Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30 31
Valná hromada AHA Vyškov v úterý 31.8.2021 - POZVÁNKA
1 2
Semifinále "A" Mistrovství Moravy a Slezska družstev st. žactva, Vyškov
3 4
Baráž o I. ligu mužů a žen, Vítkovice
5
Mistrovství ČR družstev mužů a žen, Břeclav
6 7 8 9
Krajský přebor družstev mladších žáků a ml. žákyň, sk. B, 2. kolo, Vyškov
10
AHA tyčka, Vyškov
11
Mistrovství Moravy a Slezska družstev mládeže, 3. kolo, Břeclav
12
13 14 15 16
Mistrovství JMK družstev ml. žáků a ml. žákyň, Břeclav
17 18
Mistrovství ČR žactva jednotlivců, Mladá Boleslav
Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva jednotlivců, Olomouc
19
Krajské finále atletických přípravek (KLAP), Slavkov u Brna
Mistrovství ČR žactva jednotlivců, Mladá Boleslav
20 21 22 23
Zdravá výživa aneb atletika pro rodinu, Vyškov
24 25 26
Semifinále M MaSl družstev mladších žáků a žákyň, Brno
27 28 29 30 1 2
Pístovická riviéra, Pístovice
3
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Muži třetí, ženy čtvrté = baráž na dosah

Muži třetí, ženy čtvrté = baráž na dosah



Obě družstva AHA Vyškov mají nakročeno do baráže o prvoligovou soutěž

Jakub Derka, Mario Hajzler a Viktor Veleba vítězně ve svých disciplínách

 

V Břeclavi pokračovala druhá liga atletických družstev mužů a žen, sk. E. Uprostřed prázdnin se sešla všechna družstva docela v síle a pro AHA Vyškov je důležité, že obě družstva nakročila do barážového rozstřelu o první ligu. Vše bude stvrzeno ve 3. kole, které se koná v neděli 22. srpna 2021, opět v Břeclavi.

 

II. liga mužů, sk. E, 2. kolo

Družstvo AHA Vyškov nastoupilo ve velké síle, přičemž na třetí místo dokráčelo s přehledem, škoda neúčasti kapitána družstva Jiřího Němečka, stejně tak škoda neúspěchu Sebastiana Hajzlera v tyči.

Běh na 200 m, muži:

1. místo – Viktor VELEBA, 23,21 s.

7. místo – Eliáš URBAN, 23,75 s.

8. místo – Martin KOCOUREK, 23,82 s.

Skok o tyči, muži:

1. místo – Mario HAJZLER, 4,54 m

5. místo – Michal DERKA, 2,74 m

7. místo – Jakub DERKA, 2,74 m

Běh na 400 m př., muži:

1. místo – Jakub DERKA, 57,16 s.

Běh na 400 m, muži:

2. místo - Viktor VELEBA, 50,91 s.

6. místo – Martin KOCOUREK, 52,70 s.

9. místo – Simon Ruiz PASTRANA, 54,37 s.

Běh na 4 x 400 m, muži:

2. místo – Štafeta AHA Vyškov „A“ (Jakub DERKA, Martin KOCOUREK, Simon Ruiz PASTRANA, Viktor VELEBA), 3:41,88 min.

5. místo – Štafeta AHA Vyškov „B“ (Tomáš PLEVA, Jakub BÁREK, Pavel LENOMAR, Sebastian HAJZLER), 3:47,66 min.

Skok daleký, muži:

3. místo – Eliáš URBAN, 6,10 m

Běh na 1500 m, muži:

5. místo – Jakub BÁREK, 4:20,60 min.

7. místo – Jan KOUTNÝ, 4:24,13 min.

Běh na 800 m, muži:

8. místo – Pavel LENOMAR, 2:09,98 min.

9. místo – Michal DERKA, 2:11,22 min.

