Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30 31
Valná hromada AHA Vyškov v úterý 31.8.2021 - POZVÁNKA
1 2
Semifinále "A" Mistrovství Moravy a Slezska družstev st. žactva, Vyškov
3 4
Baráž o I. ligu mužů a žen, Vítkovice
5
Mistrovství ČR družstev mužů a žen, Břeclav
6 7 8 9
Krajský přebor družstev mladších žáků a ml. žákyň, sk. B, 2. kolo, Vyškov
10
AHA tyčka, Vyškov
11
Mistrovství Moravy a Slezska družstev mládeže, 3. kolo, Břeclav
12
13 14 15 16
Mistrovství JMK družstev ml. žáků a ml. žákyň, Břeclav
17 18
Mistrovství ČR žactva jednotlivců, Mladá Boleslav
Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva jednotlivců, Olomouc
19
Krajské finále atletických přípravek (KLAP), Slavkov u Brna
Mistrovství ČR žactva jednotlivců, Mladá Boleslav
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2
Pístovická riviéra, Pístovice
3
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Olomouc+Zlín=4+1 mládežnické medaile MMaSl.

Olomouc+Zlín=4+1 mládežnické medaile MMaSl.



Mistrovství Moravy a Slezska dorostu a juniorů přineslo AHA Vyškov čtyři medaile

Atletická termínovka přinesla o víkendu další mistrovské závody. Moravskoslezský šampionát dorostu a juniorstva jednotlivců v kombinaci s dlouhodobým Mistrovstvím Moravy a Slezska družstev mládeže.

Mistrovství Moravy a Slezska juniorů a juniorek, Olomouc, sobota 5. 6. 2021

Atleti AHA Vyškov bojovali v sobotu v Olomouci, kde se jednak v kategoriích juniorů utkala družstva juniorů o mistrovské body a současně také jednotlivci o medaile moravskoslezského šampionátu jednotlivců.

Běh na 3000 m př., juniorky:

2. místo, Vicemistryně Moravy a SlezskaTereza MAZLOVÁ, 12:35,85 min.

400 m, junioři:

4. místo – Jakub DERKA, 60,23 s.

Skok o tyči, juniorky:

6. místo – Kateřina ČAMLÍKOVÁ, 2,90 m

110 m př. junioři:

8. místo – Jakub DERKA, 16,11 s. (w -1,6 m/s)

800 m, junioři:

13. místo - Pavel LENOMAR, 2:4,76 min.

400 m, junioři:

12. místo - Pavel LENOMAR, 56,47 s.

200 m. junioři:

24. místo – Pavel LENOMAR, 25,09 s.

Štafeta 4 x 100 m juniorů:

Jakub DERKA, jako hostující atlet v družstvu Atletického klubu Hodonín,z. s., přivezl do Vyškova stříbrnou medaili, kterou se svými hodonínskými kolegy vybojovali ve štafetě 4 x 100 m časem 44,65 s. Také blahopřejeme Jakubovi, blahopřejeme Tereze Mazlové – vicemistryni Moravy a Slezska.

Kompletní výsledky z olomouckého závodu najdete na: https://online.atletika.cz/vysledky/50080/0/2

Mistrovství Moravy a Slezska dorostenek a dorostenců, Zlín, neděle 6. 6. 2021

Tři medaile odměnou za nasazení a bojovnost – Jan Koutný a Kryštof Vintera s bronzem, Mario Hajzler v novém osobním rekordu vybojoval titul Mistra Moravy a Slezska.

Skok o tyči, dorostenci:

1. místo, Mistr Moravy a Slezska – Mario HAJZLER, 4,71 m

3. místo – Kryštof VINTERA, 3,62 m

Hod diskem 1,5 kg, dorostenci:

2. místo – Marek HRUBÝ, 47,13 m

17. místo – Ondřej LUDROVAN, 24,94 m

Běh na 3000 m, dorostenci:

3. místo - Jan KOUTNÝ, 9:47,02 min.

