Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28
Zlatá tretra Ostrava (Zlatý mítink WACT), 28. 5. 2024, Ostrava
29 30 31
SKOK VYSOKÝ NA LETŇÁKU (klubový závod), Vyškov ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole
1
Mistrovství M a Sl družstev mládeže, 2. kolo, Olomouc
2
Mistrovství Moravy a Slezska st. žactva jednotlivců, Znojmo
3
Memoriál Josefa Odložila - DUKLA mítink, Praha
4
Atletika pro celou rodinu, Vyškov
5 6 7 8 9
II. liga M a Ž, sk. E, 3. kolo, Otrokovice
Mistrovství Moravy a Slezska ml. žactva jednotlivců, Ostrava - Poruba
10 11
KLAP, 2. kolo, Brno
12 13
Joklův memoriál, Vyškov
Finále Mistrovství JMKAS družstev st. žactva, Břeclav
14 15
Mistrovství ČR mládeže, Ostrava
16
Mistrovství ČR mládeže, Ostrava
17 18
MEMORIÁLY ve Vyškově - 18. 6. 2024
19 20 21
Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích všech kategorií, Třinec
22
Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích všech kategorií, Třinec
23
24 25
České akademické hry - ATLETIKA, Liberec
Letní olympiáda dětí a mládeže, České Budějovice
26
Letní olympiáda dětí a mládeže, České Budějovice
27
Letní olympiáda dětí a mládeže, České Budějovice
28 29
Mistrovství ČR mužů a žen, Zlín
30
Mistrovství ČR mužů a žen, Zlín
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Stříbrná medaile z Mistrovství ČR odměnou pro celý AHAteam

Stříbrná medaile z Mistrovství ČR odměnou pro celý AHAteam 

Juliska viděla neskutečné výkony atletické mládeže

na Mistrovství ČR dorostu a juniorů

Nádherný sportovní komplex na Julisce v Praze hostil 1068 atletů kategorií dorostu a juniorů na MČR, právem nazývaném „GIGANT“.  Nekompromisním výkonnostním sítem prošla čtveřice atletů AHA Vyškov, dorostenka Michaela Vylamová, dorostenec Michal Derka a dvojice juniorských tyčkařů Kryštof Vintera a Mario Hajzler.  Dvoudenní maraton soutěží provázely jak „monzunové“ přívaly vody, tak hezké sluneční počasí. Atleti se zkušeným pořadatelům odměnili neskutečnými výkony. Jsme moc rádi, že mezi 142 oddíly a kluby byli i zástupci AHA Vyškov. Ti dovezli domů i medaili jako odměnu celému AHAteamu. Nelze si více přát.

MČR skok o tyči, junioři:

2. místo – Vicemistr ČR, Mario HAJZLER, 5,05 m

4. místo – Kryštof VINETRA, 4,70 m

Soutěž skoku o tyči se stala maratonem, počasí nebylo atletům docela nakloněno. Dvojice juniorů vytvořila tandem, který v soutěži vydržel dlouho a zvládl všechna úskalí, která „tyčka“ vždy vrchovatě nabízí. Kryštof Vintera si vylepšil osobní maximum, Mario Hajzler venkovní maximum. Navíc stříbrný medailista se v samém závěru přípravy na MČR  potýkal s velmi nepříjemným zraněním. Kluci zaslouží uznání a slova chvály! Předvedli nádhernou podívanou.

MČR v běhu na 800 m, dorostenci:

10. místo – Michal DERKA, 1:59,51 min.

Osmý čas absolutně znamenal 10. Místo v pořadí MČR dorostenců na „půlce“. Rozložení sil ve všech třech rozbězích velelo „troubení na poplach“, co se tempa týká. Nakonec „tempo“ zústalo na samotném Míšovi, ten tak odtáhl stěžejní část závodu a v samotném finiši již více sil, jak na třetí místo nebylo. Vyškovský půlkař zaslouží absolutorium za předvedený výkon, vysněné finále byl na dosah. Více Michal však, vzhledem k okolnostem, pro postup udělat nemohl.

MČR v běhu na 400 m, dorostenky:

14. místo – Michaela VYLAMOVÁ, 59,96 s.

Čtvrt hodiny v dresu na startovní čáře, čekajíc na přestání průtrže mračen, nebyl ideální moment. I soupeřky se musely s tímto vypořádat. Míša Vylamová patřila k nováčkům takovéto soutěže a umístění v první patnáctce nesmírně kvalitního startovního pole je výborným počinem. Kéž by bylo i povzbuzením do další přípravy této talentované běžkyně.

Ohlasy atletů AHA Vyškov:

Michaela Vylamová:

„Vůbec jsem nečekala, že se na MČR dostanu, ale byla jsem za to vážně vděčná. Výkon nebyl sice podle mých představ. Ani počasí nám moc nepřálo, ale zkušenost to byla vážně k nezaplacení.  Ještě k tomu tam byli kluci a trenéři, kteří byli moc fajn a jídlo, jež bylo naprosto vynikající“.

Kryštof Vintera:

„Myslím, že takovou soutěž na MČR příliš mnoho lidí ještě nezažilo, a to nejen skrze ohromnou konkurenci, ale také nevyzpytatelnosti počasí, kdy se již po x-té přerušovala kvůli dešti soutěž. Vesměs však považuji za úspěch vše, co proběhlo a každá podobná zkušenost dobrá. Vždycky může být líp, ale také hůř, takže jsem za svůj výkon i výsledek vděčný, i když to nebylo ani zadarmo, ani jednoznačné“.

Mario Hajzler:

„Byl to složitý závod, několikrát se přerušoval kvůli dešti, po dlouhém čekání na svou základní výšku jsem nevstoupil do soutěže úplně podle představ. Po několika pokusech to však už bylo lepší, i počasí se časem umoudřilo a ke konci soutěže už byly téměř ideální podmínky. Podařilo se mi jich využít a jsem rád, jak za venkovní osobní rekord, tak hlavně za stříbrnou medaili“.

Michal Derka:

„Na Mistrovství ČR jsem se po celkem úspěšném MČR v hale těšil. Mým cílem byl postup do finále. Bohužel jsem byl nalosován do 1. Běhu a tak bylo jasné, že postup do finále MČR bude velký oříšek. Počasí nám nepřálo a postoupit se mi nepodařilo, ale zkušenosti se počítají“.

Blahopřejeme k předvedeným výkonům a děkujeme za příkladnou reprezentaci klubu na vrcholné domácí atletické scéně.

Kompletní výsledky viz: https://online.atletika.cz/vysledky/65737

Dočtete se také: https://vyskovsky.denik.cz/ostatni_region/tyckari-aha-se-z-mistrovstvi-republiky-vratili-s-rekordy-hajzler-i-s-medaili-202.html