Mistrovství Moravy a Slezska ml. a st. žactva jednotlivců, Znojmo
Mistrovství JMK družstev ml. a st. žactva, sk. SEVER, 2. kolo, Vyškov
29 30 31 1
Mistrovství M a Sl družstev mládeže, 2. kolo, Olomouc
2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Anežka Halasová bojovala na domácím šampionátu mladých atletů v Břeclavi

Anežka Halasová bojovala na domácím šampionátu mladých atletů v Břeclavi

Anežka Halasová v novém osobním maximu na MČR v Břeclavi

Anežka Halasová, jediná atletka AHA Vyškov na Mistrovství ČR žactva v Břeclavi, podala bojovný výkon na chodecké trati 3000 m. Odměnou je jí nový osobní rekord. Navíc. zkušenosti z velkého závodu jsou vždy k „nezaplacení“. V Břeclavi dostalo šanci se představit 620 mladých atletů ze 147 oddílů a klubů ČR.

MČR, chůze 3000 m žákyň:

13. místo – Anežka HALASOVÁ, 19:23,06 min.

Hodnocení otcovského doprovodu a trenéra v jedné osobě, Petra Halase, je následující:

„Chodecký závod v rámci MČR byl určitě úspěšný. Sice překvapilo velké vedro, ale pro všechny stejné.

Anežka nastupovala na start mezi celkem 17 závodnic s 12. nejlepším časem, ale jako vůbec nejmladší účastnice celého šampionátu (jediná 2011).

Odstartovala nebojácně, první kilometr velmi rychlý - 6:07, potom se sice projevil rozdíl mezi ní a zkušenými závodnicemi, ale druhá polovina startovního pole na tom byla podobně. Druhý km za 6:40 a poslední za 6:35 naznačují, kde jsou rezervy. Závěr závodu bojovala v trojici o celkové 11. místo, ale na cílové pásce na starší soupeřky těsně nestačila, i tak je myslím 13. místo v novém osobáku 19:23,06 velmi dobrým počinem, nota bene v kvalitním závodě, kde si 11 závodnic zašlo osobní rekordy, mnohdy o desítky sekund...“

Děkujeme Anežce za vzornou reprezentaci klubu na domácím atletickém šampionátu žactva. Blahopřejeme a jsme rádi, že vzorná tréninková píle byla korunována úspěchem.