Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Česká tyčka na Strahově

Česká tyčka na Strahově

Vyškovští tyčaři se v Praze neztratili

Skokané o tyči si dali dostaveníčko v Praze, v atletické nafukovací hale ČAS, aby zde poměřili síly na samém začátku halové sezony. Nebylo setkání nahodilé, atletický mítink Česká tyčka měl za cíl oslovit k účasti českou skokanskou špičku s cílem, aby nejen poměřili síly, ale aby také byli účastni odborného workshopu, který tak jako loni, seznamuje skokany a jejich trenéry se vším, co s touto složitou disciplínou souvisí. To se podařilo. Na Strahově soupeřilo, v jeden den, hned 73 závodníků prakticky ve všech kategoriích. K vidění byl neuvěřitelný počet nových osobních rekordů. Všem těmto výkonům však dominovaly výkony vítězů Matěje Ščerby (5,50 m) a Nikoly Pöschlové (4,35 m), vítěz soutěže juniorů, opavský Jan Krček, zdolal vynikajících 5,05 m, tedy nádherné nové osobní maximum. Závodnice Pannová výkonem 3,80 m překonala národní rekord starších žákyň. Na scéně se také objevila bratrská dvojice vyškovských tyčařů, oba ve shodném výkonu 4,75 m obsadili medailové pozice ve svých kategoriích.

Skok o tyči, junioři:

2. místo - Mario HAJZLER, 4,75 m

Skok o tyči, muži:

3. místo – Sebastian HAJZLER, 4,75 m

Na mítink byl pozván i Kryštof Vintera, ten však z důvodu školních povinností nebyl na startu. Blahopřejeme všem skokanům k předvedeným výkonům a bratrům Hajzlerovým děkujeme za vynikající reprezentaci klubu při atletickém mítinku Česká tyčka v Praze.