Hod kladivem 7,26 kg, muži:

9. místo – Libor NOVOTNÝ, 31,02 m

 

Pořadí družstev ve 2. kole II. Ligy, sk. E, muži:

1. TJ Jiskra Otrokovice – 164 bodů

2. Atletický klub Hodonín,z. s., - 113

3. Atletický klub AHA Vyškov, z. s., - 110

4. Atletika Holešov, z. s. – 92,5

5. TJ Znojmo, z. s. – 90

6. AC TRACK&FIELD Brno z. s. – 80

7. Atletika Jihlava z. s. – 77

8. TJ Sokol Velké Meziříčí – 75

9. Fénix sport Blansko – 58

10. TJ Spartak Třebíč, spolerk B, 30,5

11. AC Čejkovice – 23

12. AC Moravský Krumlov – 3

 

II. liga žen, sk. E, 2. kolo

Družstvo žen nastoupilo po dlouhé době s doposud zraněnou půlkařkou Sabinou Fiantovou, ta se představila mezi mílařkami. Stěžejní disciplínou se stala právě tato trať, kde závodnice AHA Vyškov získaly nejvíce bodů. Své si odvedla odchovankyně AHA Vyškov, kdysi ohromný talent, nyní hostující atletka, Pavlína Zahradníčková. Družstvo žen si tedy také nakročilo do barážové soutěže, rozhodne se v neděli 22. srpna 2021 v Břeclavi.

 

Běh na 1500 m, ženy:

2. místo – Sabina FIANTOVÁ, 5:01,12 min.

3. místo – Natálie MRÁZKOVÁ, 5:07,11 min.

4. místo – Eva ZABLOUDILOVÁ, 5:11,78 min.

5. místo – Tereza MAZLOVÁ, 5:12,66 min.

7. místo – Lucie SABÁČKOVÁ, 5:16,93 min.

10. místo – Soňa MIHULOVÁ, 5:25,03 min.

Hod kladivem 4 kg, ženy:

2. místo – Pavlína ZAHRADNÍČKOVÁ, 35,95 m

4. místo – Natálie NOVÁKOVÁ, 34,15 m

Běh na 3000 m př., ženy:

3. místo – Soňa MIHULOVÁ, 12:53,52 min.

Běh na 4 x 400 m, ženy:

3. místo – Štafeta AHA Vyškov (Sabina FIANTOVÁ, Eva ZABLOUDILOVÁ, Hana KIELAROVÁ,  Lucie SABÁČKOVÁ), 4:25,38 min.

Vrh koulí 4 kg, ženy:

4. místo – Pavlína ZAHRADNÍČKOVÁ, 9,97 m

Skok o tyči, ženy:

5. místo – Denisa HUBÁČKOVÁ, 2,97 m

6. místo – Kateřina ČAMLÍKOVÁ, 2,85 m

Běh na 800 m, ženy:

6. místo – Hana KIELAROVÁ, 2:28,69 min.

10. místo – Eva ZABLOUDILOVÁ, 2:29,90 min.

11. místo – Tereza MAZLOVÁ, 2:30,37 min.

Skok vysoký, muži:

8. místo – Josef JAHODA, 1,50 m

Běh na 400 m př., ženy:

8. místo – Adéla PROVAZNÍKOVÁ, 76,55 s.

Běh na 100 m př., ženy:

9. místo – Adéla PROVAZNÍKOVÁ, 17,48 s.

Hod diskem 1 kg, ženy:

10. místo – Natálie NOVÁKOVÁ, 23,66 m

 

Pořadí družstev ve 2. kole II. Ligy, sk. E, ženy:

1. Atletická akademie Zlínského kraje, z. s. – 179

2. TJ Lokomotiva Břeclav – 167

3. Atletický klub Hodonín,z. s.- 124,5

4. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. - 102

5. Atletický klub Ludvíka Daňka Blansko, z. s. – 97

6. TJ Spartak Třebíč, spolek – 71,5

7. Atletika Jihlava z. s. – 48

8. Atletika Holešov, z. s. – 45

9. SK Speed Brno, spolek – 40

10. TJ Jiskra Otrokovice – 29

11. AC Čejkovice – 11

Blahopřejeme k umístění obou družstev a děkujeme za úspěšnou reprezentaci klubu v Břeclavi. Kompletní výsledky viz: https://online.atletika.cz/vysledky/50585/0/2

P1120568.JPG