Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5
Mezistátní utkání U18, Piešťany (Slovenská republika)
6
Mistrovství ČR víceboje, Stará Boleslav
7
Mistrovství ČR víceboje, Stará Boleslav
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > V Táboře nejlépe Michal Derka

V Táboře nejlépe Michal DerkaBěžecké exploze v Táboře

Z AHA Vyškov si nejlépe vedl Michal Derka

Šikovní pořadatelé v Táboře hostili Mistrovství ČR v krosu, v kategoriích ml. A st. žactva a dorostu. Areál Komora vstoupil do historie, jelikož k perfektnímu počasí přidali pořadatelé perfektní organizaci a samotní atleti se všem zainteresovaným odměnili nejen skvělými výkony, ale hlavně nadšením, se kterým nastupovali na start a samotný transport tohoto nadšení do výkonu, který byl ve většině případů obdivuhodný. Prostě vesměs všech 497 vybraných atletů ze 105 oddílů a klubů předvedlo vše, co lze od toho nesmírně náročného sportovního klání očekávat.

Výprava mladých atletů AHA Vyškov byla ve znamení nástupu nových tváří, když zkušené mazáky (Tom Pleva, Matouš Černý) doplnili malí „dravci“, kteří jeli do Tábora především na zkušenou. Velká škoda, že dlouhodobě zraněný (bývalý krosový šampion) Jan Koutný, je stále, ze zdravotních důvodů, mimo hru. Bilance atletů AHA Vyškov je tedy následující:

MČR v přespolním běhu žáků, 3 km (77 závodníků):

28. místo – Michal DERKA, 11:43 min.

Michal Derka je již ostřílený závodník, jeho doménou je steeplechase. Mezi svými konkurenty, především z hladkých tratí, bojoval na plný plyn, ovšem „vítr z plachet“ mu vzala skutečnost, že hned na startu mu soupeři částečně vyzuli tretru a patřičně se mu tretrovými hřeby „podepsali“ na achilovce… Přesto Michal bojoval, nicméně půl kola běžel s polo vyzutou tretrou, až poté se rozhodl tretru „odkopnout“ a běžet na „boso“, ještě o to hůř, že ponožka je hladká… Komplikace, na které se však historie neptá, bohužel. Takže nezbývá než vyslovit slova uznání a poblahopřát Míšovi za nejlepší výsledek vyškovské výpravy!

MČR v přespolním běhu mladších žáků, 2 km (78 závodníků):

45. místo – Thomas KOROLKOV, 8:27 min.

48. místo – Šimon BUČO, 8:34 min.

U obou hochů nutno vyslovit pochvalu za pojetí závodu, za nasazení na trati a odvedený výkon. Kluci se z toho „nepodělali“ a ukázali vše, na co momentálně mají. Mohlo by to, především pro ně, motivací a inspirací do další atletické tréninkové řehole.

MČR v přespolním běhu mladších žákyň, 2 km (98 závodnic):

57. místo – Jolana MAZLOVÁ, 9:12 min.

78. místo – Eliška DERKOVÁ, 9:48 min.

Jolaně Mazlové závod doslova „sedl“, nebojácný výkon přetavila ve velice solidní umístění. Eliška Derková není typ krosové závodnice, po vynikajícím začátku se na trati trápila, ale solidně doběhla a nenechala svoji klubovou parťačku na trati „samotnou“. Holky se se svými „drsně připravenými soupeřkami“ poprali statečně a to je to nejdůležitější.

MČR v přespolním běhu dorostenců, 4 km (76 závodníků):

59. místo – Matouš ČERNÝ, 17:04 min.

63. místo – Tomáš PLEVA, 18:29 min.

Kluky nečekal žádný „med“, to věděli všichni. Závratné tempo závodu zlámalo vaz mnohým soupeřům, naši dva, spíše vícebojařští bojovníci, se nedali a do cíle doběhli, mnohým se ani tento moment nepodařilo realizovat. Tvrdý povrch trati vyhovoval spíše „lehkonožkám“, naši silovější atleti to neměli jednoduché a v rámci možností zabojovali.

Děkujeme atletům za reprezentaci klubu mezi českou běžeckou elitou. Ta nespí, ba naopak. Děkujeme také rodičům děti za součinnost při organizaci výpravy. Kompletní výsledky najdete na:

https://online.atletika.cz/vysledky/46834/0/2