Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže družstev

Stříbrná pozice = slibný start


V Hodoníně zahájilo svoji soutěž mladší žactvo - soutěže družstev.




Ilustrační foto: Mladší žactvo AHA Vyškov v ostravské hale na M JMK ml. žactva

Dlouhé přípravy a čtvrteční výjezd do Hodonína. Obě družstva, mladších žákyň a mladších žáků se představila v Hodoníně na 1. kole Krajského přeboru JMK, sk. B. Napětí před vlastní soutěží bylo znatelné, vlastní průběh odpoledního až podvečerního mítinku nakonec vynesl obě družstva na nadějnou stříbrnou příčku soutěže.

Družstvo mladších žákyň AHA Vyškov:

Tabulka soutěže KP JMK, sk. B mladších žákyň po 1. kole:

1. TJ Lokomotiva Břeclav - 156 bodů

2. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. - 132

3. Atletický klub Hodonín, z. s. - 100

4. Atletika Slavkov u Brna - 61

5. AC Čejkovice - 47

Výborný kolektivní výkon podpořený vítězným hattrickem Anny Balúchové. Parádní počin.

Medailové pozice v disciplínách obsadily tyto dívky AHA Vyškov:

Běh na 60 m, ml. žákyně:

1. místo - Anna BALÚCHOVÁ, 8,71 s. (8,81 v rozběhu)

Běh na 150 m, ml. žákyně:

1. místo - Anna BALÚCHOVÁ, 21,36 s.

Běh na 60 m př., ml. žákyně:

1. místo - Anna BALÚCHOVÁ, 11,03 s.

Hod oštěpem, 400 g, ml. žákyně:

3. místo - Lucie KŘETÍNSKÁ, 19,70 m

Skok vysoký, ml. žákyně:

2. místo - Michaela ZDRAŽILOVÁ, 1,46 m

Družstvo mladších žáků AHA Vyškov:

Tabulka soutěže KP JMK, sk. B mladších žáků po 1. kole:

1. TJ Lokomotiva Břeclav - 159,5 bodů

2. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. - 121,5

3. Atletika Slavkov u Brna - 115

4. Atletický klub Hodonín, z. s. - 65

5. Orel Vyškov - 38

6. AC Čejkovice - 4 

Hoši předvedli atletickou krasojízdu, imponující byl vítězný trojblok na trati 60 m př..

Medailové pozice v disciplínách obsadili tito hoši AHA Vyškov:

Běh na 60 m př., ml. žáci:

1. místo - Michal DERKA, 11,39 s.

2. místo - Filip JAŠÍČEK, 11,93 s.

3. místo - Štěpán PROVAZNÍK, 12,38 s.

Skok vysoký, ml. žáci:

1. místo - Vojtěch PECHMANN, 1,54 m

Běh 4 x 60 m, ml. žáci:

1. místo - AHA Vyškov (Vojtěch PECHMANN, Filip JAŠÍČEK, Sebastian DRLÍK, Vojtěch AMBROS), 35,39 s.

Běh na 800 m, ml. žáci:

2. místo - Michal DERKA, 2:46,76 min.

Hod oštěpem 500 g, ml. žáci:

3. místo - Pavel BABYRÁD, 29,10 m

Běh na 60 m, ml. žáci:

3. místo - Michal DERKA, 8,81 s. (8,86 v rozběhu)

Blahopřejeme oběma družstvům k vynikajícímu umístění, skvělým výkonům a pěkné reprezentaci klubu na žhavé hodonínské půdě.

Soutěž pokračuje svým druhým dějstvím ve čtvrtek 6. 6. 2019 v Břeclavi.

Kompletní výsledky najdete na:

https://online.atletika.cz/vysledky/40227/0/2