KP JMK družstev ml. a st. žactva, skupina SEVER, 1. kolo, Blansko
VC ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole ve skoku dalekém, Vyškov, ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole
Mistrovství Moravy a Slezska družstev juniorek a juniorů, 1. kolo, Ostrava

Úvod > Aktuality > Anežka Halasová vyhrála moravskoslezský mistrák v žákyních

Anežka Halasová vyhrála moravskoslezský mistrák v žákyních

Sestry Halasovy úspěšně v chůzi v Olomouci.

Anežka Halasová Mistryně Moravy a Slezska v chůzi žákyň

V neděli 12. 5. 2024 se ve Smetanových sadech v Olomouci konal 58. ročník Olomoucké dvacítky v chůzi. V rámci tohoto závodu se konalo Mistrovství Moravy a Slezska všech kategorií v chůzi na silnici a také 10 km chůze pro 2. kolo ligových soutěží.

Nejprve Matěj Halas, v běžeckém závodě Olomouckého běžeckého poháru, v závodě přípravek na 0,9 km, vybojoval, v početném startovním poli, 4. místo.

Potom již nastoupila Anežka Halasová k chodeckému závodu na 1 km mladšího žactva. Mezi žákyněmi došla za slovenskou závodnicí na 2. místě v osobním rekordu 5:31 min. a získala titul Mistr Moravy a Slezska.

Anička Halasová nastoupila ve vedru na 10 km a po delší době bez chodeckého tréninku si vedla dobře. Rozumným tempem si došla pro 6. místo na Mistrovství Moravy a Slezska žen a současně získala 8 bodů za 5. místo do ligové soutěže družstev.