Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3
Mistrovství Moravy a Slezska dorostu jednotlivců, Znojmo
4
Mistrovství Moravy a Slezska juuniorů a dospělých, Břeclav
5 6
KLAP, skupiny VÝCHOD, 2. kolo, Vnorovy
7 8 9 10 11
Mistrovství Moravy a Slezska družstev juniorek a juniorů, 2. kolo, Ostrava
12 13 14 15 16 17
Mistrovství ČR dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek na dráze, Praha-Juliska
Mistrovství Moravy a Slezska ml. žactva jednotlivců, Třinec
18
Mistrovství ČR dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek na dráze, Praha-Juliska
19 20 21
Finále Mistrovství Jihomoravského kraje družstev st. žactva, Vyškov
22
KP JM družstev ml. žactva, sk. SEVER, 3. kolo, Brno - Moravská Slavia
23 24
II. liga M a Ž, sk. E, 3. kolo, Hodonín
25
26
Nanukový pětiboj mladšího žactva, Vyškov
27 28
MEMORIÁLY, Vyškov
29 30 1
Mistrovství ČR do 22 let na dráze, Ostrava-Vítkovice
2
Mistrovství ČR do 22 let na dráze, Ostrava-Vítkovice
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Trojice atletů AHA Vyškov reprezentovala na domácím šampionátu mužů a žen v Ostravě

Trojice atletů AHA Vyškov reprezentovala na domácím šampionátu mužů a žen v OstravěNa Mistrovství ČR dvakrát v první republikové desítce

V Ostravě-Vítkovicích vyvrcholila domácí atletická halová sezona. Sešli se zde nejlepší atleti, aby bojovali o republikové medaile, ve „hře“ byly i limity na blížící se světový halový šampionát. Proniknout na měření sil nejlepších českých atletů, na základě dosažených nominačních výkonů, se podařilo čtveřici atletů AHA Vyškov. Půlkařku Sabinu Fiantovou, mílaře Marka Kalouse doplnila dvojice tyčkařů, Sebastian a Mario Hajzlerovi. V konkurenci více jak tří set atletů, ze 70 oddílů a klubů, se nakonec objevila trojice atletů, Marek Kalous nakonec z důvodů zranění na start nenastoupil.

Skok o tyči, muži:

6. místo – Sebastian HAJZLER, 5,00 m

9. místo – Mario HAJZLER, 4,85 m

Oba bratři se sešli v jednom nadupaném startovním poli. Jejich role však byly rozdílné. Zatímco mladší Mario nastopil co by čerstvý juniorský Mistr ČR, tak Sebastian si tajně přál znovu zaútočit na hranici 5 m. Mario zakládal v soutěži na výšce 4,30 m, Sebastian vynechával, poprvé se objevil na výšce 4,70 m. Společně se propracovali až na pokusy 5,00 m. Sebastian byl úspěšný, potřetí v životě zdolal tuto bájnou hranici. To, že byly ještě v tuto dobu společně v soutěži znamenalo, že Mario potvrdil svůj mistrovský výkon zpřed 14 dnů, výkon 4,85 m znamenal průnik do první republikové desítky. Opravdu pěkná podívaná na skokany, mezi nimi nezklamala dvojice vyškovských tyčkařů.

Běh na 800 m, ženy:

18. místo – Sabina FIANTOVÁ, 2:25,66 min.

Sabina udělala pro start na MČR maximum, stoupající výkonnost přesto nestačila na soupeřky v prvním rozběhu půlkařek. Nekompromisní tempo bylo nad síly mladé běžkyně, výsledný čas byl takto silně ovlivněn. Zasloužený start na „republice“ nebyl tedy závodem se šťastným koncem. Kvalita soupeřek by měla být inspirací do dalšího tréninku.

Měření sil tohoto formátu nebývá nikdy jednoduché. Samotná účast je atletovi odměnou, každý úspěch je nadstavbou a nesmírně potěší všechny, kteří jsou na tomto výkonu zainteresovaní. Děkujeme atletům za skvělou reprezentaci klubu na vrcholu domácí halové atletické sezony.

Kompletní výsledky najdete na:  

https://online.atletika.cz/vysledky/48359