Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30
Czech Inndoor Gala (Zlatý mítink WIT), Ostrava
31 1 2
Mistrovství Moravy a Slezska žactva v hale jednotlivců, Ostrava
3
Mistrovství Moravy a Slezska D, J, M a Ž v hale jednotlivců, Ostrava
4
5 6 7 8 9
Mistrovství ČR ve vícebojích, Praha - Stromovka
10
Mistrovství ČR ve vícebojích, Praha - Stromovka
11
Mistrovství ČR ve vícebojích, Praha - Stromovka
Mistrovství ČR v chůzi, Praha - Stromovka
12 13 14 15 16 17
Mistrovství ČR mužů a žen v hale, Ostrava - Vítkovice
18
Mistrovství ČR mužů a žen v hale, Ostrava - Vítkovice
19 20
VC ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole ve vrhu koulí, Vyškov
21 22 23 24
Mistrovství ČR dorost, junioři v hale, Ostrava - Vítkovice
25
Mistrovství ČR dorost, junioři v hale, Ostrava - Vítkovice
26 27 28 29 1 2
Mistrovství ČR žactva v hale, Praha - Stromovka
3
Mistrovství ČR žactva v hale, Praha - Stromovka
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Tři stateční borci AHA Vyškov přivezli domů stříbrnou medaili

Tři stateční borci AHA Vyškov přivezli domů stříbrnou medailiTřikrát v první desítce, medaile vysela vysoko, Mario na ni doskočil!

V ostravském atletickém komplexu se uskutečnil tzv. gigant, tedy Mistrovství ČR dorostu a juniorů v halové atletice. Náročným sítem kvalifikačním závodů a konečným výběrem technického delegáta prošli z AHA Vyškov tři atleti. Do Ostravy odcestovali a vydali se do litých soubojů s nabitou českou atletickou špičkou. Mnohdy neskutečné výkony našich nejlepších mládežníků stavěly mladé atlety AHA Vyškov do nezávidění hodné situace. Nutno vyzvednout, že všichni tři atleti AHA Vyškov si počínali výborně a dokázali se probít do první republikové desítky. Očekávaný závod juniorů v tyči byl ochuzen o zraněného Ladislava Sedláčka, nicméně výkony a průběh závodu patřil k vrcholům domácího šampionátu.

Skok o tyči, junioři:

2. místo, Vicemistr ČR – Mario HAJZLER, 5,06 m

7. místo – Kryštof VINTERA, 4,47 m

Závod, který se hned tak nevidí. Riskantní tah trenéra vítězného Jana Krčka (TJ Sokol Opava) - vynechávání výšek, nechání si posledního pokusu na nakonec rozhodující výšku, se ukázal jako geniální. Tento tah vyšel stoprocentně. Znamenalo to, že ačkoli si obhájce juniorského halového titulu, Mario Hajzler, hned dvakrát vylepšil svůj osobní rekord, skončil v soutěži jako druhý. I třetí skokan Jakub Šafář si vytvořil nové vynikající osobní maximum 5,06 m. Pro Maria Hajzlera hovořil fakt menšího počtu nezdařených pokusů. Mario tvořil s Kryštofem Vinterou výbornou dvojici v sektoru tyčkařů, umístění a výkony obou skokanů jsou v nabité mistrovské soutěži ohromným úspěchem.  

Běh na 800 m, dorostenci:

7. místo – Michal DERKA, 2:03,02 min. (2:00,87 min. Q)

Michal Derka podal vynikající taktický výkon, podepřený velkou bojovností, ve třetím sobotním rozběhu půlkařů. Odměnou mu byl postup, z druhého místa rozběhu, v novém os. Rekordu, do nedělního finále. Tam opět skvěle bojoval, ovšem zde již byla znát běžecká specializace soupeřů, když u Michala už nebylo po sobotním vystoupení sil na rozdávání. Přesto bojoval a sedmé místo je velkou odměnou. Skvělé představení všestranného atleta mezi běžci specialisty.

V mistrovském klání mládežníků se představilo 744 atletů ze 119 oddílů a klubů. Mezi nimi i tři atleti AHA Vyškov. Ti podali skvělé, velmi bojovné výkony. Děkujeme jim za vynikající reprezentaci klubu a blahopřejeme všem atletům k předvedeným výkonům.

Kompletní výsledky viz:

https://online.atletika.cz/vysledky/65725/0/2