Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 30
Silvestrovská laťka, tyč a výška, Ostrava
31 1
2 3 4 5
Schůzka rodičů budoucích šesťáků
6 7 8
9
Akademické MČR v hale pro rok 2023, Praha-Strahov
10 11 12 13
Mistrovství jižní Moravy v hale ml. a st. žactva, Ostrava-Vítkovice
14
Česká tyčka, Praha-Strahov
15
16 17 18 19 20 21
Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích, Ostrava-Vítkovice
22
Mistrovství Moravy a Slezska v chůzi, Ostrava-Vítkovice
Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích, Ostrava-Vítkovice
23 24
VC ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole ve skoku vysokém, Vyškov
25 26 27 28 29
30
Atletika pro rodinu, ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole
31 1 2
Czech Indoor Gala (Stříbrný mítink WIT), Ostrava-Vítkovice
3
Mistrovství Moravy a Slezska v hale mladšího žactva, Ostrava-Vítkovice
4
Mistrovství Moravy a Slezska dorost, junioři, muži a ženy v hale, Ostrava-Vítkovice
5
Mistrovství Moravy a Slezska v hale staršího žactva, Ostrava-Vítkovice
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Trojice atletů AHA Vyškov reprezentovala na domácím šampionátu mužů a žen v Ostravě

Trojice atletů AHA Vyškov reprezentovala na domácím šampionátu mužů a žen v OstravěNa Mistrovství ČR dvakrát v první republikové desítce

V Ostravě-Vítkovicích vyvrcholila domácí atletická halová sezona. Sešli se zde nejlepší atleti, aby bojovali o republikové medaile, ve „hře“ byly i limity na blížící se světový halový šampionát. Proniknout na měření sil nejlepších českých atletů, na základě dosažených nominačních výkonů, se podařilo čtveřici atletů AHA Vyškov. Půlkařku Sabinu Fiantovou, mílaře Marka Kalouse doplnila dvojice tyčkařů, Sebastian a Mario Hajzlerovi. V konkurenci více jak tří set atletů, ze 70 oddílů a klubů, se nakonec objevila trojice atletů, Marek Kalous nakonec z důvodů zranění na start nenastoupil.

Skok o tyči, muži:

6. místo – Sebastian HAJZLER, 5,00 m

9. místo – Mario HAJZLER, 4,85 m

Oba bratři se sešli v jednom nadupaném startovním poli. Jejich role však byly rozdílné. Zatímco mladší Mario nastopil co by čerstvý juniorský Mistr ČR, tak Sebastian si tajně přál znovu zaútočit na hranici 5 m. Mario zakládal v soutěži na výšce 4,30 m, Sebastian vynechával, poprvé se objevil na výšce 4,70 m. Společně se propracovali až na pokusy 5,00 m. Sebastian byl úspěšný, potřetí v životě zdolal tuto bájnou hranici. To, že byly ještě v tuto dobu společně v soutěži znamenalo, že Mario potvrdil svůj mistrovský výkon zpřed 14 dnů, výkon 4,85 m znamenal průnik do první republikové desítky. Opravdu pěkná podívaná na skokany, mezi nimi nezklamala dvojice vyškovských tyčkařů.

Běh na 800 m, ženy:

18. místo – Sabina FIANTOVÁ, 2:25,66 min.

Sabina udělala pro start na MČR maximum, stoupající výkonnost přesto nestačila na soupeřky v prvním rozběhu půlkařek. Nekompromisní tempo bylo nad síly mladé běžkyně, výsledný čas byl takto silně ovlivněn. Zasloužený start na „republice“ nebyl tedy závodem se šťastným koncem. Kvalita soupeřek by měla být inspirací do dalšího tréninku.

Měření sil tohoto formátu nebývá nikdy jednoduché. Samotná účast je atletovi odměnou, každý úspěch je nadstavbou a nesmírně potěší všechny, kteří jsou na tomto výkonu zainteresovaní. Děkujeme atletům za skvělou reprezentaci klubu na vrcholu domácí halové atletické sezony.

Kompletní výsledky najdete na:  

https://online.atletika.cz/vysledky/48359