Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5
Mezistátní utkání U18, Piešťany (Slovenská republika)
6
Mistrovství ČR víceboje, Stará Boleslav
7
Mistrovství ČR víceboje, Stará Boleslav
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Denisa Laginová v novém klubovém maximu a další pěkné momenty na Prázdninových skocích

Denisa Laginová v novém klubovém maximu a další pěkné momenty na Prázdninových skocíchPrázdninové skoky byly vysoké

Všechny skokanky si vytvořily osobní maxima a padl klubový rekord žen

Dlouho ohlášený atletický mítink se dočkal realizace. Jeho prezentace na WA (Světová atletika) měl být zárukou, že výkony zde dosažené mají punc oficiálního výsledku uznatelného svazovými orgány ve věci plnění limitů na mezinárodní akce. Prázdninové skoky tak navázaly na MEMORIÁLY, kde takto domácí atlet zdolal limitní výšku na ME U 20.

Pro domácí pořadatele byla, za důkladnou přípravu mítinku, velkou odměnou účast špičkových českých skokanů o tyči Jakuba Holého (aktuálně 2. místo v českých tabulkách), Matěje Ščerby (6. místo), slovenský nejlepší junior Alan Černý (4,92 m os, rekord) doplněný domácí bratrskou dvojicí Sebastianem a Mariem Hajzlerovými (aktuálně se dělící o 7. až 10. místo českých tabulek). Sestavu, která se hned tak nesejde, výborně doplnil žák AHA Vyškov, Jáchym Černoch, který si vyskákal také nový osobní rekord.

Než však zahájila sestava mužů své rozcvičení, představila se, na atletickém stadionu za parkem, sestava žen. Děvčata předvedla představení, které se nedá zapomenout. Všechny dívky si vytvořily nová osobní maxima a vítězná Denisa Laginová (Hubáčková) hned na dvakrát vylepšila klubové maximum, nejprve na 3,08 m a prvním pokusem zdolala laťku ve výšce 3,13 m.

Prázdninové skoky, závod ve skoku o tyči žen:

1. místo – Denisa LAGINOVÁ (AHA Vyškov), 3,13 m

2. místo – Natálie ŠAFÁŘOVÁ (AHA Vyškov), 2,68 m

3. místo – Jolana ŠUBOVÁ (AHA Vyškov), 2,28 m

4. místo – Julie JAKUBOVÁ (Orel Vyškov), 2,28 m

Prázdninové skoky, závod ve skoku o tyči mužů:

1. místo – David HOLÝ (USK Praha), 5,40 m

2. místo – Mario HAJZLER (AHA Vyškov), 5,10 m

3. místo – Matěj ŠČERBA (Athletic Club Ústí n./L. z. s.), 5,00 m

4. místo – Sebastian HAJZLER (AHA Vyškov), 4,88 m

5. místo – Jáchym ČERNOCH (2008; AHA Vyškov), 2,88 m

NM – Alan ČERNÝ (ŠK ŠOG Nitra; SK)

Závod provázel hudební doprovod a atleti měli docela příhodné podmínky. Vítr však chvílemi zlobil, na což doplatil zejména slovenský atlet, který nezdolal svoji základní výšku a sen o limitním výkonu Slovenského atletického svazu se tak rychle rozplynul. Bohužel, k velkému zklamání atleta i všech přihlížejících.

Vítězný David Holý ukázal svůj ohromný potenciál a zcela zaslouženě si odvezl z Vyškova vítězství. Matěj Ščerba předvedl taktéž výkon 5,40 m, bohužel v „doplňkovém“ pokusu, již mimo soutěž. Musel se tak sklonit před domácím juniorem Mariem Hajzlerem, ten předvedl svůj druhý nejvyšší pokus kariéry a skončil druhý.

Blahopřejeme a děkujeme atletům za předvedené výkony.

Kompletní výsledky viz:

https://online.atletika.cz/vysledky/69786

Zejména pořadatele potěšila slova vítězky závodu žen, staronové klubové rekordmanky AHA Vyškov, Denisy Laginové: „Závod byl skvělý, po organizační stránce, ozvučení, postupných výšek, což dělali lidé, kteří tomu rozumí. Dobře zvolené doskočiště, všechno sedlo jak mělo. Dobrá nálada, zájem, ochota. Bavilo mě, že jsme si mohli zvolit vlastní písničky k pokusům. Děkuji.“

Článek ve vyškovském deníku: Kvalitní účast a rekordní prázdninové skoky ve Vyškově. I mezinárodní punc - Vyškovský deník (denik.cz)