Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
Mistrovství Moravy a Slezska družstev juniorek a juniorů, 1. kolo, Ostrava
6
Pohár rozhlasu, okresní kolo Vyškov
7 8
Mistrovství Moravy a Slezska dorostu, juniorů, mužů a žen, Ostrava
9 10 11
II. liga M a Ž, sk. E, 1. kolo, Hodonín
12
Mistrovství Moravy a Slezska ml. a st. žactva jednotlivců, Znojmo
13 14 15 16 17 18 19
Mistrovství JMK družstev ml. a st. žactva, sk. SEVER, 2. kolo, Vyškov
20 21 22 23 24 25 26
II. liga, sk. E, 2. kolo, Vyškov
27 28
Zlatá tretra Ostrava (Zlatý mítink WACT), 28. 5. 2024, Ostrava
29 30 31 1
Mistrovství M a Sl družstev mládeže, 2. kolo, Olomouc
2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > V Hodoníně se představila ligová družstva žen a mužů AHA Vyškov

V Hodoníně se představila ligová družstva žen a mužů AHA Vyškov



V Hodoníně Michaela Vylamová a Ema Králová s dvěma ligovými vítězstvími

Družstvo žen třetí, muži AHA Vyškov na místě čtvrtém

 

V Hodoníně začala druhá liga mužů a žen, skupina E. Obě družstva AHA Vyškov si počínala odhodlaně, což se promítlo především do závěrečných tabulek – žen a mužů. Je obdivuhodné, že na tomto ligovém kole hned v šesti disciplínách slavili atleti AHA Vyškov vítězství.

 

II. liga žen, skupina E, 1. kolo:

 

1. Atletika Holešov, z. s. – 334 bodů

2. Atletický klub Hodonín, z. s. – 260

3. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. – 175

4. TJ Jiskra Otrokovice – 148

5. JAC Brno – 139

6. Atletický klub Ludvíka Daňka Blansko, z. s. – 108

7. TJ Znojmo, z. s. – 99

8. SK Speed Brno, spolek – 53

9. Atletika Slavkov u Brna, z. s. – 20

10. AC Čejkovice – 13

 

Michaela Vylamová vybojovala dvě vítězství, nejprve nechala soupeřky za sebou v běhu na 400 m, vítězně proběhla cílem v čase 57,38 s., vítězně si počínala i na trati 200 m, tam se časomíra zastavila na čase 25,72 s. (bohužel vítr 2,3 m/s do zad). Navíc ještě pomohla štafetě 4 x 100 m k pátému místu. Vítězství v disciplíně slavila i Daniela Řiháková, trať 400 m př. absolvovala v novém osobním maximu 58,49 s., když před tím skončila v běhu na 400 m na místě třetím!

V běhu na 100 m excelovala hostující Ema Králová, zvítězila v čase 12,65 s. (rozběh 12,85 s.) a k tomu přidala vítězství ve skoku dalekém, v kvalitním výkonu 5,66 m.

Kateřina Čamlíková vybojovala druhé místo ve skoku o tyči výkonem 2,71 m

II. liga mužů, skupina E, 1. kolo:

 

1. AK Kroměříž – 308 bodů

2. AC Moravská Slavia Brno, spolek - 259

3. TJ Jiskra Otrokovice - 168

4. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. - 145

5. Atletický klub Hodonín, z. s. – 126

6. AC TRACK&FIELD Brno z. s. - 107

7. Fénix sport Blansko - 62

8. Atletika Slavkov u Brna, z. s. - 60

9. TJ Znojmo, z. s. - 50

10. Atletika Holešov, z. s - 30

 

Vítězství v dálce vybojoval navrátivší se odchovanec AHA Vyškov Filip Navrátil, když předvedl vítězných 6,50 m.

Ve skoku o tyči bralo pomyslné stupně vítězů trio vyškovských tyčařů, zvítězil Mario Hajzler, když třetím pokusem zdolal 5,08 m, druhý Kryštof Vintera zdolal 4,18 m a třetí místo patří Marku Malitsovi za 3,88 m.

Kryštof Vintera bojoval úspěšně v trojskoku, tam stačilo 12,80 m na místo druhé. Ve „větrném“ pokusu zdolal i 13 m hranici (13,23 m).

Štafeta mužů 4 x 100 m (Michal Derka, Mario Hajzler, Dominik Havlíček, Josef Jahoda) výkonem 44,45 s. proběhla cílem jako třetí.

Přehlídku skvělých výkonů stojí za to doplnit i o vynikající vystoupení Josefa Jahody, čtvrtý na 100 m a nové osobní maximum 50,08 s. na 400 m (taktéž 4. místo)

Blahopřejeme všem atletům k celodennímu vystoupení, vynikajícím výkonům a děkujeme za skvělou reprezentaci klubu v Hodoníně.

Výsledky Hodonín: https://online.atletika.cz/vysledky/72371/0/2

Druholigová soutěž pokračuje svým druhým dějstvím v neděli 26. května 2024 ve Vyškově.