Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9
Odkazy na PŘIHLÁŠKY - Čokoládová tretra Vyškov, 9. 4. 2024
Čokoládová tretra Vyškov 2024, atletický stadion za parkem ve Vyškově
10 11 12 13 14
15 16
Štafetový pohár, okresní kolo Vyškov, ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole, p. o.
17 18
Nábor do sportovních skupin 6. tříd
19 20 21
22 23
Krajská liga atletických přípravek (KLAP), 1. kolo, Blansko
24 25 26 27
KP JMK družstev ml. a st. žactva, skupina SEVER, 1. kolo, Blansko
28
29 30
VC ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole ve skoku dalekém, Vyškov, ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole
1 2 3 4 5
Mistrovství Moravy a Slezska družstev juniorek a juniorů, 1. kolo, Ostrava
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > V Břeclavi za postupem do barážového rozstřelu

V Břeclavi za postupem do barážového rozstřelu



Postupová jistota pro obě družstva AHA Vyškov.

V neděli 22. 8. 2021 proběhlo závěrečné 3. kolo II. ligy družstev mužů a žen, které mělo rozhodnout o 4 postupujících do zářijové baráže o I. ligy. V Břeclavi se tady rozhodovalo o tom, kdo v sobotu 4. září 2021 bude cestovat do Vítkovic, kdo že vlastně bude účasten boje o prvoligovou soutěž. V sobotu se v Břeclavi rozhodlo, že na cestu na slavný atletický stadion ve Vítkovicích, po boku družstva mužů, se vypraví i družstvo žen AHA Vyškov. Velmi pěkný úspěch.

II. liga mužů, sk. E:

Hodnocení vedoucího družstva Luboše Stloukala:Muži měli postup takřka jistý, a tak si mohli dovolit i menší počet  disciplín vzhledem k blížícímu se MČR do 22 let...

I tak v pohodě v konkurenci 12 družstev skončili na 3. místě a celkově na krásném 2. místě za atlety Hodonína. Bodovalo 12 z 16 přihlášených závodníků. Nejvíce bodů získali:

  • Sebastian Hajzler 16,5bodů
  • Jakub Derka 14 b
  • Mario Hajzler 10,5 b
  • Filip Zeman 10 b“

 

3. kolo II. ligy mužů, sk. E, Břeclav 22. 8. 2021:

1. Atletický klub Hodonín,z. s. – 269 bodů

2. TJ Jiskra Otrokovice – 132

3. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. – 96

4. TJ Znojmo, z. s. – 87

5. Atletika Holešov, z. s. – 76

6. Fénix sport Blansko – 67

7. TJ Spartak Třebíč, spolek „B“ – 64

8. Atletika Jihlava z. s. – 51

9. AC TRAC&FIELD Brno z. s. – 51

10. AC Čejkovice – 38

11. TJ Sokol Velké Meziříčí – 27

12. AC Moravský Krumlov - 6

 

Skok o tyči, muži:

1. místo - Sebastian HAJZLER, 4,67 m

2. místo – Mario HAJZLER, 4,52 m

4. místo – Kryštof VINTERA, 3,32 M

6. místo – Filip ZEMAN, 3,02 m

7. místo – Jakub DERKA, 2,387 m

10. místo – Filip JAŠÍČEK, 2,87 m

 

Běh na 400 m, muži:

4. místo – Viktor VELEBA, 51,14 s.

7. místo – Simon Ruiz PASTRANA, 55,04 s.

 

Hod kladivem, 7,26 kg, muži:

7. místo – Libor NOVOTNÝ, 35,68 m

 

Běh na 800 m, muži:

7. místo – Martin KOCOUREK, 2:06,06 min.

9. místo – Michal DERKA, 2:11,70 min.

 

Běh na 200 m, muži:

7. místo – Sebastian HAJZLER, 24,16 s.

9. místo – Alexej PETEČEL, 24,36 s.

 

Běh na 4 x 100 m, muži:

3. místo – AHA Vyškov „A“ (Elexej PETEČEL, Simon Ruiz PASTRANA, Martin KOCOUREK, Jakub DERKA), 45,94 s.

6. místo – AHA Vyškov „B“ (Sebastian HAJZLER, Kryštof VINTERA, Mario HAJZLER, Pavel LENOMAR), 47,28 s.

 

Hod diskem, 2 kg, muži:

9. místo – Filip ZEMAN, 27,56 m

 

Hod oštěpem 800 g, muži:

8. místo – Filip ZEMAN, 40,89 m

 

Pořadí družstev mužů celkově:

1. Atletický klub Hodonín,z. s. – 35 hlavních bodů (642 pomocných bodů)

2. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. – 31 (336)

3. TJ Jiskra Otrokovice – 29 (359)

4. TJ Znojmo, z. s. – 27 (266)

5. Atletika Jihlava z. s. – 20 (216)

6. Atletika Holešov, z. s. – 19 (208,5)

7. AC TRAC&FIELD Brno z. s. – 18 (215)

8. Fénix sport Blansko – 16 (179)

9. TJ Sokol Velké Meziříčí – 15 (189)

10. TJ Spartak Třebíč, spolek „B“ – 13 (139,5)

11. AC Čejkovice – 8 (103)

12. AC Moravský Krumlov – 2 (9)

II. liga žen, sk. E:

 

