Jiří Hajzler -

Mistrovství České republiky v atletice 4. září 2010 ve Vyškově


Dlouho očekávaná akce je za dveřmi, roční přípravy jdou do finiše, zvládneme to?
Svátek atletiky ve Vyškově se kvapem blíží

V sobotu 4. září 2010 nahlédne do Vyškova česká atletika v té nejblištivější podobě, kterou je schopna v současnosti nabídnout. Atletickému klubu AHA Vyškov, pod záštitou města Vyškova, se podařilo ve výběrovém řízení Českého atletického svazu získat do Vyškova co do významu druhé nejprestižnější mistrovství, které se v ČR v atletice koná - nejúspěšnějších 7 týmů nejvyšší extraligové soutěže se kvalifikuje do jednorázové soutěže Mistrovství České republiky družstev mužů a žen. Znamená to, že se ve Vyškově představí špička české atletiky na čele s reprezentanty Romanem Šebrlem, Barborou Špotákovou, Petrem Svobodou, Jaroslavem Bábou a dalšími, navíc budou naše nejlepší týmy posilněny o zahraniční reprezentanty, např. AK Olymp Brno posiluje slovenská reprezentační půlkařka Lucie Klocová, startovat bude celá řada černých běžců v řadách obhájců titulu mužů AK Kroměříž. Zkrátka, do Vyškova se vrátí velká atletika po 9 letech, kdy se zde konalo nezapomenutelné M ČR v půlmaratonu, ovšem Mistrovství ČR v atletice na dráze se sem vrátí po neuvěřitelných 39 letech, kdy se zde konalo M ČR žákovských kategorií.

Součástí mistrovského programu bude i bohatý předprogram, ať sportovní či kulturní. Na páteční večer 3. září 2010 je plánováno přátelské setkání s těmi, kteří se zasloužili o rekonstrukci atletických sportovišť a těch, kteří posledních 10 let stáli při atletech tak, aby vůbec tento sport ve Vyškově zůstal zachován při současné 89-leté tradici atletiky ve Vyškově. Setkání bude završeno kulturním představením, jako pozvánkou na sobotní atletické klání.

Jako doprovodný program, je plánována realizace projektu ČAS „Atletika pro děti“, náborové závody atletických přípravek, když nejúspěšnější děti budou vyhlášeny v hlavním programu M ČR. Dětský program bude završen štafetami 8x100m jakožto součást hlavního programu.

Vlastní sportovní program je koncipován jako ucelený blok všech atletických disciplín, kde závodníci a závodnice budou bojovat o bodovaná umístění (vždy do 10. místa), na základě součtu bodů všech disciplín vznikne pořadí týmů mistrovského programu. Celý program by měl mít slavnostní ráz, slavnostní ceremoniál, autogramiáda atletických osobností, vrcholné výkony našich reprezentantů vč. mnohých technických vylepšení na stadionu, to vše by mělo být již dnes sportovní pozvánkou pro občany Vyškova k návštěvě sportovního areálu Za parkem, kde bychom společně oslavili „Svátek atletiky ve Vyškově“.
Soubor ke stažení zde