Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9
Odkazy na PŘIHLÁŠKY - Čokoládová tretra Vyškov, 9. 4. 2024
Čokoládová tretra Vyškov 2024, atletický stadion za parkem ve Vyškově
10 11 12 13 14
15 16
Štafetový pohár, okresní kolo Vyškov, ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole, p. o.
17 18
Nábor do sportovních skupin 6. tříd
19 20 21
22 23
Krajská liga atletických přípravek (KLAP), 1. kolo, Blansko
24 25 26 27
KP JMK družstev ml. a st. žactva, skupina SEVER, 1. kolo, Blansko
28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Michaela Vylamová Vicemistryní ČR na čtvrtce dorostenek

Michaela Vylamová Vicemistryní ČR na čtvrtce dorostenekMichaela Vylamová Vicemisryní ČR na čtvrtce

V ostravském halovém atletickém komplexu se uskutečnil další ze seriálu Mistrovství ČR v halové atletice, tentokrát zde ostravští pořadatelé hostili Mistrovství ČR dorostu a juniorů, tzv. gigant. Na tento mistrovský podnik bylo vybráno 761 atletů ze 128 oddílů a klubů. Padaly neskutečné výkony, nové národní rekordy či rekordy MČR příslušných kategorií nebyly výjimkou. Pro atlety a trenéry AHA Vyškov bylo velmi potěšující, že mezi nejlepší mládežnické atlety ČR bylo vybráno pět atletů. Stříbrná medaile, kterou vyválčila Michaela Vylamová byla zasloužená, vždyť výkony, které předvedla během dvou dnů, byly famózní!

MČR v běhu na 400 m, dorostenky:

2. místo, vicemistryně ČR – Michaela VYLAMOVÁ, 56,65 s.. (57,03 s., Q)

Skvěle takticky odvedený výkon již ve vítězném rozběhu poslal soupeřkám skvělou vizitku v podobě přímého postupu a dalším vylepšení osobního maxima. Finálový závod Michaela zvládla takticky opět na výbornou, další vylepšení osobního maxima bylo šokující a stříbrná medaile je jí velikou odměnou za odvedené dílo v Ostravě.

MČR ve skoku o tyči, junioři:

6. místo – Kryštof VINTERA, 4,39 m

Soutěž juniorů se nesla ve znamení nadvlády tří „pětimetrových“ skokanů a prosazení se olomouckého černého koně soutěže. Ostatní hoši bojovali ze všech sil, což se více či méně dařilo i Kryštofovi Vinterovi. Po výkonnostní explozi na MČR ve vícebojích Kryštof již nenašel řešení další postupové výšky, což mohlo být ve složité disciplíně z mnoha důvodů. Konečné šesté místo ve velice kvalitní soutěži má svoji velkou hodnotu.

MČR ve štafetách na 4 x 200 m, junioři:

9. místo – Štafeta juniorů AHA Vyškov (Kryštof VINTERA, Michal DERKA, Josef JAHODA a Tomáš PLEVA), 1:34,68 min.

Výkon, který získá na hodnotě až s odstupem doby, kluci bojovali společně za ještě lepší umístění. Ukázka, jak lze pojmout štafetu, po zpackaném vystoupení na Mistrovství Moravy a Slezska přišla radost. Radost nad předvedeným výkonem i umístěním. Nic z toho neubral ani vydatný „tartanový lišej“ Tomáše Plevy, který šipkou do cíle pro štafetu uhájil 9. příčku mistrovského pořadí.

MČR v běhu na 400 m, dorostenci:

11. místo – Josef JAHODA, 51,46 s.

Radost nad výběrem technického delegáta na MČR Pepa přetavil v neskutečný výkon, zlepšení na čtvrtce o 0,85 s., na mistrovském závodě, má svoji neocenitelnou hodnotu. Nebojácný výkon, velké překvapení soutěže. Skromný atlet se proměnil ve velkého běžce  z Olšan.

 

MČR v běhu na 800 m, dorostenky:

13. místo – Daniela ŘIHÁKOVÁ, 2:22,44 min.

Cesta na MČR do Ostravy nebyla jednoduchá, odměnou byla Daniele nominace na MČR, přičemž výrazné vylepšení osobního maxima na mistrovském závodě se počítá. Završila tak svoji zimní cestu atletikou, kterou již dělá od přípravek. Kéž by skvělý úspěch byl pro Danielu inspirací pro další cestu atletickými kolbišti.

MČR v běhu na 800 m, junioři:

14. místo – Michal DERKA, 1:58,61 min.

Dlouho očekávaný závod našel rozuzlení v podobě, kterou zažije běžec opravdu málokdy. I přes komplikace, které s sebou halové „půlky“ přináší, bylo tohle unikát. Michal byl téměř po celou dobu závodu „jako v kleci“, kterou mu umně vytvořili jeho zdatní soupeři. Michal nenašel cestu z tohoto obležení ven, síly tvrdohlavě vybíjel ve strkanici, což ho nakonec stálo síly a postup do finálového závodu.  Snad přílišný respekt ze soupeřů nedovolil Michalovi naplnit taktiku boje, s kterou se do závodu nastupovalo. Krásný čas, krásné umístění, co naplat, finálový závod se realitou nestal.

Ohlasy po MČR dorostu a juniorů:

Michaela Vylamová:

„Celý víkend byl neuvěřitelný. V sobotu jsem ani nepřemýšlela nad tím, že bych se mohla dostat do finále a dnes 2. místo a splněný obrovský sen, ve který jsem ani nedoufala. Ten sen by se ovšem nikdy nesplnil nebýt trenéra, těch, kteří ve mně věřili víc než já sama, vždy podporující rodiny a mého nejvěrnějšího a nejúžasnějšího fanouška, mojí maminky. Pořádně jsem to ještě všechno nevstřebala, ale věřím, že až se tak stane, budu nejšťastnější ze všech“.

Luboš Stloukal, trenér Michaely Vylamové:

„Opět neskutečné výkony, na to v jakých podmínkách se atleti připravují.. bez hal, v zimě, na ledu….klobouk dolů i před atlety z našeho klubu AHA Vyškov… Daniela nastupovala na 800m s nejhorším časem z 24 účastnic, ale bojovným výkonem a osobákem o 2 sekundy skončila na 13. místě. Michal na 800 m zaplatil daň za nalosování do prvního, takticky běžného běhu a bohužel neprodal to, na co měl natrénováno… Míša na 400 m, tak to je naprostá bomba! Obrovské a neuvěřitelné zlepšení osobáku… věděl jsem, že Míša potenciál má veliký, ale i pro mě je to překvapení… Teď jen neusnout na vavřínech a makat a makat dál!!“

Děkujeme všem atletům AHA Vyškov za vzornou reprezentaci klubu a za přístup, kterým halovou sezonu absolvovali. Závěrečná prezentace na Mistrovství České republiky je tím vrcholem, kam by každý, poctivě trénující atlet měl cílit a směřovat.

Kompletní výsledky: https://online.atletika.cz/vysledky/69934