Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4
Atletický čtyřboj ml. žactva, Vyškov
Vyškovská míle a VC města Vyškova ve skoku vysokém, Vyškov
5 6 7
Pístovická riviéra, Račice-Pístovice
8
9 10 11 12 13
Podzimní soustředění atletů v Tatrách, Slovensko
14
Podzimní soustředění atletů v Tatrách, Slovensko
15
Podzimní soustředění atletů v Tatrách, Slovensko
16
Podzimní soustředění atletů v Tatrách, Slovensko
17
Podzimní soustředění atletů v Tatrách, Slovensko
18
Podzimní soustředění atletů v Tatrách, Slovensko
19
Podzimní soustředění atletů v Tatrách, Slovensko
20
Podzimní soustředění atletů v Tatrách, Slovensko
21
Podzimní soustředění atletů v Tatrách, Slovensko
22
23 24 25 26 27 28
Sokolský běh 28. října, Bučovice
29
30 31 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Družstva žen a mužů bojovala za parkem o ligové body

Družstva žen a mužů bojovala za parkem o ligové body



ZPRAVODAJ  Z 2. KOLA  II. LIGA DRUŽSTEV MUŽŮ ŽEN SKUPINY E  

Vyškov 28. 5. 2023

Mladé  „Rakety“ na  400 m odstartovaly na oběžnou dráhu

Na našem městském stadionu za parkem pokračovaly v neděli 28. 5. 2023 druhým kolem soutěže 2. NL družstev skupiny E mužů a žen v atletice.

Po prvním kole holky obhajovaly první místo, kluci chtěli zabojovat o postup do baráže.

A naši závodníci byli opět vidět !!!

Ženy, ve velmi vysokém počtu 21 závodnic, začaly velmi zostra! Prvním a druhým místem na 3000 m př. (Dáša Dvořáková a Soňa Mihulová). Následoval přísun bodů z tyčky (druhá Katka Čamlíková, třetí Deňa Hubáčková), 800m (druhá ještě žákyně Kristýna Machalová)….

Nejlepšího výkonu však dosáhli teprve prvním rokem dorostenky na 400 m, kde si zaběhly skvělé osobáky Míša Vylamová 59,80 s. a Danča Řiháková 60,79 s. Tak snad to holky povzbudí do dalšího tréninku !!! Další bodovou explozi předvedli holky v kladivu 43 bodů !!!

Nakonec to vše stačilo na druhé místo za překvapivě silnou Třebíčí !!! Po dvou kolech jsme však pořád v čele !!

Další holky se nenechali zahanbit a bodovali všechny!!!

Nejlepší umístění měly:

1.místo – Dáša Dvořáková, 3000 m př.

1.místo – Magdaléna Zouharová, kladivo 4kg 34,30 m, osobní rekord

2.místo – Katka Čamlíková, tyč

2.místo – Ema Králová, dálka 5,17 m

2.místo – Natka Nováková, kladivo 34,28 m

2.místo – Kristýna Machalová, 800m, 2:22,72 min, osobní rekord

2.místo – štafeta 4x400m, Vylamová, Machalová, Trojancová, Řiháková 4:12,17min.

3.místo – Denisa Hubáčková, 400 m př., 72,39 s.

 

Celkově holky získali 234,5 bodů a skončili druhé !!!!

Družstvo mužů v konečně slušném počtu závodníků, chtělo vylepšit minulou 5 příčku a přesto, že chyběli Krištof Vintera a po 100 m se zranil Pepa Jahoda, což by bylo dalších cca 15 bodů, tak nakonec vybojovali výborné 3. místo a uchovali si naději na podzimní baráž!!!

Kluci bojovali, získávali postupně bodík po bodíku a nakonec získali 130 bodů!!! A 3 místo!

Doufám, že v dalších kolech pojedeme v plném počtu a ještě se zlepšíme…Díky borci…

1.místo – Mario Hajzler, tyč, 4,93 m

2.místo – Jakub Derka, 110 m př., 16,36 s.- osobní rekord

2.místo -  štafeta 4 x 400 m, (J. Dekra, M. Derka, M. Hajzler, D. Havlíček), 3:31,16 min.

4.místo – Marek Malits, tyč, 3,33 m - osobní rekord

4.místo – Antonín Havrda, výška, 1,73 m

4.místo – Pavel Lenomar, 110 m př., 24,52 s.

 

3. kolo je v sobotu 24. 6. v Hodoníně.   

Luboš Stloukal, vedoucí družstev mužů a žen AHA Vyškov