Vyškovský Mikulášský běh - Memoriál Milana Dvořáka, Vyškov
26 27 28 29 30
Silvestrovská laťka, tyč a výška, Ostrava
31 1
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Družstvo žáků AHA Vyškov obhájilo titul Mistrů Jihomoravského kraje

Družstvo žáků AHA Vyškov obhájilo titul Mistrů Jihomoravského kraje

P1050839.JPGDružstvo žáků AHA Vyškov

Mistry Jihomoravského kraje pro rok 2020

Cesta do Břeclavi byla s obavami, vždyť déšť neustále sílil. Přesto odhodlání poprat se se silnou konkurencí bylo veliké – byla v sázce obhajoba skvělé výchozí pozice po dvou kolech soutěže – chlapci AHA Vyškov měli náskok dvou hlavních bodů na svoji nesmírně silnou konkurenci. Vedení výpravy a atlety samotné však ani ve snu nenapadlo, že si z Břeclavi odvezou mistrovská trička bez boje, bez toho, aby předvedli vše, co umí. O tomto faktu rozhodlo hlasování trenérů a vedoucích družstev na technické poradě, napřed na řádné a po té na o tři čtvrtě hodiny odložené schůzce. Je s podivem, že jediná výprava, která chtěla závodit byla výprava AHA Vyškov, což je kuriózní, vždyť v celkové tabulce měli náskok dvou hlavních bodů… Fakt zrušení atletického klání v Břeclavi byl zvláštní i v tom směru, že návrh AHA Vyškov, odložit program o 1 hod. nebyl řídícím soutěže vůbec akceptován. Přičemž v 11 hodin již bylo téměř bez deště, o čemž svědčí i foto družstva chlapců AHA Vyškov v mistrovských tričkách na ploše stadionu… Návrat domů, byť úspěšný, má tedy velkou pachuť v tom, že většina trenérů a vedoucích družstev nechtěla závodit, přičemž atleti by měli být trenéry vychováváni k tomu, aby byli schopni v dešti závodit. Konstrukce stadionů s umělým povrchem je tomu uzpůsobena a atleti přeci nejsou z cukru… (?!)

Celkové pořadí Mistrovství Jihomoravského kraje družstev starších žáků:

1. místo, Mistři Jihomoravského krajeAtletický klub AHA Vyškov, z. s. 15 hlavních bodů (315 pomocných bodů)

2. místo – VSK Univerzita Brno, 13 (247,5)

3. místo – BYAC Brno, 12 (248)

4. místo – Atletický klub Hodonín, z. s., 12 (248)

5. místo – AC Moravská Slavia Brno, spolek, 8 (200)

6. místo – TJ Znojmo z. s., 6 (118,5)

7. místo – AC Čejkovice, 2 (42)

8. místo – TJ Lokomotiva Břeclav, 0 (27)

Celkové pořadí Mistroství Jihomoravského kraje družstev starších žákyň:

1. místo, Mistryně Jihomoravského kraje – TJ Lokomotiva Břeclav, 22 hlavních bodů (319 pomocných bodů)

2. místo – ASK Blansko, 19 (235)

3. místo – AK Olymp Brno, spolek, 19 (218)

4. místo – AC Moravská Slavia Brno, spolek, 15 (153)

5. místo – JAC Brno, 15 (150,5)

6. místo – Atletický klub Hodonín, z. s., 10 (82)

7. místo – Atletický klub Kyjov, z. s., 9 (58)

8. místo – AC Čejkovice, 9 (57,5)

9. místo – Atletický klub AHA Vyškov, z. s., 7 (53)

10. místo – TJ Znojmo, z. s., 4 (42)

11. místo – SK Speed Brno, spolek, 3 (36)

Blahopřejeme chlapcům AHA Vyškov, kteří obhájili jihomoravský atletický primát z loňského roku. Družstvo děvčat AHA Vyškov nemělo sílu útočit na vyšší příčky, celkově 9. místo v soutěži vypovídá je zklamáním.