Vrh koulí 5 kg, dorostenci:

3. místo – Marek HRUBÝ, 13,46 m

11. místo – Alex FIOOLE, 10,21 m

19. místo – Matyáš CHARVÁT, 8,37 m

Hod oštěpem 700 g, dorostenci:

7. místo – Kryštof VINTERA, 39,57 m

10. místo - Tomáš PLEVA, 37,44 m

Běh na 110 m př., dorostenci:

7. místo - Mario HAJZLER, 16,06 s.

10. místo – Kryštof VINTERA, 18,54 s. (s pádem)

Hod oštěpem 700 g, dorostenci:

15. místo - Alex FIOOLE, 31,14 m

16. místo – Ondřej LUDROVAN, 27,05 m

Hod kladivem 5 kg, dorostenci:

11. místo – Alex FIOOLE, 27,61 m

13. místo – Ondřej LUDROVAN, 26,49 m

Běh na 300 m př., dorostenci:

12. místo - Matouš ČERNÝ, 43,90 s.

16. místo - Tomáš PLEVA. 46,04 s.

Běh na 100 m př., dorostenky:

17. místo - Pavla ČAMLÍKOVÁ, 17,69 s.

Běh na 800 m, dorostenci:

20. místo – Tomáš PLEVA, 2:16,97 min.

Mistrovství Moravy a Slezska družstev dorostenců, 1. kolo, Zlín, 6. 6. 2021

Družstvo dorostenců AHA Vyškov těžilo z výkonů viz Mistrovství Moravy a Slezska dorostenců jednotlivců, doplnění hostujícími závodníky bylo dobré, v konkurenci dalších 20 družstev obsadilo družstvo AHA Vyškov skvělé 5. místo.

Z dalších výsledků tedy uvádíme:

Hod diskem, 1,5 kg, dorostenci:

2. místo - Marek HRUBÝ, 47,13 m

Vrh koulí 5 kg, dorostenci:

3. místo - Marek HRUBÝ, 13,46 m

Běh na 1500 m, dorostenci:

4. místo - Kryštof KROUPA, 4:53,75 min.

Štafeta 4 x 100 m, dorostenci:

5. místo – AHA Vyškov (Simon Pastrana Ruiz, Alexej Petečel, Matouš Černý, Matyáš Charvát), 47,37 s.

Běh na 200 m, dorostenci:

8. místo - Alexej PETEČEL, 23,89 s.

21. místo – Simon Pastrana RUIZ, 24,76 s.

Skok vysoký, dorostenci:

15. místo – Kryštof KROUPA, 1,57 m

Tabulka družstev M MaSl. družstev dorostenců, po 1. kole:

1. TJ Jiskra Otrokovice, 208,5 bodu

2. SSK Vítkovice, z. s., 181

3. Atletický klub Hodonín, z.s., 126

4. Atletický klub Olomouc z. s., 92,5

5. Atletický klub AHA Vyškov, z. s., 79,5

6. AC Moravská Slavia Brno, spolek, 51

7. TJ Znojmo, z. s., 46,5

8. JAC Brno, 41

9. TJ Lokomotiva Břeclav, 33

10. Atletika Poruba z. s., 29

11. AC Čejkovice, 27

12. TJ Sokol Opava, 27

13. AK Šternberk z. s., 16

14. Sportovní klub Přerov 1908 z. s., 16

15. TJ Slezan Frýdek-Místek, z. s., 13

16. TJ Šumperk, z. s., 10,5

16. Atletický klub Zlín, z. s., 19,5

17. Atletika Havířov 1965, 8

18. Atletický klub Zlín, z. s., 7,5

19. AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště, 7

20. AK Kroměříž, 6

21. Atletický klub Prostějov, z. s., 0

 

Blahopřejeme družstvu dorostenců k výbornému postavení v početné tabulce týmů, k výborným výkonům a také k individuálním medailím moravskoslezského mistrovství.

Kompletní výsledky ze Zlína najdete na: https://online.atletika.cz/vysledky/50054/0/2