Sportovní středisko atletika

Libor Karas - Představení

Trénik AHAáčků ...


Hurá ven aneb první jarní trénink
Letošní březen je nezvykle teplý, a tak jsme se rozhodli, že uděláme první jarní trénink mimo tělocvičnu, dokud se počasí zase nezhorší a nepřijdou typické dubnové přeháňky.

Děti byly touto myšlenkou nadšené a my jsme jen čekali a doufali, že se nám první venkovní trénink vydaří. A vydařil – ve všech ohledech.

Všichni mladí atleti se dostavili včas a byli nesmírně nedočkaví a plní očekávání z nového prostředí. Trénink mohl začít. V usměvavých tvářích bylo vidět nadšení a v očích se leskla touha po sportování. Děti měly pečlivě připraveno oblečení adekvátní k venkovnímu tréninku a mnoho z nich se také pochlubilo novým sportovním vybavením, jež dostaly na Vánoce.

Trénink jsme zahájili nástupem a poté si malí sportovci zahráli úvodní hru na rozehřátí. Stali se z nás mrštní tygři. Každé dítě si připoutalo zezadu kalhot fáborek, který sahal až k zemi. Všichni hráli sami za sebe a cílem bylo přišlápnout fáborek jinému tygrovi a tak ho zbavit jeho chlouby, při tom se ale musel kontrolovat vlastní fáborek, aby nás o něj někdo neochudil. Tako hra je mezi dětmi velice oblíbená. Inspiraci jsme si vzali z prosincového školení v Nymburce „Atletická cesta kolem světa.“

Dále jsme se věnovali speciální běžecké abecedě, kde si děti hravou formou procvičily již známé cviky. Všichni se moc snažili a byla radost se na ně dívat. Následovaly starty z poloh, které jsou u dětí opravdu oblíbené. Všichni si počítali body a na závěr tréninku se vyhlásil ten nejlepší.

Hlavní náplní byly odrazy v různých formách. Skákali jsme jako žabky, poté jsme si dali trojskok snožmo, skákali jsme po jedné a následně druhé noze a zkusili jsme i méně oblíbené skoky pozadu. Děti byly snaživé a to nás opravdu potěšilo.

Na závěr tréninku jsme si zahráli několik her a děti se už moc těšily na nástup, protože věděly, že je čeká vyhodnocování. Byl vyhlášen nejen vítěz ze startů z poloh, ale i další děti v rámci naší soutěže o nejšikovnějšího a nejpilnějšího atleta. Děti mají kartičky, do kterých dostávají za každý měsíc nálepky (smajlíky) podle toho, jak byly hodné a snaživé. Ti nejlepší vždy dostanou odměnu – plyšového panáčka Šmoulu. (Téma této celoroční soutěže je totiž: „Kdo se stane nejpilnějším šmoulou?“) Myslím si, že je to dobrá motivace pro všechny a lépe se tak udržuje kázeň a upevňuje se pozornost malých atletů.

Trénink jsme ukončili pozdravem a těšíme se na více podobných slunných dní, kdy se budeme moct opět vydat na venkovní trénink.

Denisa Hubáčková

Na rajčeti najdete pár fotek z tréninků v tělocvičně:

http://ahavyskov.rajce.idnes.cz/Z_treninku_v_telocvicne/