Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9
Odkazy na PŘIHLÁŠKY - Čokoládová tretra Vyškov, 9. 4. 2024
Čokoládová tretra Vyškov 2024, atletický stadion za parkem ve Vyškově
10 11 12 13 14
15 16
Štafetový pohár, okresní kolo Vyškov, ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole, p. o.
17 18
Nábor do sportovních skupin 6. tříd
19 20 21
22 23
Krajská liga atletických přípravek (KLAP), 1. kolo, Blansko
24 25 26 27
KP JMK družstev ml. a st. žactva, skupina SEVER, 1. kolo, Blansko
28
29 30
VC ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole ve skoku dalekém, Vyškov, ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole
1 2 3 4 5
Mistrovství Moravy a Slezska družstev juniorek a juniorů, 1. kolo, Ostrava
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > V Hodoníně se představila ligová družstva žen a mužů AHA Vyškov

V Hodoníně se představila ligová družstva žen a mužů AHA Vyškov



V Hodoníně Michaela Vylamová a Ema Králová s dvěma ligovými vítězstvími

Družstvo žen třetí, muži AHA Vyškov na místě čtvrtém

 

V Hodoníně začala druhá liga mužů a žen, skupina E. Obě družstva AHA Vyškov si počínala odhodlaně, což se promítlo především do závěrečných tabulek – žen a mužů. Je obdivuhodné, že na tomto ligovém kole hned v šesti disciplínách slavili atleti AHA Vyškov vítězství.

 

II. liga žen, skupina E, 1. kolo:

 

1. Atletika Holešov, z. s. – 334 bodů

2. Atletický klub Hodonín, z. s. – 260

3. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. – 175

4. TJ Jiskra Otrokovice – 148

5. JAC Brno – 139

6. Atletický klub Ludvíka Daňka Blansko, z. s. – 108

7. TJ Znojmo, z. s. – 99

8. SK Speed Brno, spolek – 53

9. Atletika Slavkov u Brna, z. s. – 20

10. AC Čejkovice – 13

 

Michaela Vylamová vybojovala dvě vítězství, nejprve nechala soupeřky za sebou v běhu na 400 m, vítězně proběhla cílem v čase 57,38 s., vítězně si počínala i na trati 200 m, tam se časomíra zastavila na čase 25,72 s. (bohužel vítr 2,3 m/s do zad). Navíc ještě pomohla štafetě 4 x 100 m k pátému místu. Vítězství v disciplíně slavila i Daniela Řiháková, trať 400 m př. absolvovala v novém osobním maximu 58,49 s., když před tím skončila v běhu na 400 m na místě třetím!

V běhu na 100 m excelovala hostující Ema Králová, zvítězila v čase 12,65 s. (rozběh 12,85 s.) a k tomu přidala vítězství ve skoku dalekém, v kvalitním výkonu 5,66 m.

Kateřina Čamlíková vybojovala druhé místo ve skoku o tyči výkonem 2,71 m

II. liga mužů, skupina E, 1. kolo:

 

1. AK Kroměříž – 308 bodů

2. AC Moravská Slavia Brno, spolek - 259

3. TJ Jiskra Otrokovice - 168

4. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. - 145

5. Atletický klub Hodonín, z. s. – 126

6. AC TRACK&FIELD Brno z. s. - 107

7. Fénix sport Blansko - 62

8. Atletika Slavkov u Brna, z. s. - 60

9. TJ Znojmo, z. s. - 50

10. Atletika Holešov, z. s - 30

 

Vítězství v dálce vybojoval navrátivší se odchovanec AHA Vyškov Filip Navrátil, když předvedl vítězných 6,50 m.

Ve skoku o tyči bralo pomyslné stupně vítězů trio vyškovských tyčařů, zvítězil Mario Hajzler, když třetím pokusem zdolal 5,08 m, druhý Kryštof Vintera zdolal 4,18 m a třetí místo patří Marku Malitsovi za 3,88 m.

Kryštof Vintera bojoval úspěšně v trojskoku, tam stačilo 12,80 m na místo druhé. Ve „větrném“ pokusu zdolal i 13 m hranici (13,23 m).

Štafeta mužů 4 x 100 m (Michal Derka, Mario Hajzler, Dominik Havlíček, Josef Jahoda) výkonem 44,45 s. proběhla cílem jako třetí.

Přehlídku skvělých výkonů stojí za to doplnit i o vynikající vystoupení Josefa Jahody, čtvrtý na 100 m a nové osobní maximum 50,08 s. na 400 m (taktéž 4. místo)

Blahopřejeme všem atletům k celodennímu vystoupení, vynikajícím výkonům a děkujeme za skvělou reprezentaci klubu v Hodoníně.

Výsledky Hodonín: https://online.atletika.cz/vysledky/72371/0/2

Druholigová soutěž pokračuje svým druhým dějstvím v neděli 26. května 2024 ve Vyškově.