Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5
Mezistátní utkání U18, Piešťany (Slovenská republika)
6
Mistrovství ČR víceboje, Stará Boleslav
7
Mistrovství ČR víceboje, Stará Boleslav
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Daniela Řiháková na Mistrovství ČR stříbrná dorostenka na osmistovce

Daniela Řiháková na Mistrovství ČR stříbrná dorostenka na osmistovceDaniela Řiháková vicemistryní ČR v běhu na 800 m dorostenek

V ostravském atletickém komplexu vyvrcholila domácí atletická sezona mládežnických kategorií. V Ostravě se, v dvoudenním nabitém programu, představilo 1057 atletů ze 137 českých oddílů a klubů. Výkonnostním limitům a konečnému výběru technického delegáta vyhověla i pětice atletů AHA Vyškov, dvě dorostenky, jeden dorostenec a dva junioři.

Tato pětice atletů předvedla úchvatnou podívanou, při nedělních finálových kláních nechyběl ani jeden z nich. Nová osobní maxima a stříbrná medaile Daniely Řihákové byly velké zážitky a odměnou mladým atletům. Ti se jednak na MČR dostali, ale navíc dokázali odolávat neskutečné kvalitě, který tento šampionát nabízí!

 

Mistrovství ČR v běhu na 800 m, dorostenky:

 

2. místo - Vicemistryně ČRDaniela ŘIHÁKOVÁ, 2:12,73 min. (rozběh 2:19,25 min., Q)

Stoupající jarní forma gradovala doslova v pravou chvíli. Postup z prvního místa, z rozběhu, do nedělního finálového závodu a finálové představení bylo nezapomenutelné. Zlepšení osobního rekordu téměř o 4 s. se vidí v takovéto výkonnostní úrovni málokdy. Výborné, taktické pojetí, vyústilo zaslouženě ve stříbrnou medaili a navíc v nominační list ČAS na mezistátní utkání U 18.

 

Mistrovství ČR v běhu na 400 m, dorostenky:

 

4. místo – Michaela VYLAMOVÁ, 55,45 s. (rozběh 56,97 s., Q)

Nachlazení přišlo v nepravou chvíli. Halová Vicemistryně ČR i přes tyto komplikace podala výkon, na který může být hrdá. První místo v rozběhu a nový osobní rekord ve finálovém závodě, to je excelentní dílo!

 

Mistrovství ČR v běhu na 800 m, junioři:

 

5. místo - Michal DERKA, 1:54,91 min. (1:55,68 min., Q)

Rozběh = osobní rekord a přímý postup do nedělního finále. Finále = nový osobní rekord. Bilance, která nepotřebuje další komentář. Skvělá taktika - vynikající půlkařské představení!

 

Mistrovství ČR v běhu na 400 m, dorostenci:

 

7. místo – Josef JAHODA, 50,42 s. (rozběh 49,18 s., Q)

Výkonnostní vrchol přišel v sobotním rozběhu, což bylo nepsanou podmínkou postupu do nedělního finále. Podařilo se. Nedělní finálový závod byl již školou zkušeností, kterých mladý atlet z Olšan mohl pobrat opravdu mnoho.

 

Mistrovství ČR ve skoku o tyči, junioři:

 

7. místo – Kryštof VINTERA, 4,46 m

Výkonnostní útlum nedokázal Kryštof prolomit ani v tomto mistrovském závodě. Osobní rekord by jej opravňoval k boji o medaile, realita těchto dnů je však jiná. Sedmé místo je bezesporu úspěchem…

 

Mistrovství ČR v běhu na 400 m př., junioři:

7. místo – Kryštof VINTERA, 55,52 s. (54,93 s., q)

Postup do finálového závodu byl jistě příjemným překvapením, nově, „čerstvě“ zvolená disciplína dokladuje všestrannost tohoto atleta.

 

Mistrovství ČR v běhu 4 x 400 , junioři:

8. místo – AHA Vyškov (Josef JAHODA, Michal DERKA, Štěpán TOMŠÍK, Kryštof VINTERA), 3:24,88 min.

Velice sympatické vystoupení, kvalitní výkon a cenné umístění. Tým doplnil bojovný nováček Štěpán Tomšík.

 

Mistrovství ČR v trojskoku, junioři:

11. místo – Kryštof VINTERA, 13,19 m

Umístění a neustálé zlepšování v trojskoku dokreslilo úspěšné vystoupení výpravy. 

 

OHLASY:

Luboš Stloukal (předseda a trenér klubu):

„Neuvěřitelný víkend od všech závodníků AHA Vyškov. Všichni Postoupili do finále, což v tak obrovské konkurenci více jak 110 klubů z celé ČR je neskutečný. Všichni si vytvořili osobní rekordy… jak se říká “klobouk dolů”. A to také znamená, že i my trenéři jsme dokázali jejich formu naladit v pravý čas. Škoda jen nemoci Míši Vylamové, která ji oslabila a obrala o medaili. Dokázala ji však nahradit Danča Řiháková, která si suverénním a taktickým výkonem doběhla pro stříbro a nominaci na MU do 18 let v krásném osobáku!! Celková bilance druhé, čtvrté, páté, 3 sedmé a jedno osmé místo je sen…“

 

Daniela Řiháková, Vicemistryně ČR v běhu na 800 m dorostenek:

„Jsem velmi ráda, že jsem se mohla zúčastnit tohoto závodu, popravdě jsem ani nečekala tak skvělý výsledek, kterého bych nedosáhla bez podpory rodiny, přátel a trenérů. Běželo se dobře, celkově mi ten závod sedl a těším se na mezistátní utkání.“

 

Blahopřejeme k fantastickému vystoupení a děkujeme za neméně fantastickou reprezentaci klubu mezi českou mládežnickou elitou.

 

Kompletní výsledky: https://online.atletika.cz/vysledky/69943