Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9
Odkazy na PŘIHLÁŠKY - Čokoládová tretra Vyškov, 9. 4. 2024
Čokoládová tretra Vyškov 2024, atletický stadion za parkem ve Vyškově
10 11 12 13 14
15 16
Štafetový pohár, okresní kolo Vyškov, ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole, p. o.
17 18
Nábor do sportovních skupin 6. tříd
19 20 21
22 23
Krajská liga atletických přípravek (KLAP), 1. kolo, Blansko
24 25 26 27
KP JMK družstev ml. a st. žactva, skupina SEVER, 1. kolo, Blansko
28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Domácí šampionát atletů i s atlety AHA Vyškov

Domácí šampionát atletů i s atlety AHA Vyškov



V Ostravě dvakrát do desítky

V ostravském atletickém halovém komplexu se sešla česká atletická špička k tomu, aby bojovala o co nejlepší výsledky při domácím atletickém šampionátu. Cesta do Ostravy nebyla vůbec jednoduchá, halová sezona je nesmírně rychlá, sebemenší zaváhání či tréninkový výpadek se nevyplácí. Je hezké, že poměřit své síly s českou atletickou špičkou (361 atletů ze 78 oddílů a klubů) dostala hned čtveřice atletů AHA Vyškov, dva běžci a dva skokani o tyči. Uspět znamenalo alespoň přiblížit se svým nejlepším osobním výkonům, nejlépe je překonat. Dvoudenní program ukázal celou řadu vynikajících výkonů, chvílemi strhující atmosféra byla pro závodníky jistě velkým povzbuzením.

Mistrovství ČR v běhu na 800 m, muži:

20. místo – Marek KALOUS, 2:01,81 min.

Návrat na svoji mistrovskou trať Markovi nevyšel. Velký podíl na tom má i průběh druhého rozběhu(celkem tři), kdy po 120 m došlo při strkanici k „pokopání“ běžců, nejvíce to asi odnesl půlkař AHA Vyškov, který již po tomto zpomalení nenašel patřičnou odpověď, tedy v dostání se do tempa, které by dávalo šanci bojovat o nedělní finálový závod.

Mistrovství ČR v běhu na 800 m, ženy:

19. místo – Sabina FIANTOVÁ, 2:17,15 min.

Stabilizace výkonnosti pod 2:20 min, nové osobní rekordy, to vše dávalo naději na souboj, který by velešovickou půlkařku katapultoval na hranici první republikové desítky. Solidní výkon však na lepší, než 19. místo republikového pořadí nestačil.

Mistrovství ČR ve skoku o tyči, muži:

7. místo – Mario HAJZLER, 5,13 m

9. místo – Sebastian HAJZLER, 5,01 m

Tyčkařská soutěž se nesla v napínavé atmosféře, když o překvapení, milá i nemilá, nebyla nouze. Z tohoto pohledu vystoupení bratrské dvojice mělo kvalitu, která oba skokany výsledkově poslala do první republikové desítky. Takový výsledek bychom měli s potěšením přijmout a poblahopřát k němu. Ne vše se vyvíjelo ideálně a oba skokani obhájili svá tabulková postavení mezi nejlepšími českými tyčaři.

Děkujeme atletům AHA Vyškov za reprezentaci klubu, za statečnou konfrontaci sil s českou atletickou elitou. Blahopřejeme k výkonům, kompletní výsledky:

https://online.atletika.cz/vysledky/69933/0/2

Ohlasy po MČR mužů a žen v Ostravě:

Mario Hajzler: „Po Mistrovství ČR mám opravdu smíšené pocity. Jsem si vědom toho, že chybělo opravdu málo k velmi dobrému výsledku a mrzí mě, že se mi nepodařilo prodat to, na co si myslím, že jsem v danou chvíli měl. Na druhou stranu ale vím, že to nebylo vůbec špatné. Myslím, že po velmi složité a utrápené podzimní přípravě, poznamenané zdravotními komplikacemi, byly moje výkony, jak v celé halové sezoně, tak i na samotném MČR dobré a získal jsem alespoň velkou dávku motivace pro venkovní sezonu“.

Sebastian Hajzler: „Byl to závod se skvělou atmosférou a konkurencí, ideální pro provedení nejlepšího výkonu, který se mi, bohužel, předvést nepodařilo. Útěchou je pro mě aspoň vydařená sezona se sérií skoků přes 5 metrů. Doufám, že se mi na ni v létě podaří navázat ještě o něco lepšími výkony“.