M JMK družstev ml. a st. žactva, 1. kolo, Blansko

Úvod > Aktuality > Český šampionát v hale i s atlety AHA Vyškov

Český šampionát v hale i s atlety AHA Vyškov

Přehlídka české atletiky v Ostravě

Sabina Fiantová s osobákem na čtvrtce, Mario Hajzler v tyči pátý

Česká atletická špička měla domácí šampionát v Ostravě. Tamní skvělý atletický komplex viděl, po dva dny, výborné výkony českých atletů. Trenéři a vedení AHA Vyškov bylo velice rádo, že svoji nominaci na domácí MČR si vybojovala hned čtveřice atletů. Čekala je těžká konkurence, nohy se jim však neroztřásly a bojovali ze všech sil. Za své vystoupení zaslouží blahopřání a současně poděkování za výbornou reprezentaci klubu.

Výsledky atletů AHA Vyškov byly následující:

Skok o tyči, muži:

5. místo – Mario HAJZLER, 4,95 m

12. místo – Sebastian HAJZLER, 4,60 m

V soutěži mužů, poprvé bez hvězdného Jana Kudličky, se prezentovala i bratrská dvojice tyčařů AHA Vyškov s tím, že trápící se Sebastian nepředvedl výkon, který by sám rád ukázal. Mario marně útočil na nové osobní maximum, laťka byla proti. Páté místo však velmi těší, účast obou skokanů v soutěži byla odměnou za jejich tréninkovou píli.

Běh na 800 m, ženy:

11. místo - Sabina FIANTOVÁ, 2:18,13 min.

Výsledný čas potvrdil stoupající výkonnost posledních týdnů. Umístění je určitě povzbuzením pro vynikající běžkyni z Velešovic.

Běh na 400 m, muži:

16. místo - Jakub DERKA, 52,69 s.

Bojovnost maximální, mezičasy vynikající, závěr však již byl cítit, hlavně v nohách. Výborné vystoupení čtvrtkaře překážkáře na hladké trati 400 m mezi hvězdnou konkurencí.

Běh na 400 m, ženy:

17. místo – Sabina FIANTOVÁ, 59,25 s.

Výsledný čas určitě naplnil tajné cíle. Vynikající výkon půlkařky na poloviční trati.

Ohlasy z výpravy AHA Vyškov:

Čtvrtkař Jakub Derka hodnotí své vystoupení takto: „Závody hodnotím jako vydařené, vydal jsem ze sebe vše, co šlo. Zkusil jsem to rozběhnout, ale pak mi, po 320 m, začalo docházet. Byl to úplně jiný závod, než na který jsem zvyklý. Ze závodů si odnáším zkušenosti a motivaci k dalším tréninkům“.

Trenér Luboš Stloukal hodnotí úspěšné vystoupení Sabiny Fiantové následovně: „ Sabča si za tréninkovou píli a odhodlání vybojovala zaslouženě účast na MČR jak na 800 m, tak na 400 m. Obě disciplíny od sebe dělilo pouhých 50 min.. Sabča nejdříve běžela ve 3. rozběhu 800 m, kde, bohužel, nezopakovala čas na hranici osobáku, ale i po výkonu 2:18,13 min. skončila v celkovém pořadí na výborném 11. místě z 22 přihlášených. Za 50 min. po rozběhu na 800 m nastoupila Sabina s odhodláním vylepšit osobní rekord na 400 m, což se povedlo a nový osobák je hluboko po minutu – 59,25 s. Sabča si tak ověřila, že pokud bude zdravá a bude poctivě trénovat, může se v letní sezóně dále zlepšovat a závodit s nejlepšími holkami“.