Atletika pro celou rodinu aneb rodiče AŠ, přijďte si s dětmi zacvičit a potrénovat
Mistrovství JMK v přespolním běhu, Blansko
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Eliška Derková byla na LODM úspěná!

Eliška Derková byla na LODM úspěná!

Eliška Derková na LODM uspěla, Jihomoravský kraj také.

V Olomouckém kraji hostili X. Hry letní olympiády dětí a mládeže. V jednotlivých sportech se utkali krajské reprezentace, atletika měla také svoji krajskou reprezentaci. Z klubu AHA Vyškov se do reprezentace Jihomoravského kraje probojovala mladší žákyně Eliška Derková. Bojovala, vytvořila si nové osobní rekordy, když startovala v běhu na 60 m př. a ve skoku dalekém. Dostala se do finálových závodů v obou disciplínách, což je vynikající výsledek.

Běh na 60 m př., ml. žákyně:

7. místo - Eliška DERKOVÁ, 9,72 s. (r. 9,75 s.; v rozběhu i ve finálovém závodě nový osobní rekord)

Skok daleký, ml. žákyně:

10. místo – Eliška DERKOVÁ, 4,69 m (v kvalifikaci 5,11 m)

Eliška hodnotí své vystoupení následovně:

„LODM je největší závod, jaký jsem zatím absolvovala. Bylo tam na všech vidět, že chtějí ukázat to nejlepší, co v sobě mají. Bohužel, ale každý den nemůže být posvícení a tak se to nemusí každému povést. První den, kdy jsem závodila, jsem začala 60 m př., kde jsem doběhla v osobáku a postoupila jsem do finále, potom jsem měla dálku, kde jsem limit skočila na druhý pokus. Druhý den jsem začala opět osobákem a 7. místem na 60 m př. Dále byla dálka, která mi vůbec nevycházela, protože nám změnili doskočiště a skákali jsme směrem do dráhy, což mi nesedlo. Nakonec jsem ale skočila 4,69 m a celkově jsem skončila 10. I přesto, že mi něco nevyšlo podle představ jsem si LODM velice užila, poznala jsem spoustu nových lidí, novém prostředí a na olympiádu budu ještě dlouho vzpomínat“.

Sportovci Jihomoravského kraje zvítězili v klasifikaci krajů. Eliška Derková byla tomuto výsledku nápomocna. Gratulujeme všem ke krásným výsledkům a děkujeme Elišce za reprezentaci klubu na této výstavní akci. Kompletní atletické výsledky viz: https://online.atletika.cz/vysledky/48374