Atletika pro celou rodinu aneb rodiče AŠ, přijďte si s dětmi zacvičit a potrénovat
Mistrovství JMK v přespolním běhu, Blansko

Úvod > Aktuality > Sabina Fiantová a Marek Kalous v extraligových službách úspěšní

Sabina Fiantová a Marek Kalous v extraligových službách úspěšní

ATLETI  AHA VYŠKOV

SE V  ATLETICKÉ  EXTRALIZE NEZTRATILI

V letošním roce díky své výkonnosti získali atleti z našeho klubu AHA Vyškov, Marek Kalous a Sabina Fiantová důvěru bojovat v extralize družstev (což je nejvyšší soutěž u nás). Marek již třetím rokem za AC TEPO Kladno a Sabina premiérově za AK Olymp Brno. A nevedli si vůbec špatně.

První extraligové kolo bylo 14. 5. v Brně poznamenáno zimou a dešťovými přeháňkami.

Přesto se dařilo! Sabča si zaběhla skvělý osobní rekord na 800m 2:14,54 min, zlepšení téměř o 3 vteřiny!!! 9. místo mezi českou elitou a konečně čas, na který měla Sabča již dávno. Necelou hodinu po „půlce“ padl další osobní rekord, a to na 400m 59,31 s. K dalším bodům pomohla družstvu AK Olympu Brno v obou štafetách 4x100m  a 4x400m…celkem Sabča získala 10,25 bodu.

Marek se soustředil pouze na jednu disciplínu a to na 1500m. Bohužel při slabší účasti a menší konkurence skoro celý závod odtáhnul, aby nakonec skončil na druhém místě v čase 4:01,63 min. Nicméně podpořil svůj tým 11 body.

Druhé kolo bylo za krásného počasí minulou sobotu 27. 5. v Plzni.

A opět s účastí našich atletů. Sabča bohužel prodělala menší virózu, takže nebyla 100% v pořádku, nicméně bojovala pro družstvo a získala výborných 11,25 bodu za 9. místo na 800 m v čase 2:18,07 min., za 8. místo na 400 m př. v osobním rekordu 66,09 s. a 4. místo ve štafetě na 4 x 400 m. Odměnou jí byl zisk bronzové medaile

Marek si zkusil obě mílařské tratě. Nejdříve zaběhl solidní čas na 800 m 1:55,87min. a skončil 8. v podvečer nastoupil znovu na 1500 m a vylepšil letošní nejlepší výkon na 4:01,55 min. S týmem AC TEPO Kladno pak v silné konkurenci obsadili krásné 4. místo

Oba atleti budou první zářijový víkend bojovat na Mistrovství ČR družstev v Hodoníně. Držte jim palce!!

Zdroj: Luboš Stloukal, trenér