Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

Jiří Němeček na MČR devátý


V Břeclavi hostili nejlepší české vytrvalce.
Mistrovství České republiky na 10000 m mužů, žen, juniorů a juniorek, hostili v Břeclavi. Výprava běžců AHA Vyškov navázala tímto na jarní soustředění v Nové Včelnici. Po deseti letech se na klasické vytrvalecké trati 10000 m objevil vynikající mílař Jiří Němeček, ten v letních měsících opět v dresu extraligové Hvězdy Pardubice, z. s. Svoji premiéru na této vytrvalecké trati si odbyl skvělý juniorský mílař Jakub Bárek.

MČR v běhu na 10000 m mužů:

9. místo - Jiří NĚMEČEK, 33:11,43 min.

Cenné umístění v první republikové desítce bylo podloženo bojovným výkonem založeným na letitém systematickém mílařském tréninku. Na absolutní špici vytrvaleckého závodu to nestačilo, nicméně nové osobní maximum, způsob boje na trati a výsledek jsou velmi cenné výsledky.

MČR v běhu na 10000 m juniorů:

DNF - Jakub BÁREK

Někdy je to všechno, i v atletice, moc kruté. Běžec, který zářil v halové sezoně na mílařských tratích, si zažil opravdové martýrium - někde na metě sedmi kilometrů, kdy se ozvalo "malé" zranění zadního stehenního svalu. Problém z pátečního rozcvičení se, bohužel, nakonec ukázal jako  zásadní. Bojovnost tohoto běžce z Letonic na trati byla taková, že problém vygradoval v ostrou dlouhotrvající křeč, která vedla k ukončení skvěle rozběhnutého závodu. Veškerý další komentáře lze snad shrnout do známého lidové rčení: "Co Tě nezabije, to Tě posilní", .....

Děkujeme oběma běžcům za vynikající a statečnou reprezentaci klubu AHA Vyškov na Mistrovství ČR v Břeclavi. Blahopřejeme Jirkovi Němečkovi k novému osobnímu rekordu a Jakubovi  patří obdiv za bojovnost, kterou v problémech projevil a přejeme mu brzké uzdravení.

Kompletní výsledky najdete na:

https://online.atletika.cz/vysledky/36406