Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
Mistrovství Moravy a Slezska družstev juniorek a juniorů, 1. kolo, Ostrava
6
Pohár rozhlasu, okresní kolo Vyškov
7 8
Mistrovství Moravy a Slezska dorostu, juniorů, mužů a žen, Ostrava
9 10 11
II. liga M a Ž, sk. E, 1. kolo, Hodonín
12
Mistrovství Moravy a Slezska ml. a st. žactva jednotlivců, Znojmo
13 14 15 16 17 18 19
Mistrovství JMK družstev ml. a st. žactva, sk. SEVER, 2. kolo, Vyškov
20 21 22 23 24 25 26
II. liga, sk. E, 2. kolo, Vyškov
27 28
Zlatá tretra Ostrava (Zlatý mítink WACT), 28. 5. 2024, Ostrava
29 30 31 1
Mistrovství M a Sl družstev mládeže, 2. kolo, Olomouc
2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Sebastian Hajzler Mistr ČR ve skoku o tyči juniorů

Sebastian Hajzler Mistr ČR ve skoku o tyči juniorůMistrovství ČR v atletice jednotlivců dorostu a juniorů

Sebastian Hajzler Mistrem ČR ve skoku o tyči

Atletický oddíl SSK Vítkovice hostil Mistrovství ČR dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek. Dlouho očekávaný mistrovský podnik sloužil také jako generálka na slavnou Zlatou tretru Ostrava. Počasí domácímu šampionátu mládežníků v sobotu přálo, avšak v neděli přišel déšť a citelné ochlazení. Mládežníci AHA Vyškov celé jarní a letní období směřovali své tréninkové a závodní úsilí k tomuto vrcholu, nakonec možnost startu v Ostravě dostalo osm atletů. Ti vybojovali v konkurenci dalších 997 atletů ze 127 oddílů celkem 5 umístění v první republikové desítce. Úspěšné vstoupení AHAteamu korunoval ziskem titulu juniorského Mistra ČR Sebastian Hajzler.

Skok o tyči, junioři:

1. místo, Mistr ČR Sebastian HAJZLER, 4,54 m

Sebastian zvládl tyčkařskou tajenku opravdu na jedničku. Průběh soutěže byl náročný, jak fyzicky tak psychicky. Soupeři se znají a rozhodují zdánlivé maličkosti. Ty však rozhodly prestižní souboj. Sebastianovy bezchybné tři skoky na „první pokus“ otupily soupeře, kteří v krizových chvílích třetích pokusů již nedokázali úspěšně reagovat. Fantastický výsledek je pro vyškovského tyčkaře i pozvánkou na mezistátní utkání juniorských reprezentací s Polskem.

Běh na 3000 m př., juniorky:

6. místo – Tereza MAZLOVÁ, 12:14,16 min.

9. místo – Soňa MIHULOVÁ, 12:30,00 min.

Dvě běžkyně AHA Vyškov na startu „stýplu“, to historie „mistráku“ nepamatuje. Jejich vystoupení nezklamalo, ba naopak. Terka z Račic předvedla životní umístění a Soňa z Lomničky si své osobní maximum, v mistrovském závodě, zlepšila ne o „parník“, ale přímo o „zaoceánskou loď“. Děvčata nabídla hezkou atletickou podívanou. Umístění v první republikové desítce je vynikající počin a velkou odměnou za tréninkovou a závodní píli.

Běh na 800 m, juniorky:

7. místo – Sabina FIANTOVÁ, 2:20,22 min. (v rozběhu 2:18,43 min.)

Nesmírně sympatické vystoupení půlkařky z Velešovic. Nejprve v sobotu si statečným výkonem vybojovala fantastický postup do nedělního finále a v něm potom předvedla výkon, který také zaujal. Výstižně řečeno, „poprala“ se o co nejlepší umístění způsobem, který byl hodný mistrovského finále. Skvělý výsledek a velká odměna za nasazení, které Sabča již hodný čas předvádí.

Skok o tyči, dorostenci:

9. místo – Mario HAJZLER, 3,89 m

Dlouho nebylo vůbec jasné, zda se Mario mistrovského závodu zúčastní. Zdravotní komplikace byly problémem a důvodem déledobější tréninkové a závodní absence. Samotná účast tedy byla již takovým „vítězstvím“. Samotná soutěž neproběhla dle představ, výborné momenty vystřídaly technické problémy s tyčemi a rázem tři pokusy na 4,04 m již byly neúspěšné. Za daných okolností je 9. místo úspěchem.

Skok o tyči, juniorky:

11. místo – Kateřina ČAMLÍKOVÁ, 2,70 m

Poslední závody Katky nebyly zrovna v jejím dobrém rozpoložení. Nicméně tyčkařskou ruletu v podobě poměrně vysokého základu zvládla na první pokus, což je v tyto dny úspěchem. Skoky z kratšího rozběhu již na další postupovou výšku již byla nad síly tyčkařky ze Slavkova u Brna. Katka tak rozšířila své účasti na republikových mistrovstvích, když 11. místo téměř odpovídá tabulkovému postavení před samotnou mistrovskou soutěží.

Běh na 300 m př., dorostenci:

18. místo – Jakub DERKA, 40,83 s. (OR)

Jakub  „dal“ osobák na mistrovském závodě. To je vždy známkou kvality. To se podařilo, nicméně postup do finálového závodu byl tajným přáním pracovitého atleta. Nesmírně tvrdá konkurence uchazečů o finálový závod však, v dané chvíli, již byla nad síly vyškovského borce. Sympatické a kvalitní vystoupení všestranného vyškovského atleta.

Běh na 5000 m, junioři:

DNF – Jakub BÁREK

Nehorázná smůla z posledních mistrovských závodů pro Jakuba neskončila ani v podzimní Ostravě. Těžko říct, kde je chyba. Další nedokončený závod si však tento poctivý běžec z Letonic nezasloužil. Potřeba je vydržet, makat a prolomit tak v dané chvíli neprolomitelné.

Takové je hodnocení až čtyřdenního ostravského působení vyškovských atletů AHA. Konkurence nespí, rekordy mistrovství padaly jak na běžícím pásu. Velká škoda, že z tréninkové skupiny mládežníků AHA Vyškov se do Ostravy neprobojovali další její členové, Adéla Provazníková, Pavel Lenomar nebo Tereza Lusková. Pozici první náhradnice měla kladivářka Natálie Nováková, bohužel, všechny soupeřky se prezentovali k závodu, takže na Natálii místo již nezbylo.

Velká gratulace tedy patří všem zúčastněným atletům, jejím trenérům a podporovatelům. Rodičům poděkování za podporu a spolupráci. Bez jejich přičinění a podpory nelze výkonnostně sportovat. Atleti AHA Vyškov i je dobře v Ostravě reprezentovali. Poděkování a gratulace atletům, kteří obstáli v tak vypjatém měření sil, jakým domácí mistrák vždycky bývá.

Kompletní výsledky najdete na:

https://online.atletika.cz/vysledky/41042/0/2