Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
Mistrovství Moravy a Slezska družstev juniorek a juniorů, 1. kolo, Ostrava
6
Pohár rozhlasu, okresní kolo Vyškov
7 8
Mistrovství Moravy a Slezska dorostu, juniorů, mužů a žen, Ostrava
9 10 11
II. liga M a Ž, sk. E, 1. kolo, Hodonín
12
Mistrovství Moravy a Slezska ml. a st. žactva jednotlivců, Znojmo
13 14 15 16 17 18 19
Mistrovství JMK družstev ml. a st. žactva, sk. SEVER, 2. kolo, Vyškov
20 21 22 23 24 25 26
II. liga, sk. E, 2. kolo, Vyškov
27 28
Zlatá tretra Ostrava (Zlatý mítink WACT), 28. 5. 2024, Ostrava
29 30 31 1
Mistrovství M a Sl družstev mládeže, 2. kolo, Olomouc
2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > A jdeme trénovat!

A jdeme trénovat! 

Ahojte Aháčci,

 

všechny vás opět moc zdravím. Někteří z vás už začali opět chodit do školy, tak snad se vám tam líbí a těšili jste se.:-):-)

I když to dneska venku moc nevypadá, půjdeme si zase trochu zaběhat a zadovádět, ať se po tom sezení ve škole protáhnete. Nezapomeňte se dobře obléci, vezměte si čepici a můžeme vyrazit.

 

+ Na zahřátí se trochu rozběháme. Zahrajeme si na honěnou. K tomu poprosím i rodiče. Rodič bude honit a dětátko utíká, pak se vystřídáte. Určete si nějaké místo jako domeček. Kdo do domečku nezvládne doběhnout a bude chycen, udělá jako trest 5 dřepů. Když to zvládne, udělá 5 dřepů ten, co honil. Pak se vystřídáte. 

 

+ Pak si si zdělejte rozcvičku. Hlavně se dobře rozhýbejte a protáhněte. 

 

+ uděláme si běžeckou abecedu (liftink, skipink, zakopávky, dlouhá noha - předkopávky, poskoky, házenkářský       poskok, běh stranou. Nezapomínejte na ruce (párek- rohlík).

 

+  dáme si starty z poloh - vymyslete si polohu, tu zaujměte a rodič tleskne a vy na tento pokyn vybíháte. Běžíte cca 6 m. Polohy různě obměňujte.

 

+  teď budete potřebovat 2 hrací kostky. Vytyčte si dráhu cca 20 m. Na jednom konci budete stát vy a máte u sebe kostku a na druhý konec dáte druhou kostku. Začnete tak, že hodíte kostkou a tolik kolik padne uděláte dřepů. Pak běžíte k druhé kostce. Tam opět hodíte kostkou a uděláte zase dřepy podle toho kolik hodíte. Tak to opakujeme stále dokola, jen s tím, že každé kolo změníte jiný cvik.

  - nejdříve budete dělat dřepy, pak dále kliky, angličáky, výpady, obrácený klik, panák, prostě co vás napadne. to opakujte cca 8 krát, kdo chce víc samozřejmě může.

   

+ teď  si trochu zaházíme. Budete potřebovat míček (jak tenisák), pokud nemáte, nevadí. Můžete použít kamínky, šišky. Budete házet na cíl. Najděte si nějaký strom a zkuste se do něj trefit ze vzdálenosti cca 5- 6 m. Pak si vytvořte kruh na zemi  a trefujte se do něj. Vždy házejte vrchním obloukem.

 

 

+ na závěr si dejte výklus cca 500 m a protáhněte se. 

 

+ doma si pak zaskákejte ještě zaskákejte přes švihadlo. a udělejte prkno (30s).

 

Pokud byste náhodou ven nešli, můžete si toto vše udělat i doma. Akorát nebudete házet šiškami, ale můžete využít koule z pomačkaného papíru nebo legové kostky, malé míčky, pinpongové aj. a trefovat se nebudete do stromu, ale do opěradla židle a třeba  do koše. 

 

Nezapomínejte posílat fotečky a videa. 

Mějte se krásně a užívejte si krásných podzimních dní.

 

Zdraví vás vaši trenéři. (Jitka Derková, Vladimír Jiříček, Jitka Formánková, Jakub Derka)

 

 

 

 

Ahoj Aháčci,

 

zdravím vás opět po týdnu a přináším čtvrteční trénink.

Někteří z vás se již vrátili do školních lavic. Máte jistě radost, že jste se setkali opět se svými kamarády a paní učitelkou či panem učitelem. Budeme společně doufat, že se i my brzy sejdeme na společném tréninku :-) Moc děkujeme za posílané fotky a videa, kde vidíme, jak na sobě pracujete. 

Velké poděkování letí k rodičům našich Aháčků "Bez vás by to nešlo, milí rodičové. Děkujeme, že se svým dětem věnujete, pomáháte jim v trénování a ještě si najdete čas na fotečky a videa. Jste skvělí!"

 

1. Dnes začneme opět rozcvičením tentokrát v podobě domácího Workoutu

https://www.youtube.com/…up8

 

2. Opět se vrátíme ke švihadlům, s kterými se budete na trénincích pravidelně setkávat. Pamatujete si na školku se švihadlem? Už jsme si jednou zkoušeli :-) Kdo si nepamatuje, do přílohy vkládám návod, jak na ni. Vím, že některé cviky se švihadlem jsou pro vás ještě náročné, ale pokud budete přeskoky pravidelně trénovat, brzy zvládnete odskákat celou školku. Nevzdávejte to! Držím palce!

 

3. Trénujeme na adventní výzvu, která začne již příští týden. Dívala jsem se na soupisku a s velkou radostí jsem zaznamenala, že někteří z vás jsou již zaregistrovaní a odhodláni porazit nejen své soupeře, ale hlavně ty, kteří zůstávají sedět doma na gauči. A protože pravidelný trénink vede k úspěchům, vyběhneme opět ven. Svižně si procvičíme atletickou abecedu, kterou již máte v malíčku a poté si zaběhnete cca 400m. 

 

Ať se vám dnešní trénink vydaří!

Zdraví trenérka Bobi

 

stažený soubor (7).jpgŠkolka se švihadlem.jpg