Vyškovský Mikulášský běh - Memoriál Milana Dvořáka, Vyškov
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Hodonín prověřil připravenost českých atletů, Jakub Derka zabral v pravou chvíli

Jakub Derka z Hodonína s osobákem

Dvě umístění v první republikové desítce pro atlety AHA Vyškov

V Hodoníně hostili Mistrovství ČR mužů a žen. Pořadatelé dělali vše pro to, aby bylo připravené tak, jak má být. Nově zářící běžecký ovál s osmi drahami svědčil zejména běžeckým disciplínám. Čeští atleti se představili v nadějném světle, padaly výkony, které snesou ta nejpřísnější měřítka, škoda jen, že nepříznivý vítr mnohdy tyto výkony posílal mezi „větrné“.

Do Hodonína se nominovali čtyři atleti AHA Vyškov. Mladá sestava jela především za zkušenostmi, což se naplnilo měrou vrchovatou.

MČR ve skoku o tyči, muži:

7. místo – Sebastian HAJZLER, 4,85 m

10. místo – Mario HAJZLER, 4,45 m

Zeleň v okolí stadionu před rokem utrpěla velké škody. Větrné poměry na stadionu se razantně změnily a učinily ze soutěže tyčkařů větrnou loterii. Zkušenější Sebastian nakonec z tohoto stavu vytěžil vyšší umístění republikového pořadí, Mario zdolal základní výšku a další působení v sektoru mu již vyšší moc nepřála.

Skokani komentují:

Sebastian: „Závod byl silně ovlivněný povětrnostními podmínkami, které pro skok o tyči nejsou vhodné. Já jsem si s takto nepříznivými podmínkami nedokázal poradit. Výsledek není propadák, ale dobrý není.“

Mario: „Před závodem jsem se cítil dobře, ale kvůli nepřestávajícímu silnému protivětru se mi nepodařilo předvést výkon, se kterým bych byl spokojený. Větrné počasí mi při závodech hodně vadí, ale myslím si, že i přes složité podmínky, které v Hodoníně byly, jsem mohl skočit víc.

MČR v běhu na 5000 m, muži:

15. místo – Marek KALOUS, 15:49,53 min.

Marek si právo startu na „nechtěné“ trati 5000 m tvrdě vybojoval. Samotný výkon v mistrovském závodě byl však o půl minuty horší nominačního výkonu. Tento výsledek nepotěší nejen Marka, ale také jeho nejbližší sportovní a osobní okolí.

Komentář Marka: „ Zdravotní komplikace v poslední době, které mineumožnily kvalitní přípravu se podepsaly na výkonu. Kvalitní výkon na 5000 m se bez adekvátní přípravy neobejde“.

MČR v běhu na 400 m př., muži:

18. místo – Jakub DERKA, 56,82 s.

Vyškovský junior se nenechal rozhodit zvučnými jmény svých soupeřů a pustil se do 10 překážek 91 cm vysokých s odhodláním a bravurou. Výsledkem bylo nové osobní maximum, což je na mistrovském měření sil vždy velkým momentem! Zasloužený a moc potěšující výsledek.

Jakub hodnotí: „Byl to zážitek běžet s Müllerem (Mistr ČR – pozn. autora) a také jsem rád, že jsem se dostal pod 57 s.

Těžké měření sil s kvalitní českou špičkou (484 atletů z 80 oddílů a klubů) atleti AHA Vyškov zvládli se ctí. Za reprezentaci klubu zaslouží velké poděkování a také gratulace k předvedeným výkonům.