestu nadále absolvovat. Dispozice a možnosti pro to zatím má. Byla by ohromná škoda jich nevyužít.

 

Český atletický vrchol atletické sezony 2020 byl i s účastí atletů vyškovského AHA klubu. To je samo o sobě velkým úspěchem. Konkurence rozhodně nespí, ba naopak… Je jen na našich mladých atletech, jak se ke svým sportovním možnostem nadále postaví. Za úsilí a výsledky, kterými se do Plzně nominovali zaslouží slova uznání a současně poděkování za reprezentaci klubu při fantastickém svátku atletiky na západě Čech, v městě sportu zaslíbeném, Plzni. Pořadatelům patří také velký hold, neboť svůj fantastický atletický areál neustále rozvíjí a pomalu se tak i Plzeň stává i atletickou baštou republiky.

 

Výsledky MČR najdete viz:

https://online.atletika.cz/vysledky/41043/0/2

 

Více o MČR v atletice v Plzni se dozvíte na:

https://www.atletika.cz/aktuality/mcr-plzen-nedele/