Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31 1 2
Baráž o I. ligu M a Ž Moravy a Slezska, Zlín
3
4 5
České akademické hry, Olomouc
6
AHA tyčka ve středu 6. 9. 2023, Vyškov
7
Finále Mistrovství Jihomoravského kraje družstev mladšího žactva, Hodonín
8 9
Finále JMK KLAP - Krajské ligy atletických přípravek, Slavkov u Brna
10
Valná hromada Atletického klubu AHA Vyškov, z. s.
11 12 13 14
Středoškolský atletický pohár, okresní kolo, Vyškov
15 16
Mistrovství ČR žactva jednotlivců na dráze, Břeclav
17
Mistrovství ČR žactva jednotlivců na dráze, Břeclav
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Tři stateční borci AHA Vyškov přivezli domů stříbrnou medaili

Tři stateční borci AHA Vyškov přivezli domů stříbrnou medailiTřikrát v první desítce, medaile vysela vysoko, Mario na ni doskočil!

V ostravském atletickém komplexu se uskutečnil tzv. gigant, tedy Mistrovství ČR dorostu a juniorů v halové atletice. Náročným sítem kvalifikačním závodů a konečným výběrem technického delegáta prošli z AHA Vyškov tři atleti. Do Ostravy odcestovali a vydali se do litých soubojů s nabitou českou atletickou špičkou. Mnohdy neskutečné výkony našich nejlepších mládežníků stavěly mladé atlety AHA Vyškov do nezávidění hodné situace. Nutno vyzvednout, že všichni tři atleti AHA Vyškov si počínali výborně a dokázali se probít do první republikové desítky. Očekávaný závod juniorů v tyči byl ochuzen o zraněného Ladislava Sedláčka, nicméně výkony a průběh závodu patřil k vrcholům domácího šampionátu.

Skok o tyči, junioři:

2. místo, Vicemistr ČR – Mario HAJZLER, 5,06 m

7. místo – Kryštof VINTERA, 4,47 m

Závod, který se hned tak nevidí. Riskantní tah trenéra vítězného Jana Krčka (TJ Sokol Opava) - vynechávání výšek, nechání si posledního pokusu na nakonec rozhodující výšku, se ukázal jako geniální. Tento tah vyšel stoprocentně. Znamenalo to, že ačkoli si obhájce juniorského halového titulu, Mario Hajzler, hned dvakrát vylepšil svůj osobní rekord, skončil v soutěži jako druhý. I třetí skokan Jakub Šafář si vytvořil nové vynikající osobní maximum 5,06 m. Pro Maria Hajzlera hovořil fakt menšího počtu nezdařených pokusů. Mario tvořil s Kryštofem Vinterou výbornou dvojici v sektoru tyčkařů, umístění a výkony obou skokanů jsou v nabité mistrovské soutěži ohromným úspěchem.  

Běh na 800 m, dorostenci:

7. místo – Michal DERKA, 2:03,02 min. (2:00,87 min. Q)

Michal Derka podal vynikající taktický výkon, podepřený velkou bojovností, ve třetím sobotním rozběhu půlkařů. Odměnou mu byl postup, z druhého místa rozběhu, v novém os. Rekordu, do nedělního finále. Tam opět skvěle bojoval, ovšem zde již byla znát běžecká specializace soupeřů, když u Michala už nebylo po sobotním vystoupení sil na rozdávání. Přesto bojoval a sedmé místo je velkou odměnou. Skvělé představení všestranného atleta mezi běžci specialisty.

V mistrovském klání mládežníků se představilo 744 atletů ze 119 oddílů a klubů. Mezi nimi i tři atleti AHA Vyškov. Ti podali skvělé, velmi bojovné výkony. Děkujeme jim za vynikající reprezentaci klubu a blahopřejeme všem atletům k předvedeným výkonům.

Kompletní výsledky viz:

https://online.atletika.cz/vysledky/65725/0/2