Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31 1 2
Baráž o I. ligu M a Ž Moravy a Slezska, Zlín
3
4 5
České akademické hry, Olomouc
6
AHA tyčka ve středu 6. 9. 2023, Vyškov
7
Finále Mistrovství Jihomoravského kraje družstev mladšího žactva, Hodonín
8 9
Finále JMK KLAP - Krajské ligy atletických přípravek, Slavkov u Brna
10
Valná hromada Atletického klubu AHA Vyškov, z. s.
11 12 13 14
Středoškolský atletický pohár, okresní kolo, Vyškov
15 16
Mistrovství ČR žactva jednotlivců na dráze, Břeclav
17
Mistrovství ČR žactva jednotlivců na dráze, Břeclav
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Bronzový i "bramborový" úspěch a další kvalitní výkony v ostravském MČR "22"

Bronzový i "bramborový" úspěch a další kvalitní výkony v ostravském MČR "22"Mistrovská tajenka byla pro AHA Vyškov bronzová

 

Série mistrovských republikových závodů vyvrcholila Mistrovstvím ČR mužů a žen do 22 let na dráze v Ostravě. Barvy AHA Vyškov hájila pětice atletů, 3 běžci a 2 skokani o tyči. Kvalitní šampionát (506 atletů z 92 oddílů a klubů) přinesl nejen rekordy šampionátu, ale také atleti AHA Vyškov odjížděli spokojeni s výkony, které předvedli.

V sobotním programu jako první z pětice vyškovských atletů nastoupil benjamínek výpravy, dorostenec Michal Derka, na trati 400 m.

Běh na 400 m, muži do 22 let:

22. místo – Michal DERKA, 50,80 s.

Michal předvedl velice kvalitní výkon, nové osobní maximum je toho důkazem. Nezalekl se kvalitních soupeřů, ani deště a svedl souboj se ctí. Výborné vystoupení mladého půlkaře na poloviční trati.

Po čtvrtkařích přišly na řadu půlkařky, tam se na své trati představila běžkyně z Velešovic, Sabina Fiantová.

Běh na 800 m, ženy do 22 let:

10. místo – Sabina FIANTOVÁ, 2:15,05 min.

V prvním ze tří rozběhů předvedla Sabina výkon, který byl vzhledem k situaci správný. Sabina soupeřkám „udělala“ závod, neboť až na šestistovku, běžela na mokrém vítkovickém tartanu, ve svižném tempu, na čele startovního pole. V samotném finiši již nebylo v silách vyškovské bojovnice postupové příčky uhájit. Osmý čas šampionátu, 10. příčka celkového pořadí a druhý čas kariéry je pěkná vizitka vyškovské půlkařky.

V podvečer se na již suché dráze objevil Jakub Derka, na „své“ trati 400 m př.

Běh na 400 m př., muži do 22 let:

15. místo – Jakub DERKA, 57,19 s.

Jakub se nedal a v ne ideálně se odvíjející sezoně zabojoval v pravou chvíli. Čas blízký osobnímu maximu je nejlepší výkon, který Jakub na „dlouhých“ překážkách v tomto roce předvedl. Síly vydržely až do cílové rovinky a 15. místo je hezkou odměnou.

V nedělním programu dlouhou dobu na ploše stadionu závodili tyčkaři. Mezi početným polem byli i dva atleti AHA Vyškov.

Skok o tyči, muži do 22 let:

3. místo, bronzová medaile – Mario HAJZLER, 4,95 m

4. místo – Sebastian HAJZLER, 4,95 m

Divoké počasí trvá již dlouho, ve skoku o tyči to není ideální stav. Ve vypjaté atmosféře mistrovského závodu se oba dva vyškovští tyčkaři prali ze všech sil, rozhodující momenty soutěže zvládli s bronzovou medailí. Děkujeme za ni.

 

Ohlasy tyčkařského dua jsou následující, bronzový Mario Hajzler hodnotí své vystoupení následovně:

 

Jelikož jsem ještě v juniorské kategorii, je pro mě MČR do 22 let, závodem trochu navíc, ale i tak jsem zde chtěl podat co nejlepší výkon. Nebylo to jednoduché startovní pole se bylo velice vyrovnané a ke konci první části sezóny už jsem začínal cítit i lehkou nastupující únavu. Také jsem se velmi těšil na první společný start s bratrem v letní sezóně. Bohužel, jak to poslední dobou často bývá, byl závod velmi poznamenán počasím, tentokrát nám soutěž komplikoval prudký vítr. Na podmínky, které panovaly je zisk bronzové medaile velký úspěch, i když bych si přál skočit výš“.

????

 

Čtvrté místo, „bramborovou“ medaili hodnotí Sebastian Hajzler:

"Na závod jsem se hodně připravoval, v sezóně se mi poměrně dařilo a myslím si, že formu jsem měl taky. Bohužel se mi nepodařilo udělat ten správný pokus na správné výšce. To se ve skoku o tyči stává. Hodně mě to mrzí, ale sezóna ještě neskončila."

????

 

Děkujeme atletům AHA Vyškov k předvedeným výkonům a děkujeme za vynikající reprezentaci klubu v Ostravě.

Kompletní výsledky viz: https://online.atletika.cz/vysledky/65735/0/2

 

O MČR "22" také: https://vyskovsky.denik.cz/ostatni_region/aha-vyskov-pokracuje-ve-sbirani-medaili-opet-ji-privezl-mario-hajzler-20230705.html