Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31 1 2
Baráž o I. ligu M a Ž Moravy a Slezska, Zlín
3
4 5
České akademické hry, Olomouc
6
AHA tyčka ve středu 6. 9. 2023, Vyškov
7
Finále Mistrovství Jihomoravského kraje družstev mladšího žactva, Hodonín
8 9
Finále JMK KLAP - Krajské ligy atletických přípravek, Slavkov u Brna
10
Valná hromada Atletického klubu AHA Vyškov, z. s.
11 12 13 14
Středoškolský atletický pohár, okresní kolo, Vyškov
15 16
Mistrovství ČR žactva jednotlivců na dráze, Břeclav
17
Mistrovství ČR žactva jednotlivců na dráze, Břeclav
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Sabina a Jakub B. bojovali v Praze

Sabina a Jakub B. bojovali v PrazeEuforie i zklamání

Zatímco ještě před rokem vrcholila halová sezona atletů, tak tento rok se start v hale jeví jako ojedinělý sportovní zážitek, se vším dobrým i špatným, co k tomu patří. Dlouhá zimní příprava je nesmírně komplikovaná, nicméně běžecká skupina AHA Vyškov trénuje tvrdě a soustavně. Před týdnem se v atletické hale Otakara Jandery ve Stromovce úspěšně představil mílař Marek Kalous, nyní, na třetí kolo Halové atletické ligy se sítem výběru, dostali půlkařka Sabina Fiantová a mílař Jakub Bárek, ten startoval na trati 3000 m.

Tito běžci se tedy bez bázně a hany, tváří v tvář, postavili české atletické elitě, což je vždy ohromná výzva a odměna současně, zejména v tomto roce téměř neuvěřitelná záležitost. A jak to někdy ve sportu chodí, čím více se chce, tím se kýžený výsledek vzdaluje. Byl to, bohužel, i případ vystoupení našich dvou želízek, které jsme v pražské atletické hale měli.

Běh na 800 m, ženy:

8. místo – Sabina FIANTOVÁ, 2:26,48 min.

Své vystoupení Sabina okomentovala následovně: „Jsem velmi ráda, že jsem se v téhle divné době na závody dostala, o to víc jsem zklamaná z mého výsledku. Doufám, že však závody nebudou poslední, motivace je veliká.“

Běh na 3000 m, muži:

16. místo – Jakub BÁREK, 9:31,54 min.

Výkon horší o půl minuty osobáku nepotěší nikoho. Nicméně série nepovedených vystoupení a smůla lepící se na paty poslední dobou hatí kvality tohoto talentovaného běžce z Letonic. Nezbývá, než zatnout zuby a dál bojovat, vždyť tréninkový parťák Marka Kalouse formu má…, tréninkové ukazatele jsou toho dokladem…

Závěrem nutno vyjádřit obdiv a slova uznání za tréninkové nasazení a tréninkovou píli, kterou běžci předvádí. Start v Praze byl odměnou a naprosto zasloužený. Děkujeme Sabině a Jakubovi za odhodlání a reprezentaci klubu mezi českou atletickou elitou na 3. kole halové atletické ligy mužů a žen.

Kompletní výsledky najdete na:

https://online.atletika.cz/vysledky/47403/0/2

Foto: Soňa Meléterová

dsc03433.jpg