26 27 28 29 30 31 1
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Marek Kalous Vicemistrem ČR na patnáctistovce

Marek Kalous Vicemistrem ČR na patnáctistovce

Mistrovství ČR do 22 let hostili šikovní jablonečtí pořadatelé. Účast na domácí šampionát mladých atletů vybojovalo celkem 436 atletů z 85 českých atletických klubů. Trojice atletů AHA Vyškov se představila na středních běžeckých tratích a steeplu žen.

Běh na 1500 m, muži do 22 let:

2. místo, Vicemistr ČR – Marek KALOUS, 3:56,74 min.

Dorostenecký Mistr republiky na 800 m v posledních dvou letech zaznamenal výkonnostní pokrok i na ryze mílařské trati, tedy 1500 m. Po nevydařeném šampionátu dospělých atletů v Plzni měl Marek potvrdit své kvality na severu republiky. Podařilo se. V závodě, kde se rozhodovalo v poslední třístovce zvládl taktický souboj výborně, stříbrná medaile mu sluší a je výbornou tečkou za složitou a náročnou atletickou sezonou na dráze.

Běh na 3000 m př., ženy do 22 let:

7. místo – Tereza MAZLOVÁ, 12:19,44 min.

Terka v dlouhé šňůře velkých závodů již v posledních dnech hledala jarní formu. Steeplechase jí však sedí a je to vyloženě její trať. Vybojované sedmé místo má svoji velkou hodnotu a mělo by být především povzbuzením do další tréninkové dřiny.

Běh na 800 m, ženy do 22 let:

10. místo – Sabina FIANTOVÁ, 2:17,64 min.

Ani výborný osobní rekord a osmý čas po rozbězích atletce z Velešovic nestačil na finálovou účast, poněvadž postupový klíč, kdy postupovaly první dvě atletky z každého ze tří rozběhů a dvě s nejrychlejšími časy, byl proti. Sabina byla v rozběhu čtvrtá. Nicméně tečka za sezonou na dráze byla výborná, osobní rekord v zářijovém termínu, navíc na mistrovství ČR, má svoji hodnotu. Skvělé vystoupení. Pojetí závodu bylo perfektní.

Blahopřejeme atletům k jejich vystoupení v Jablonci nad Nisou. Děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a především jich samotných.