Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3
Mistrovství Moravy a Slezska dorostu jednotlivců, Znojmo
4
Mistrovství Moravy a Slezska juuniorů a dospělých, Břeclav
5 6
KLAP, skupiny VÝCHOD, 2. kolo, Vnorovy
7 8 9 10
Mistrovství Moravy a Slezska žactva jednotlivců, Olomouc
11
Mistrovství Moravy a Slezska družstev juniorek a juniorů, 2. kolo, Ostrava
12 13 14 15 16 17
Mistrovství Moravy a Slezska ml. žactva jednotlivců, Třinec
Mistrovství ČR dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek na dráze, Praha-Juliska
18
Mistrovství ČR dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek na dráze, Praha-Juliska
19 20 21
Finále Mistrovství Jihomoravského kraje družstev st. žactva, Vyškov
22
KP JM družstev ml. žactva, sk. SEVER, 3. kolo, Brno - Moravská Slavia
23 24
II. liga M a Ž, sk. E, 3. kolo, Hodonín
25
Mezikrajové utkání staršího žactva, Olomouc
26
Nanukový pětiboj mladšího žactva, Vyškov
27
Zlatá tretra Ostrava (Zlatý mítink WACT), Ostrava
28
MEMORIÁLY, Vyškov
29 30 1
Mistrovství ČR do 22 let na dráze, Ostrava-Vítkovice
2
Mistrovství ČR do 22 let na dráze, Ostrava-Vítkovice
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Družstva žen a mužů bojovala za parkem o ligové body

Družstva žen a mužů bojovala za parkem o ligové body



ZPRAVODAJ  Z 2. KOLA  II. LIGA DRUŽSTEV MUŽŮ ŽEN SKUPINY E  

Vyškov 28. 5. 2023

Mladé  „Rakety“ na  400 m odstartovaly na oběžnou dráhu

Na našem městském stadionu za parkem pokračovaly v neděli 28. 5. 2023 druhým kolem soutěže 2. NL družstev skupiny E mužů a žen v atletice.

Po prvním kole holky obhajovaly první místo, kluci chtěli zabojovat o postup do baráže.

A naši závodníci byli opět vidět !!!

Ženy, ve velmi vysokém počtu 21 závodnic, začaly velmi zostra! Prvním a druhým místem na 3000 m př. (Dáša Dvořáková a Soňa Mihulová). Následoval přísun bodů z tyčky (druhá Katka Čamlíková, třetí Deňa Hubáčková), 800m (druhá ještě žákyně Kristýna Machalová)….

Nejlepšího výkonu však dosáhli teprve prvním rokem dorostenky na 400 m, kde si zaběhly skvělé osobáky Míša Vylamová 59,80 s. a Danča Řiháková 60,79 s. Tak snad to holky povzbudí do dalšího tréninku !!! Další bodovou explozi předvedli holky v kladivu 43 bodů !!!

Nakonec to vše stačilo na druhé místo za překvapivě silnou Třebíčí !!! Po dvou kolech jsme však pořád v čele !!

Další holky se nenechali zahanbit a bodovali všechny!!!

Nejlepší umístění měly:

1.místo – Dáša Dvořáková, 3000 m př.

1.místo – Magdaléna Zouharová, kladivo 4kg 34,30 m, osobní rekord

2.místo – Katka Čamlíková, tyč

2.místo – Ema Králová, dálka 5,17 m

2.místo – Natka Nováková, kladivo 34,28 m

2.místo – Kristýna Machalová, 800m, 2:22,72 min, osobní rekord

2.místo – štafeta 4x400m, Vylamová, Machalová, Trojancová, Řiháková 4:12,17min.

3.místo – Denisa Hubáčková, 400 m př., 72,39 s.

 

Celkově holky získali 234,5 bodů a skončili druhé !!!!

Družstvo mužů v konečně slušném počtu závodníků, chtělo vylepšit minulou 5 příčku a přesto, že chyběli Krištof Vintera a po 100 m se zranil Pepa Jahoda, což by bylo dalších cca 15 bodů, tak nakonec vybojovali výborné 3. místo a uchovali si naději na podzimní baráž!!!

Kluci bojovali, získávali postupně bodík po bodíku a nakonec získali 130 bodů!!! A 3 místo!

Doufám, že v dalších kolech pojedeme v plném počtu a ještě se zlepšíme…Díky borci…

1.místo – Mario Hajzler, tyč, 4,93 m

2.místo – Jakub Derka, 110 m př., 16,36 s.- osobní rekord

2.místo -  štafeta 4 x 400 m, (J. Dekra, M. Derka, M. Hajzler, D. Havlíček), 3:31,16 min.

4.místo – Marek Malits, tyč, 3,33 m - osobní rekord

4.místo – Antonín Havrda, výška, 1,73 m

4.místo – Pavel Lenomar, 110 m př., 24,52 s.

 

3. kolo je v sobotu 24. 6. v Hodoníně.   

Luboš Stloukal, vedoucí družstev mužů a žen AHA Vyškov