Hodnocení vedoucího obou družstev Luboše Stloukala: „V soutěži žen měly před posledním kolem 4 družstva od 3 do 6.místa stejný počet bodů, takže se vlastně v přímém souboji bojovalo o dvě postupová místa. Naše družstvo se muselo bohužel vinou nemoci obejít bez velkých opor Sabči Fiantové a Kristýny Štofkové a na dovolené byla i vrhačka Natálka Nováková....Body těchto závodnic chyběly a zdálo se, že to na ostatní družstva stačit nebude...Avšak neskutečný koncert běžkyň, jak našich kmenových Terky Mazlové, Soni Mihulové, Dáši Dvořákové, tak i hostujících holek z Olympu Brno Evi Zabloudilové, Natálky Mrázkové, Anety Kolagerové a Hany Kielarové, které dohromady na tratích 800m až 3000m získaly neuvěřitelných 92 bodů!!!

K nim se přidala Pavlína Zahradníčková, tyčkařky a překážkářky a výsledkem bylo 3. místo v dnešním kole a 3. místo celkově, takže také postup do baráže...

Bodovalo 13 ze 17 závodnic. Nejlépe:

  • Eva Zabloudilová 18,25 bodů
  • Natálie Mrázková 18 b
  • Pavlína Zahradníčková 15 b
  • Terka Mazlová 14 b
  • Soňa Mihulová a Dáša Dvořáková 12 b“

 

3. kolo II. ligy žen, sk. E, Břeclav 22. 8. 2021:

1. Atletická akademie Zlínského kraje, z. s. – 168,5 bodu

2. TJ Lokomotiva Břeclav – 160

3. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. – 122

4. TJ Spartak Třebíč, spolek – 117,5

5. Atletický klub Hodonín,z. s. - 101

6. Atletický klub Ludvíka Daňka Blansko, z. s. - 101

7. Atletika Jihlava, z. s. – 51

8. Atletika Holešov, z. s. – 36

9. AC Čejkovice – 35

10. TJ Jiskra Otrokovice – 28

11. SK Speed Brno, spolek - 22

 

Za AHA Vyškov bodovaly:

 

Běh na 1500 m, ženy:

1. místo - Eva ZABLOUDILOVÁ, 5:08,98 min.

2. místo – Aneta KOLEGAROVÁ, 5:11,98 min.

3. místo – Tereza MAZLOVÁ, 5:13,48 min.

4. místo – Natálie MRÁZKOVÁ, 5:19,81 min.

5. místo – Dagmar DVOŘÁKOVÁ, 5:22,25 min.

6. místo – Soňa MIHULOVÁ, 5:23,89 min.

 

Běh na 3000 m, ženy:

1. místo – Natálie MRÁZKOVÁ, 10:54,37 min.

4. místo – Soňa MIHULOVÁ, 11:22,28 min.

5. místo – Dagmar DVOŘÁKOVÁ, 11:22,28 min.

 

Běh na 800 m, ženy:

2. místo – Hana KOLEGAROVÁ, 2:25,24 min.

4. místo – Eva ZABLOUDILOVÁ, 2:27,24 min.

 

Hod diskem, 1 kg, ženy:

6. místo – Pavlína ZAHRADNÍČKOVÁ, 29,89 s.

 

Hod kladivem 4 kg, ženy:

6. místo – Pavlína ZAHRADNÍČKOVÁ, 34,16 s.

 

Skok o tyči, ženy:

6. místo – Kateřina ČAMLÍKOVÁ, 2,71 m

9. místo – Denisa HUBÁČKOVÁ, 2,71 m

 

Vrh koulí 4 kg, ženy:

6. místo - Pavlína ZAHRADNÍČKOVÁ, 9,53 m

 

Běh na 100 m př., ženy:

9. místo – Adéla PROVAZNÍKOVÁ, 17,53 s.

 

Běh na 400 m př., ženy:

9. místo – Adéla PROVAZNÍKOVÁ, 73,24 s.

 

Běh na 4 x 100 m, ženy:

10. místo – AHA Vyškov (Denisa HUBÁČKOVÁ, Adéla PROVAZNÍKOVÁ, Eva ZABLOUDILOVÁ, Pavla ČAMLÍKOVÁ), 56,92 s.

 

Skok vysoký, ženy:

10. místo – Pavla ČAMLÍKOVÁ, 1,39 m

 

 

Pořadí družstev žen celkově:

1. Atletická akademie Zlínského kraje, z. s. – 33 hlavních bodů (24 pomocných bodů)

2. TJ Lokomotiva Břeclav – 30 (476,5)

3. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. – 24 (322,5)

4. TJ Spartak Třebíč, spolek – 23 (335)

5. Atletický klub Hodonín,z. s. – 22 (312,5)

6. Atletický klub Ludvíka Daňka Blansko, z. s. – 21 (312)

7. Atletika Jihlava, z. s. – 15 (177)

8. Atletika Holešov, z. s. – 11 (115)

9. AC Čejkovice – 8 (80,5)

10. SK Speed Brno, spolek 6 (79)

11. TJ Jiskra Otrokovice – 5 (69)

 

„Chtěl bych všem poděkovat za bojovnost, a příkladnou reprezentaci klubu a města“, hodnotí Luboš Stloukal vystoupení obou vyškovských družstev ve II. lize a dodává: „… a na baráži na viděnou!“

 

 P1120763.JPG