Krajský přebor družstev staršího žactva, 1. kolo, Vyškov

Úvod > Aktuality > V netradiční době v tradiční podobě

V netradiční době v tradiční podobě

Jan Kohut podruhé vítězem,

Natalie Mrázková se raduje z vítězství ve Vyškově poprvé

Pořadatelský tým i běžci samotní byli vystaveni všem nástrahám, které doba vládních omezení s sebou nese. Téměř celodenní program 16. ročníku Vyškovského Mikulášského běhu – Memoriálu Milana Dvořáka byl tímto poznamenán především pořadatelsky (bez šaten, omezený přístup na stadion atd.), to však nevzalo chuť běžcům, kteří předvedli nadšené výkony. Vždyť většina z nich atmosféru závodu dlouho postrádala.

Počasí přálo, což bylo všemi kladně kvitováno a odměnou souboje, které opět strhly omezený počet přihlížejících. Snad spokojenost účastníků převažovala nad všemi problémy, které pořadatelský tým, chtíc akci uspořádat, musel absolvovat. Dokonce byl v akci i tým Mikuláše, čerta a anděla, což nebylo původně v plánu.

Vítězové Vyškovského Mikulášského běhu – Memoriálu Milana Dvořáka:

Atletická minipřípravka „C“, dívky – Ronja Mia MILFAIT (neregistrovaná), 49 s.

Atletická minipřípravka „C“, hoši – Matěj HONEL (Atletický klub AHA Vyškov, z. s.), 45 s.

Atletická minipřípravka „B“, dívky – Anna Eli MILFAIT (TJ Dukla Praha), 57 s.

Atletická minipřípravka „B“, hoši – Jakub ŠTÉBL (Atletický klub AHA Vyškov, z. s.), 57 s,

Atletická minipřípravka „A“, dívky – Veronika BUČOVÁ (Atletický klub AHA Vyškov, z. s.), 79 s.

Atletická minipřípravka „A“, hoši – Kryštof KREJČÍK (Atletický klub AHA Vyškov, z. s.), 76 s.

Atletická přípravka, dívky – Nikol PROCHÁZKOVÁ (AK Olymp Brno, spolek)

Atletická přípravka, chlapci – Šimon BUČO (Atletický klub AHA Vyškov, z. s.), 3:09 min.

Mladší žákyně – Monika ŽELENÍKOVÁ (AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště), 2:54 min.

Mladší žáci – Martin ŠÍR (BYAC Brno)

Žákyně – Pavla ČAMLÍKOVÁ (Atletický klub AHA Vyškov, z. s.), 9:05 min.

Žáci – Matyáš CHARVÁT (Elite sport Boskovice z. s.), 9:50 min.

Dorostenky – Ivana KOBYLKOVÁ (Orel Vyškov), 10:54 min.

Dorostenci – Mario HAJZLER (Atletický klub AHA Vyškov, z. s.), 9:49 min.

Juniorky – Sabina FIANTOVÁ (Atletický klub AHA Vyškov, z. s.), 10:30 min.

Junioři – Jakub BÁREK (Atletický klub AHA Vyškov, z. s.), 8:22 min.

Obhájce loňského prvenství v kategorii mužů junior Jakub Bárek slavil tedy vítězství v kategorii juniorů. Kvalitním výkonem zdolal svého blanenského soka. Tím uvolnil pole pro další favority na vítězství v hlavní kategorii mužů. Na startu se objevil držitel traťového rekordu z roku 2014, Jan Kohut z Blanska. Ten patří k české vytrvalecké elitě, dvě „bramborové“ medaile (MČR na 10000 m a MČR v půlmaratonu) jsou tomu jasným důkazem. Na vítězství v tomto ročníku si věřil již před startem. Zdatným soupeřem mu byla domácí naděje, stříbrný mílař z MČR do 22 let Marek Kalous, čehož si traťový rekordman byl velice dobře vědom. Zkušenost nakonec slavila vítězství. „Marek Kalous mne přinutil běžet svižně“, komentoval Jan Kohut průběh závodu. Ano, stupňované tempo na mladšího soupeře platilo a tak se Jan Kohut stal dvojnásobným vítězem tohoto závodu. Traťový rekord však těsně odolal. V kategorii žen domácí juniorky marně naháněli svoji vítěznou soupeřku Natálii Mrázkovou. Ta zvítězila ve Vyškově poprvé.

Vítězka kategorie žen – Natálie MRÁZKOVÁ (AK Olymp Brno, spolek), 19:37 min.

Vítězka kategorie žen „B“ – Gabriela UHŘÍKOVÁ (neregistrovaná), 24:29 min.

Vítěz kategorie mužů – Jan KOHUT (Fenix sport Blansko), 15:25 min.

Vítěz kategorie mužů „B“ – Milan VRÁNA (neregistrovaný), 19:34 min.

Velkou radost udělalo domácímu pořadatelskému týmu a domácím trenérům vystoupení atletů AHA Vyškov. Kvalitní konkurence prověřila síly všech atletů, dokonce pro některé to byla generálka na MČR v krosu příští týden v Běchovicích (Marek Kalous, mob. 777 561 454).

Závod se vydařil a byl vítaným zpestřením mnohdy monotónní přípravy posledních týdnů.