Czech Indoor Gala (Stříbrný mítink WIT), Ostrava-Vítkovice
3
Mistrovství Moravy a Slezska v hale mladšího žactva, Ostrava-Vítkovice
4
Mistrovství Moravy a Slezska dorost, junioři, muži a ženy v hale, Ostrava-Vítkovice

Atletická výzva 2021 aneb „z nouze ctnost“

Jestliže starší generace vzpomínáme na doby, kdy garáž na stadionu za parkem byla klubovnou, šatnou i místem vyjádření „snu vyškovského atleta“, tak dnešní generace jistě nezapomene na kontejner u rozcvičovací rovinky, který plní roli obdobnou, jako ta zmíněná garáž před mnoha lety…

Atletická výzva ČAS tedy reagovala na vládní omezení a snažila se uspokojit a udělit nový impuls všem, kteří svou touhu po pohybu sice v rámci možného uspokojovali, nicméně ničím jiným nenapodobitelný „závodní rituál a zdravý stres“ již dlouhou dobu realizovat nemohli. Shodou okolností do sebe zapadla iniciativa ČAS i iniciativa trenérů AHA Vyškov, kteří vypsali závod 4K (Kontrolní kolečko kolem Kačence) a tak vlastně odstartovali měsíční Atletickou výzvu 2021. Po celý měsíc tedy mohli atleti i další sportovci absolvovat Kontrolní kolečko kolem Kačence, společně s doplňkovými disciplínami – skokově 20 m, viz na hrazdě (větvi), skok do dálky z místa. Účelem bylo zapojit co největší množství sportovců tak, aby jednotlivé výzvy absolvovali buď v jeden den – závod 4K (formou časovky) nebo individuálně v termínu do 15. března 2021.

Celkem 45 účastníků soupeřilo především v běhu. Kontrolní Kolečko kolem Kačence lákalo a zcela jistě si našlo své nové příznivce. Zejména v den závodu 4K byly podmínky svým způsobem ideální, pravá „třeskutá“ zima a ideální „podložka“ = zmrzlý sníh, ideální terén na běžecké tretry a pak již jen „plný plyn“. Velice potěšily výkony adeptů startů na halových republikových šampionátech, zejména excelentní výkon pozdějšího republikového bronzového mílaře Marka Kalouse či výborný výkon skvělé stýplařky, juniorky Terezy Mazlové. Svoji kvalitu potvrdily juniorka Sabina Fiantová a celkově třetí žákyně Stela Tomanová. Za vítězným Markem Kalousem skončila běžecká legenda Jiří Němeček, třetí místo získal Mario Hajzler, ten, který o tři týdny později získal titul Mistra ČR ve skoku o tyči dorostenců. Mezi objevy atletické výzvy jistě patří Michaela Vylamová či Michaela Pytelová. Nejmladším účastníkem byl benjamínek Matěj Honel (2015), naopak, nejstarším účastníkem atlet z Českých Budějovic Zdeněk Kopecký (1937), rozdíl 78 let…

V doplňkových disciplínách si nejlépe vedli:

20 m skákaně:

·       Eliška Derková a Michaela Vylamová - 8,5 skoků

·       Jakub Derka  - 6,5 skoku

Vis:

·       Kateřina Čamlíková – 5:03 min.

·       Sebastian a Mario Hajzlerovi – 7:08 min.

Skok do dálky z místa:

·       Michaela Pytelová – 2,02 m

·       Jakub Derka – 2,70 m

Všem účastníkům blahopřejeme, zejména k tomu, že dokázali překonat svoji vlastní pohodlnost a soutěže se zúčastnili. Mnohdy předvedli krásné výkony. Pro pořadatele AHA Vyškov bylo též potěšující zjištění, že i na tomto novém sportovním podniku se pomalu rodily pozdější republikové medaile, neboť ty se opravdu nevozí každý den.

Celkové výsledky viz: Výsledky Atletická výzva 2021 Kačenec.pdf

Adéla Sedláková.jpgČas Anika Zbořilová.jpgMichaela Pytelová.jfifstažený soubor.jfifV cíli.jpg