Jiří Hajzler -

Čtyřikrát v desítce, nejlépe si vedl Jan Jakub Čáp


Domácí atletický svátek žactva hostili v Jablonci nad Nisou.
Tradiční zářijový termín pro Mistrovství ČR žactva je v Jablonci nad Nisou vždy "rizikový", jelikož horské klima je v této lokalitě nevyzpytatelné. Nejinak tomu bylo i tento rok - zlom počasí v podzimní slotu se konal právě teď. Naštěstí, dokonalé zázemí pro konání akce tohoto rozměru a velezkušení pořadatelé jsou faktory, které i za těchto okolností udělají z tohoto podniku to, co je od něj očekáváno.

Bezpočet skvělých výkonů bylo korunováno i rekordy šampionátu. V tomto "obležení" bojovala a se "svojí kůží šla na trh" i pětice atletů AHA Vyškov. Prali se a snažili se odevzdat své maximum. Odezvou tohoto snažení byla i čtyři umístění v první desítce - vždyť jen samotný start na tomto mistrovství je pro mladé atlety velkým úspěchem a mnohdy celoživotní vzpomínkou. Takže borkyně a borci AHA Vyškov, byli jste skvělí a udělali jste určitě nejen svým trenérům ohromnou radost.

Hod oštěpem 600 g, žáci:

5. místo - Jan Jakub ČÁP, 50,03 m

Parádní představení, které mělo ten pravý říz. Hned dvojí vylepšení svého osobního maxima na mistrovském podniku má velkou hodnotu. Navíc, svěřenec trenéra Antonína Zabloudila je ve starším žactvu teprve prvoročákem...

Skok o tyči, žáci:

7. místo - Mario HAJZLER, 3,30 m

Bronzový medailista z halového šampionátu nezklamal a svedl pohledný souboj s republikovými tyčkařskými hvězdami. Čistý zápis zhatila až nadějná snaha o nové osobní maximum.

Vrh koulí 4 kg, žáci:

7. místo - Jan Jakub ČÁP, 13,66 m

Statečný souboj s únavou, chladem i soupeři chvíli po té, co dokončil veleúspěšný závod v hodu oštěpem. Sedmým místem však potvrdil své veleúspěšné vystoupení na severu Čech.

Běh na 100 m př., žáci:

10. místo - Jakub DERKA, 14,33 s.

Halový finalista MČR na 60 m př. měl bezesporu tajné finálové ambice. Chyběl krůček, nekompromisní konkurence rozhodla jinak, nicméně 10. místo v republikovém měřítku je nad překážkami fantastickým výsledkem.

Běh na 200 m př., žáci:

15. místo - Jakub DERKA, 28,14 s.

"Čím déle jsem běžel, tím více jsem prochladal a tuhl", konstatoval Kuba v cíli. Vystihl tak podmínky, které v dobu nedělního dopoledne v Jablonci nad Nisou panovaly. Čtvrtý běh byl tedy nad postupové ambice AHAteamu, nicméně Jakub Derka byl v Jablonci nad Nisou skvělým běžcem nad překážkami. Paráda.

Hod kladivem 3 kg, žákyně:

16. místo - Tereza LUSKOVÁ, 28,84 m

Terka Lusková v sektoru v Srnčím dole, dějišti kladivářské soutěže, útočila na své tréninkové mety statečně. Nováčkovskou daní jí byla tréma, která ji svázala. Zkušenosti jsou však k nezaplacení.

Běh na 1500 m př., žáci:

17. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 5:13,62 min.

Odhodlání měl Jindra ohromné, vždyť na tomto stadionu a na těchto překážkách, vydobyl jeho bratr Jan památnou bronzovou medaili. Velmi početné pole a postavení v tabulkách signalizovalo, že nic lehkého Jindry nečeká. Potvrdilo se, počáteční tempo nebylo možné akceptovat až do finiše, 17. příčka republikového pořadí je bezesporu pro běžce z Lulče výzvou do dalšího tréninku.


Máme za sebou Mistrovství ČR žactva jednotlivců s účastí pěti atletů AHA Vyškov. Skvěle reprezentovali především nejen sami sebe a své nejbližší, ale také klub a tréninkové skupiny, tedy kamarády a kamarádky - atlety a atletky s kterými trénují. Společně s trenéry všichni za tuto reprezentaci děkují a blahopřejí.

Kompletní výsledky najdete na:

http://online.atletika.cz/vysledky/31965/0/2